Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na Şartlı Destek Çağrısı

Memleket Partisi Cumhurbaşkanı adayı  Muharrem İnce konuk olduğu Sözcü TV programında . İpek Özbey, Simge Fıstıkoğlu, Uğur Dündar ve Aytunç Erkin'in sorularına yanıt verirken Kılıçdaroğlu'na şartlı destek oluruma çıklaması yaptı.

Muharrem İnce, Gelecek ve Deva Partisi ni 6 lı masadan çıkarılması halinde destek vereceğini söylerken şu eleştirilerde bulundu:

*Cumhurbaşkanı Yardımcılığı istemiyorum. Bakanlık istemiyorum. Hiçbir şey istemiyorum. Ben memleket istiyorum memleket. At onları kenara, destekleyeceğim hadi buyur…

*Çözümü söylüyorum; Yüzde 1 oyu yok bunların… At ikisini kenara, kayıtsız destek olacağım. Söz. Gelsin hadi. Davutoğlu ve Babacan'ı kenara çeksin, kayıtsız destek oluyorum. Hiçbir şey istemiyorum.

İnce, “Bunu neden daha önce dile getirmediniz?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Siyaset bu. Ben size ‘Niye bu kıyafeti giydiniz?' diyor muyum? Ben bu ülkede iddialı bir siyasetçiyim. 16 milyon oy almış bir siyasetçiyim. Öncesini, sonrasını ne yapacaksınız? Ben güzelce söylüyorum. Bunun zamanlamasını da ben yapayım müsaadenizle. Zamanımız bol, 10 gün var… Destekleyeceğim, at ikisini kenara… Olmaz onlarla, onları da yargılayacağız. Öyle yok, Yüce Divan'a gidecekler. Var mı bundan güzel teklif?”

03-05-2023/ HABER MERKEZİ SOSYAL