Kahvehanelerde Kumar Artıyor

Kumar Oynayan ve Oynatanlara Polis Baskını..Düzenlenen baskınlarda sonra açıklama yapıldı

Balıkesir polisi dernek ve kahvehanelerde kumar ve tombala denetimi yaptı.

Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri kumar oyunlarının oynandığı kahvehane ve dernek adı altında faaliyet gösteren yerlere operasyon düzenledi.

Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 02.11.2019 günü saat: 21.00-23.00 arasında Edremit ilçesinde 11 ekip, 31 personelle kumar ile tombala oynayan ve oynatanlara yönelik iş yerlerinde denetim yaptı. Polis, kumar uygulaması sırasında 6 işyerinde incelemede bulundu. Yapılan iş yeri kontrollerinde kumar ve tombalada kullanılan oyun kâğıdı, pul, marka ve fiş ele geçirdi.

Yasa dışı bahis ve kumar ve oyun makineleri uygulamasında 74 kişiye GBT uygulaması yapılırken, 12 şahıs hakkında idari işlem ve 3840 lira idari para cezası uygulandı. Denetlemelerde (300) TL para ve (6) deste iskambil kâğıdına el konuldu. 

(1) kahvehaneye kapalı alanda sigara içirmekten "4207 Sayılı Kanun Kapsamında" idari işlem yapılırken, (3) işyeri sahibine "Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkân Sağlama" suçundan, (2) şahsa da "Kapalı Alanda Sigara İçmekten" idari işlem yapıldı. 
Ayrıca (1) iş yerinde sigaramatik (slot makinesi) olarak tabir edilen kumar makinasına el konuldu..

02-11-2019/BALIKESİR HABER AJANSI/OSMAN YURDUSEV HABERİ