Kapıdağ’da Atıcılık Yarışması

Erdek Kapıdağ Atıcılar ve Avcılar kulübü tarafından düzenlenen atıcılık yarışmasında büyük ödülü Mustafa Atağ kazandı. 
İlçede, heyecanı günler öncesinden başlayan Kapıdağ Atıcılar ve Avcılar Derneği, tek kurşun atış yarışları yapıldı. Erdek oduncu yolu, Malya mevkiinde yapılan yarışlarda katılan yaklaşık 300 kişiden 120’si atış yaptı. 85 metre hedefe yapılan üçlü atışlarda en çok sayı kaydeden avcılar dereceye girdi. Kapıdağ`ın doruklarında hazırlanan silah atış poligonu da aynı anda 8 yarışmacı atış yaptı. Atıcılar yarışma alanına boş silahları ile geldiler. Yarışma tertip komitesi tarafından aynı markanın tek kurşun fişeği ile yapılan üçlük atışlarda Ocaklar`dan Mustafa Atağ 1’nci oldu.
Hasan Tunalı 2’nci, Hüseyin Semerci 3’ncü, Fatih Özalanyalı 4’ncü ve Fuat Zorlu 5’nci olarak çıktıkları seremonide kupa ve madalyaları yanı sıra, günün anısına 1’nci, Süperpoze Av Tüfeği 2’nci, otomatik av tüfeği, 3’ncü ve 4’ncü Havalı Tüfek ile 5’nci ve 6’ncı da çeşitli hediyeler ve hediye çekleri kazandı.
Erdek İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Sağlık ekipleri ve Avcılık kulübünün planlı ve programlı şekilde gerçekleştirdikleri yarışmalar sonucu, her hangi bir olumsuzluk yaşanmadı.
Kapıdağ Atıcılar ve Avcılar Derneği’nin şenlik havasında geçen etkinliğine katılım yoğun olurken, katılımcılara kavurma, pilav, ayran ve tatlı ikramında bulunuldu.
(DT-SŞ)