Muharrem İnce Bandırma'da "NEDEN HAYIR"ı anlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce   Bandırma Cumhuriyet Meydanında Bandırma'lılara 16 Nisan'da yapılacak olan referandumda Neden HAYIR ' verilmei gerektiğini  anlattı. Balıkesir'de yapılan meydan buluşmasından sonra Bandırma'ya geçen Muharrem İnce  Anayasa Değişikliği Referandumu için tartışılan 18 maddeye karşı neden “hayır” oyu verilmesi gerektiğini kendine özel uslübüyla anlatırken vatandaşlardan yoğun alkış aldı.

Muharrem İnce konuşmasında " 18 anayasa değişikliğinin hangisi ekonomiyle ilgili . Tarihte bakıyoruz bütün birinci adamların  yanında yardımcıları var.İlk kez bu topraklarda kendini yok etmeye çalışan bir Başbakan var. Ben gereksizim diyen dünyada bir ilk var. Çanakkale geçilmez dediler geçiyoruz diyorlar yahu Çanakkale geçilmezi size demediler ! İngilizlere Fransızlara İtalyanlara söyledilr. Bu referandumda evet dersek ekonomi düzlecekmiş  ben okudum göremedim gören varsa söylesin 11 Milyon turist azalmış her dört gençten birisi işsiz ,hangi madde bu işi çözecek terör de bitecekmiş evet dersek nasıl olacak. 2019 da Başkanlık devreye girecekseknasıl oluyorda Nisan dan sonra hemen ekonomi düzelecek terör bitecek. Ortada bir büyük yalan var. Ortada büyük aldatmaca var. Hangi maddesi terörü bitiremekle ilgili ben göremedim görende yok..Hangi madde bu işi çözecek.Evet demek serbest Hayır demek yasak . Devletin uçağına helikoptere biniyor poropaganda yapıyor bize söz yok evetçilere serbest, tv lerinde devletin arabalarında biri iniyor biri çıkıyor evet dersek iyi hayır diyenlere terörist diyor ! 

Bakın Bandırma Cumhuriyet Meydanından sesleniyorum Evet diyenler bu memleketin evladıdır  bizim komşumuz bizim kardeşimizdir, arkadaşımızdır Hayır diyenlerde kardeşimizdir arkadaşmızdır kardeşimizdir biz fetöcümüyüz pkk lımıyız biz teröristmiyiz ? Hayır diyenlere terörist diyenler terbiyesizdir.

İnce sözlerine devamla Cumhurbaşkanının kararnamelerle kanun yapapabilmesini eleştirirken  AKP lilere de seslendi  " Bakın  gün gelir sizi de yeterince AKP li bulmayabilir,mesela   Fetö arkadaşı değilmiydi Abdullah Gül arkadaşı değilmiydi  ile bir zamanlar  Bulent Arınç arkadaşı değilmiydi  nerde şimdi her gün sarayda yemekler veriliyor Sadullah Ergün, Arınçla beraber çekilen fotoğraflar yayınlanmadı mesela neden acaba kamuoyunda  fetöcü iddiası var diye olabilir mi. Demek ki dostluklar düşmanlıklar değişebiliyor Yazdı bir kararname şu holdingin mallarına el koyun gönderdi resmi gazeteye .Böyle bir yönetim şekli yok. Bu bir pdişah fermanıdır. Dadaloğlu Köroğlu padişah fermanlarına meydan okudu sizde meydan okuyun. " ifadelerini kullandı.

Milletvekili sayısının 650 olacağını da iddia eden Muharrem İnce Cumhurbaşkanlığı yardımcıları bakanlar da meclisten olmayacağına göre 80 Milyon kişiye 650 kişi sana soruyorum aziz mileltim 80 Milyona 600 milltvekili olur mu 300 milletvekili yeter Türkiye'ye. Onun İçin Hayır demeliyiz. Bir apartmanı bile 1 kişiye teslim etmiyoruz 80 Milyonluık Türkiyeyi 1 kişiye yeslim edemeyiz onun için hayır diyoruz.ifadelerini kullandı  İnce konuşmasının devamında Bu topraklar bizimse, bunda bir numaralı görev Gazi  Mustafa Kemal Atatürk'e saygı duymak değil midir? Onun sayesinde değil midir? Almış başını bir sahte din anlayışıdır gidiyor" dedi. Balıkesir'deki  Ali Hikmet Paşa Meydanı'nda 'Göklerden gelen bir karar vardır' yazılı pankartı gördüğünü kaydeden  Muharrem İnce, "Zavallılar hala onlar Allah anlayışını bile İslam'da öğrenememişler. Allah'ın gökte olduğunu sana kim söyledi? Allah her yerde, zamandan ve mekandan münezzehtir. Yerde gökte her yerde daha bunu kavrayamamışsınız cahil herifler. Her yerde bir din sömürüsüdür gidiyor. Bakın karşımızda  Ziraat Bankası var. Önünde onun bir şey vardı hatırlar mısınız? T.C. vardı değil mi ne yaptılar kaldırdılar" dedi.

Muharrem İnce'nin konuşmasının ardından meydanda toplanan kalabalıklarla birlikte milletvekilleriyle  birlikte İzmir Marşı birlikte söylendi

BANDIRMA GERÇEK - MLEVENTOĞLU