İyi Parti'ye Çökenler ! (2) ve(3)

İYİ PARTİYE ÇÖKENLER ! (2) ...ENİŞTEM BENİ NİYE ÖPTÜ..?

Oldum olası... kökü dışarıda olan (fikir-teşkilat v.d) herşeye karşıyım. Bunun, günümüz vahşi kapitalizminde mümkün olmadığını bilsem de... yine karşıyım efendim !

 1994 yılında, Cumhuriyet Tarihinin Bandırma'da ki ilk ülkücü belediye başkan adayıydım, öncesinde ve sonrasında Bandırma Rotaryenleri ve Lionsları ve dahi masonlarıyla, değişik vesilelerle muhatap oldum, karşıtlığımın bedelini de, hem siyaseten, hem de ticari olarak fazlasıyle ödedim. Tamam ; eşrafız dediniz, ekabiriz dediniz... yanında 300 adam çalıştıran  Ramazan NARİN’in, ekonomik ve siyasal yükselişine, Maliye ve Adalet saraylarını da, kullanarak engel oldunuz.  Amenna ve sadakna ! Ama ben, halen yaşıyorum, biline ! Haaa, halen de karşıyım... kökü dışarda olanlara ve DIŞ GÜÇLERE !

*
13 EYLÜL 2022 Salı günü 17.30-20.00 ; Susurluk İYİ PARTİ Belediye Başkanı, sayın  Nurettin GÜNEY’e, BÜYÜK KULÜP-YENİ ARAYIŞLAR GİRİŞİMİ PLATFORMU DERNEĞİ ( YAP-DER), Cemil Topuzlu Caddesi No: 42 / 34726 Çiftehavuzlar Kadıköy İstanbul  Büyük Kulüp Balo Salonunda, "Hayatımızı kolaylaştıran, yaşam kalitemize değer katan" kurum ve kişilere... ve İYİ PARTİ SUSURLUK BELEDİYE BAŞKANI Nurettin GÜNEY’e  teşekkür plaketi takdim etti. Plaketi alan Nurettin GÜNEY bu aldığından gurur duydu da, İYİ Parti SUSURLUK luların duyduğunu gururu anlamak mümkün değil ! İYİ PARTİLİLER in BÜYÜK KULÜP’ ten aldığı ilk mesaj ; Belediye Başkanımız Sayın Nurettin Güney ile bir kez daha Gurur duyduk. " 

Gelen mesajı olduğu gibi yayınlıyoruz.  
Sayın Nurettin GÜNEY  Size hayatımızı kolaylaştırdığınız ve yaşam kalitemize değer kattığınız için binlerce teşekkür ediyoruz. Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği'nin (YAPDER) koordinasyonunda faaliyet gösteren Gayrimenkul ve İnşaat Platformu Gayrimenkul ve İnşaatta Riskler & Fırsatlar Zirvesi başlıklı bir etkinlik düzenliyor. Etkinliğin açılış konuşmasını Büyük Kulüp Yönetim Kurulu Üyesi – Orge Enerji CEO'su Nevhan Gündüz ve Büyük Kulüp İkinci Başkanı – Anadolu Yakası İnş. Müteahhitleri Der. Bşk. Melih Tavukçuoğlu yapacak. Toplantının konuşmacıları, Mars Investment Genel Müdürü Hakan Bucak, NRW Global Business Türkiye Temsilcilik Müdürü Dr. Adem Akkaya ve Super Group Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Gökçiler olacak. Türkiye'nin en köklü kuruluşlarından Büyük Kulüp'ün ev sahipliğinde yapılacak etkinliği son bölümünde "Hayatımızı kolaylaştıran, yaşam kalitemize değer katan" kurum ve kişilere teşekkür plaketi takdim edilecek. Alanında başarılı projelere imza atmış isimlerden oluşan seçici kurulumuz size hayatımızı kolaylaştırdığınız ve yaşam kalitemize değer kattığınız için teşekkür plaketi takdim edilmesini kararlaştırdı. Etkinliğe katılarak belgenizi almanızı bekler iyi çalışmalar dileriz.

Saygılarımızla      Celal Toprak  - YAPDER Başkanı
PROGRAM :  Tarih :  13 Eylül Salı, Saat  :  17:30 – 20:00, Yer : Büyük Kulüp / Cemil Topuzlu Caddesi No:42 /34726,  Çiftehavuzlar Kadıköy İstanbul  (Balo Salonu)”  

