Koronavirüs ve Yeni Dünya Düzeni

Koronavirüs ve Yeni Dünya Düzeni

Koronavirüs'ün Türkiye medyası dahil her gün manşetlerde. Koronavirüs geniş tanımıyla bildiğimiz grip. Önlem almazsanız zatürreye ve organ yetmezliğine giden öldüren virüs kaynaklı bir hastalık. Çok tuhaf bu dönemlerde her yıl normal gripten yüzbinlerce insan yaşlı insan vefat ederken  "COVİD 19 VİRÜSÜ'nden meydana gelen yaklaşık aynı oranda gerçekleşen ölümler dünyayı endişeye düşürdü.  Gerçekten endişeliyiz. Kamuoyu medya sosyal medya televizyonlarla tamamen Koronavirüs'e daha doğrusu COVİD 19 'a kilitlendi.
Derken gazetemizde de yayınlanan bir haber beni düşündürdü. Haberde Bahçeşehir kolejinin  salgının yarattığı endişe nedeniyle eğitime devam etmek için on- line eğitime geçeceği belirtiliyordu. Bahçeşehir uluslararası bağlantıları olan elit düzeyde kesimlere hitap eden bir okul Bandırma'da da şubesi var. Üniversitesi de var.

Artık çok masraflı olan hızla gelişen teknolojiye ayak uyduramayıp  kalitesiz müfredatlarla  randıman alınamayan klasik eğitim modelinden çıkılması mı planlanıyor?.
Artık küçücük yaşta çocukların ellerinde ağır çantalarla okul dediğimiz taş binalara giderek aynı zamanda sosyalleştiği  ve aynı zamanda ulus devlet politikalarına göre beyinlerin ördürüldüğü ulus kimlik üreten klasik eğitimden ziyade  evrensel kimliğe kapı açan farklı bir eğitime giden sürece mi yol açılıyor?.  
Çok ilginçtir ki şimdiye kadar covid 19 Virüsünden ölen bir hastanın resmini göremediniz.  Ayrıntılarıyla  Coronavirüs'ten ölen insanların kan değerleri diğer ölçümler hiç yayınlanmadı. Gripten ölen yaşlılar,akciğer sorunlu hastalar her zaman vardı yine olacak. Sadece beyaz tulumlar giymiş  yüzleri sıkı maskeli uzay elbiseli adamlar görüyorsunuz .
Ve yoğun kalabalık kentlerde sırt pompalarıyla etrafı ilaçlayan lar.
Nitekim dün gece Bandırma'da ilaçlandı ve dezenfekte edildi. Ortada hastalık yok ama toplumsal endişe var üretildi. Avrupa ne yapıyorsa bizde uyguluyoruz. Orda dükkanları kapatın burda da kapatın orda yasak aynısı burda yasak.  Sakallı'nın deyişiyle her şey ekonomikse bu da budur  ama aklımız üst planlara ermiyor,Breksit başladı Çin'de salgın başladı aklımızla oynamayın.

Çok ilginçtir ilk kez ünlü Holywood artisti Tom Hanks ve eşi Covid'e yakalandığını duyurdu. Ondan başka baktık İngiltere Başkanı hemşehrimiz olmak üzere diğer ünlüler sıraya girdi.  film yıldızlarından sporculara ve milyarderlerden devlet başkanlarına kadar uzanan yüzlerce zengin ve ünlü insan, birkaç seçkin kraliyet üyesiyle birlikte koronavirüse yakalandı!!.Ama milyonlarca mülteci sınırlarda savaştan kaçanlar  göçmen kamplarında en sağlıksız şartlarda ama virüs onlara pek dokunmadı,ilerleyen günlerde de değişmeyecektir..

Bu yeterince tuhaf değilse, bu yüzlerce zengin ve ünlü insanın hiçbirinde birkaç hafif semptom dışında bir etki görülmediğini ve birçoğunun asemptomatik olduğunu da düşünün… Açıkçası herkes içten içe biliyor ki bu tuhaf tablonun biyolojiyle veya doğa yasalarıyla hiçbir ilgisi yok…

