Karşıyaka'lı Balıkçı Mustafa Sesli'nin Talihsiz Ölümünde Gelişme Kaptan Tutuklandı

İZMİR'DE BALIK AVCILIĞI ESNASINDA TEKNEDEN KAZAYLA DÜŞTÜĞÜ İDDİA EDİLEN  KARŞIYAKA'LI MUSTAFA SESLİ'NİN CESEDİ BULUNDU KAPTAN TUTUKLANDI

Bundan 6 günde İzmir’in Karaburun İlçesinde tekneden denize düşen Mustafa Sesli’nin cesedinin Amberseki Mahallesi Esendere kıyısında bulunmasına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına tekne kaptanı G. T çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak İzmir Aliağa Cezaevine konuldu.

 İzmir Karaburun'da denize açılan  gırgır teknesinde çalışan tecrübeli balıkçı  Mustafa Sesli,(50) Karaburun Kaynarpınar Mahallesi açıklarında  belirlenemeyen nedenle denize düştüğü bildirilmiş  Sahil Güvenlik Komutanlığına ve jandarmaya haber verilmişti. Bölgeye sevk edilen ekipler, helikopter destekli aramada Sesli'nin cansız bedenini, Ambarseki Mahallesi Esendere kıyısında bulmuş ve   Sesli'nin cesedi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumuna kaldırılmıştı.Yapılan soruşturma sonunda tekne kaptanı tutuklanarak cezaevine konuldu.

.İddiaya göre, Mustafa Sesli teknenin kaptanı G.T ile birlikte 16 Ocak 2021 saat:20.00’de alkollü olarak tekneyle denize açıldı. Saat:24.00’de Mustafa Sesli Karaburun açıklarında dengesini kaybederek denize düştü ve akıntının da etkisiyle kayboldu. Tekne kaptanı G.T denize düşen Mustafa Sesli’yi bir süre aradıktan sonra limana döndü. Tekne kaptanı G.T balıkçı Mustafa Sesli’nin kaybolduğunu olaydan 6 saat sonra jandarmaya bildirdi. G.T jandarmaya “Akşam denize çıktık.Mustafa Sesli çok sarhoştu ona 200 TL vererek karada bırakmıştık. Limana geri döndüğümüzde bulamadık. Denize düşmüş olabilir” diye ifade verdi. Limanda bulunan diğer balıkçılar G.T ile Mustafa Sesli’nin akşam saat 20.00’de tekneyle birlikte açıldıklarına yönelik ifade vermeleri üzerine jandarma inceleme başlattı. Bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyen jandarma G.T ve Mustafa Sesli’nin birlikte denize açıldıklarını tespit etti.

Sahil Güvenlik ve Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler 11 saat sonra Mustafa Sesli’nin cesedi Amberseki Esendere kıyısında bulundu. Yapılan ilk incelemede Mustafa Sesli’nin vücudunun değişik yerlerinde darp izleri bulundu. Olayı soruşturan savcılık Mustafa Sesli’nin vücudunun değişik yerlerindeki darp izlerinin bulunması ve verdiği çelişkili ifadelerinin ardından G.T’yi tutuklandı. Tutuklanan G.T İzmir-Aliağa Cezaevine konuldu. 

Talihsiz ölümü Erdek ve Karşıyaka'da büyük üzüntü yaratan  Mustafa Sesli 'nin cenazesi Erdek Karşıyaka'da toprağa verildi.

22-01-2021/Kaynak .MARMARA OLAY