MHP Bandırma İlçe Başkanı Bakkal'ın Basın Toplantısı

 

Milliyetçi Hareket Partisi Bandırma İlçe Başkanı Yurttaş Bakkal beraberinde ki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte parti ilçe binasında basın toplantısı düzenledi.

Geçmişte yaşanan terör saldırılarına değinen  ''Yurttas Bakkal'' Konuşmasında  Ülkemizde dün yaşanan Mardin İli Derik Kaymakamlık binasında törör saldırısında şehit olan Muahmmet Fatih Safitürk'e ve bütün şehitlerimize Allahtan Rahmet,Türk Milleti ve Ailesine Başsağlığı dilerim.Cenap-Haktan Yaralılara duacıyız .
Geçmişte yaşanan terör saldırılarına değinen Bakkal, ” 15 Ağustos 1984 tarihinde Siirt İli Eruh ilçesi  ve Hakkari Şemdinli’de yaşanan terör eylemlerinde Er Süleyman ile Astsubay Memiş Arıbaş şehit olmuşlar, 3 askerimiz ve 9 sivil vatandaşımız yaralanmıştı. O günden bugüne kadar terör örgütleri ile verilen mücadelede kesin sonuçların neden alınamadığı sorusunun cevabını bulmak zorundayız. Ülkemizi idare eden siyasi irade kimi zaman adına barış veya çözüm süreci dese de bize göre çözülme süreci yaşatıldı. ” ifadelerini kullandı.
15 Temmuz sürecine de değinen İlçe Başkanı Bakkal, ”Geçmişte cemaat diyerek birlikte yürüyenler bugün FETÖ diye adlandırmaya başladılar. Bu 17-25 Aralık  sürecinden sonra böyle oldu. 17-25 yaşanmamış olsaydı belkide 15 Temmuzu hiç yaşamayacaktık. Düşünebiliyor musunuz ? 17-25 yaşandı. Ne istediler de vermedik dediler. E soruyoruz bakalım şimdi ? Ne istediler de vermediniz ? Yada verseydiniz ne olacaktı ? . Bu örgüt mensupları Türk silahları kuvvetlerine sızmış, resmi dairelere sızmış, okullara sızmış heryere sızmış. Yüksek seçim kurulunda ve siyaset içinde hiç mi paralel yapılanmaları yok ? Yada varda ne bekleniyor ? Bunların hepsi ortaya çıkarılmalı ve kamuoyu bilgilendirilmelidir.” dedi
Başkanlık sistemi ile ilgili sorulan bir soru üzerine Bakkal, ” Genel başkanımız Devlet Bey’in ifadesi , buyrun anayasa taslak değişikliğini meclise getiren oylansın , kabul görürse millet iradesine gidilir. Milletin iradesinden korkmamak gerekir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak şuan anayasa değişikliğine kesin evet yada hayır demememiz söz konusu değildir. Taslağı görüp inceleyeceğiz ” dedi.

B.G HABER:HAYRETTİN İLDAM