Korona Hepimizi Eşitledi

ZENGİN YOKSUL AYRIMI YAPMADI,KORONA HEPİMİZİ EŞİTLEDİ

Herkes bir şekilde anlattı, bende yazayım! 
Emekçiyide,patronları da eşitleyen belki de nadir konulardan biri oldu. Korana virüsü hastaliği kapma riski.

Çocukların acımasızca öldürüldüğü  savaşları yapanlar da; yoksulların sömürülmesine kurgulanmış savaşları destekleyen yetişkinler de ayrımsız, tek tek düşüyor!

Küçük bir ayrıntı ama büyük mesaj.. Çocuklarımıza şükür ki bi'şey olmuyor.

**
Hani şu evde çekirdek yerken oraya girelim, Şam'ı alalım, Moskova'ya 80 plaka verelim türü absurt mesnetsiz konuşmalari yapan yaş grubu ise eve mahküm.

Bir sürü mesaj görebiliriz: Şans mı, tesadüf mü, ilahi adalet mi?  Hangisini seçerseniz seçin, neticede düzeni sorgulamak icin veriler gitgite artiyor.
Kimi ülke ciddi tedbir aliyor, kimi ülke bu verilere rağmen öncelik sadece sermaye deyip konut kredisi ve çalısanlar icinde sadece kolonya tedbirleri alıyor!!

**
Dünya düzeninin sağlik sistemi çökerken bütün kapitalist ülkelerin ve vatandaşlarının gözü kulağı Küba'dan gelecek haberlerde..

İnsan sağligi için tarafinızı belirleyiniz. Sizleri düşünen, ben merkezli düşünmeyen, o güzel insanlara haksizlik ettiğinizi içten içe bildiğinizi biliyoruz!

Bu aykırı diye dayatılan düşünceye sahip olan kişiler toplumcu ve sizleri yani ezilenleri düşünüyorlar ve onlara el vermenin zamani artik geldi!
Türlü itibarsızlastirmalar, türlü hakaretler, türlü yalan haberlere inanmak ve diğer tarafta yaşadiğiniz olumsuz dünyada, ezilenlerin yaninda kimlerin olduğunu bilmek yine sizlerin elinde ve onlara el vermek te, bir omuz vermekte yine sizlerin elinde.
Sol değerler insan içindir, yasatmak icindir, sol değerler manevidir maddiyat gözetmez, çevrenizde bazi kisilerin aptal dediği bu insanlari sevmesenizde, inançlı, yolundan sapmayan, maddiyati ötelemis bu kisiler sizce de saygiyi hak etmiyorlar mi?

21-03-2020/ÖZER ERGÜN/BANDIRMA