Kurusıkıcı Silahı Gerçeğe Dönüştüren Manyas'lı Tutuklandı

MANYAS'TA SES TABANCALARINI MERMİ ATAR HALE GETİREN ŞAHIS TUTUKLANDI

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Bandırma Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlerimizce yapılan çalışmalar neticesinde;
Manyas ilçesinde ikamet eden 1972 Dursunbey doğumlu N.T. isimli şahsın, ruhsatsız olarak işyerinde silah tamiri yaptığı, aynı zamanda kurusıkı olarak tabir edilen ses tabancalarının namlularının yerine yiv ve seti olan namluları monte ederek mermi atabilen tabancaya dönüştürdüğü ve bu tabancaları da Manyas, Gönen, Bandırma ve Biga ilçelerinde piyasaya sürdüğü tespit edilmiştir.
14.10.2016 günü Manyas ilçesinde şüphelinin ruhsatsız olarak işlettiği iş yerinde, ikametinde ve aracında yapılan aramalarda;
(4) adet kurusıkıdan bozma olarak tabir edilen yiv ve seti bulunan tabanca, 1 adet kalem tabanca, (5) adet ses tabancası, (23) adet sökülmüş vaziyette ses tabancası, (4) adet 9 mm dolu tabanca mermisi, (32) adet 7.65 mm çapında dolu tabanca mermisi, (6) adet tüfek ve çok sayıda tabanca parçası ile şarjör, (1) adet tabanca ve silah yapımında kullanılan torna makinası, çok sayıda tabanca yapımında kullanılan alet ele geçirilmiş ve şüpheli N.T. yakalanmıştır. Şüphelinin yapılan sorgulamasında tabanca sattığı tespit edilen Ö.Ö. isimli şüpheli Gönen ilçesindeki ikametinde yakalanmış, şüphelinin ikametinde yapılan aramalarda (1) adet tabanca elde edilmiştir.
15.10.2016 tarihinde Ö.Ö. isimli şüpheli serbest bırakılırken, ses tabancalarını mermi atar hale getiren ve silah ticareti yapan N.T. isimli şüpheli mahkemece tutuklanmıştır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
                                                                                                                                                           

BALIKESİR VALİLİĞİ-BGHABER -CENGİZ DOĞAN