**

Kalabalık kentlerde pilot bir deneyle karşı karşıyayız.
 Gücü ellerinde tutan  küreselci evrensel akıl,  dünyayı değiştirme derdinde olduğunu zaten biliyoruz ama bir tıkanma var ki düğmeye mi basıldı. Savaşlarla yıkımlarla çaresiz kalmış insanlar yaşama tutunmak için fiziki kapalı sınırları zorlar hale geldi.  Dünyada hemen her devlet ulusal kimlikle hareket ediyor. 193  resmi olarak tanınan toplam 236 ülke var ve tüm bu ulus devletleri değişime ikna etmek ya  topyekün savaşla olur ya da  sosyolojik toplumsal bir darbeyle de.  Korku imparatorluğu üretip sıkışan ekonmilerde daha iyi bir yaşam için daha adil paylaşım isteyen kitlelere yönelik kontrıol arayışı da akla gelen sorulardan. Direnen ulus devletlerin direncini kıracaksanız işte böyle bir pilot çalışma yapacaksınız. Her ulus  devlet değişime direnmeyecek gönüllü olacak.  Ve işin içinde gerçekten laboratuarda üretilmiş bir virüs var. Coronavirüs bildiğimiz grip . Heryıl yüzbinlerce kişi gripten ölür. Çünkü bakterilere karşı etkili olduğu bilinen antibiyotiklerin bilindiği gibi virüslere etkisi yoktur.Ama bu COVİD 19 .. Coronavirüs olayı dünya küreselcileri tarafından uygulamaya konulan sosyoljik Psikolojik toplumsal deney olduğu kanatindeyim. Ve ilginçtir ki gençler dirençli  ama bu Koronavirüs yüzde 81 oranında 60 yaş üstünü öldürdüğü söyleniyor.
Koronavirüs'ün "Dijital Dünyaya Entegrasyon" amacı ile Çin'den başlatılan bir sosyal deney olduğuna dair düşünce paylaşanlara ben de katılıyorum.
Dünyadaki değişime yabancı değilsiniz farkında değilsiniz. Eğitim evde yapılacak  internetle on line pratiği uygulaması aktif işin içinde olacak. Dünyanın marka üniversiteleri çoktan bu eğitime geçti. İnanılmaz başarı var. İşin içinde büyük rant var tabi. Bilgi parasız verilmiyor. Ama sponsorlar vakıflar destek veriyor. Yapay zeka hızla geniş bir alan buluyor. Robotik cerrahi donanımlı tüm hastanelerimize girdi bile, Hemen her yerde yazılımcı kursları hızlandırılmış eğitimlerle çocuklarımıza yükleniyor. Blockchain uygulamaları, Bankacılık ve güvenlik alanlarında  Yüz Tanıma sistemi , Türkiye'nin başardığı Mernis sistemiyle entegre elektronik para nın neredeyse her vatandaşımızın cebine girmesi, ve kağıt paranın kullanım alanının giderek daraltılması, Daha ötesinde dünya ulusal merkez bankalarını  ekonomiyi kontrol edilmesini olanaksızlaştıran  Bitcoin  ve benzerleri kripto para.

**

İlk başta Hong-Kong'da okullar Koronavirüs nedeniyle tatil edildi ve "Online Eğitim"e geçildi. İran'da eğitime ara verildi ama on - line a geçecek teknolojisini satın alması lazım.
Dijital Dünyada eğitim "online"dir. Fiziki eğitim yoktur gidişata bakılırsa dünyada tüm devletler ani geçişle digital eğitime bir başka deyişle on - line eğitime geçecek. 
Ve dünyada hiç bir devlet her ulus devlette kimseler bu işe karşı olamayacak. Online Eğitimin önemini bize Virüsle anlatıyorlar.  Eğitimciler "on-line eğitim"e önem verecekler.
Herkes çiplenecek. Yani vucuduna çip taktıracak .Egemenlerin sürü dedikleri milyarlarca insanı kontrol etme gayesinin önü direnç göstermeden kendiliğinden açılacak.. 
Dünyada şu anda derialtına "Biyometri Çip" taktıran yaklaşık 150 bin kişi olduğu varsayılıyor. Normalde kimse kontrol  korkusu ile biyometrik çip taktırmaz. Ama virüsten ölüm korkusu varsa ve  biyometrik çip bunu engelliyorsa gönüllü taktırırsın. 
Koronavirüs sürecinin sonunda Dünya Sağlık Örgütü, tüm dünyaya hertürlü mikro organizmalardan vücudu koruyan, uyaran bir "Biyometrik Çip" geliştirildi  denirse kim karşı çıkacak.

Ben çıkmam.?
Sonuçta evrensel hümanizme giden yol hızlanacaksa bunun Marksist teoriyle bağdaşıp bağdaşmayacağını da bir başka başlıkta inceleyelim. 

13-03-2020/BANDIRMA/MEHMET LEVENTOĞLU

-