Niçin, binlerce teşekkür edeceklerdi niçin teşekkür ettiler ? Hayatımızı kolaylaştırdın ve yaşam kalitemize değer kattın ! Şaşırdınız değil mi ? Büyük Kulüp üyelerinin hangi işadamları, Susurluk’ta yaşıyor ve yaşam kaliteleri artmış bilmiyorum. Susurluk ve Nurettin GÜNEY niçin bunların ilgi alanına girdi, onu da bilmiyorum, daha doğrusu çözemiyorum. Açıkçası, Susurluk’lu Büyük Kulüp üyesi yaşayanları, hayatı kolaylaşanları ve yaşam kalitesi artanları, herkes gibi ben de merak ediyorum. Hemşehrilerim bildirirler bana... ( BÜYÜK KULÜP üyeleri, İzmir e geçerken tost-ayran içmiş olabilirler)
Not edin ;  Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği'nin (YAPDER) koordinasyonunda faaliyet gösteren; “Gayrimenkul ve İnşaat Platformu”  Hayatları kolaylaşmış mı dersek, Susurluk Belediyesinin bu patronların yatırımlarında 1/1000’lik planları çizerken, muhtemelen istediklerini alacak olan şirket ve patronların, hayatları kolaylaşmış olabilecek ! Ödülü, keşke planlar çizildikten sonra verselerdi...!
Not edin ;  Etkinliğin adı bu ; “Gayrimenkul ve İnşaatta Riskler & Fırsatlar Zirvesi “
Not edin ; Celal TOPDER Başkanlığındaki etkinliğin açılışını ve konuşmalarını ; “ Büyük Kulüp Yönetim Kurulu Üyesi – Orge Enerji CEO'su (1) #Nevhan GÜNDÜZ ve Büyük Kulüp İkinci Başkanı – Anadolu Yakası İnş. Müteahhitleri Der. Bşk. (2) Melih TAVUKÇUOĞLU,  Mars Investment Genel Müdürü (3) #Hakan BUCAK, NRW Global Business Türkiye Temsilcilik Müdürü (4) #Dr. Adem AKKAYA ve Super Group Yönetim Kurulu Başkanı (5) #Dr. Ali GÖKÇİLER...”  yapacaktı ve yapmıştır !
Burda adı geçenlerin araştırılmasından, elbette çok farklı hikayeler çıkar da, ben BÜYÜK KULÜP-SUSURLUK-#Nurettin GÜNEY ilişkisini kurmaya veya bulmaya çalışacağım. Ödül ile ortalık ışımadı, bilakis karardı şimdi. Enişteler niye bizi öptü nün, cevabı..? 
Bir beyin fırtınası yapalım, egsersiz olsun değil mi ? Susurluk'luyum neticede.

ENİŞTEMİZ RAHAT DURMADI VE BİZİ ÖPTÜ !
Eniştemiz... BÜYÜK KULÜP Cercle d'Orient ... 5/MART/1882 yılında Birleşik Krallık’ın İstanbul'daki büyükelçiliğinde görevli Alfred Sandison'ın girişimleriyle ;  yönetici, diplomat ve iş insanlarından oluşan (30) kurucu üye (Sandison, Graziani, Wrench, Mavrogordato, Testa, Collobiano, Vigoureux, Wallace ve Bertrand'dan meydana gelen (9) kişilik bir hazırlık komitesi) tarafından Cercle a'Pera adıyla Beyoğlu’nda kuruldu 8.000 üyesi var. Resmi dilleri Fransızca. 1920'lerin sonundan itibaren dernek başkanlığına aktif ya da emekli olmuş, yüksek makamlarda bulunan Türk siyasetçi veya bürokratlar, seçilmeye başlanmış. 1930’dan sonra, Türkçeyi de kullanmaya başlamışlar. “  “https://www.buyukkulup.org.tr “ Kulübün giriş ücreti 35.000.00 TL de, bu parayı veren herkesin, oraya üye olamayacağını... bilelim tabi. İYİ Partili Nurettin GÜNEY de, gururla üye olmuştur herhalde!
Bir de ; işbu BÜYÜK KULÜP’ ün ana sözleşmesi ve tüzüğünü bilmiyorum da, Susurluk’a kadar uzanan ilgilerinin sebebini, bulma(m)ız lazım. 1. NEDEN ENERJİ ; Susurluk ve benim köyüm Sultançayır bir BOR HAVZASI ve Dünyanın BOR ve TORYUM Rezervinin % 70’i,  benim köyümde ve Susurluk’ta... ve ben de Fransızların işlettiği, Sultançayır  BORAKS Madenlerinin, madencinin çocuğuyum...  
1882... Fransızların Büyük Kulüp faaliyeti başlıyor ve ; Sultançayır BOR Madenleri, Avrupa’ya nakliyesi için de Bandırma Limanı, Kapitülasyonlarla (1569) Fransızlara zaten verilmiş. (1569, 1581, 1597, 1614, 1673 ve 1740 yıllarında da ecnebilere Osmanlılar tarafından yeni yeni kapitülasyonlar verildiği tarihlerdir.) Verilen tüm Kapitülasyonlar, bileceğiz ki SEVR ile eşdeğerdedir. 1887’de – ‘Compaigne Industrielle des Mazures' e Aziziye-Sultançayır bor rezervi işletme hakkını, (50) yıllık süre ile vermişiz... Balıkesir-Bandırma Demiryolu da, madenin gemilere taşınması için yapılmış.  Madenin adı  PANDERMİT.... Bandırma da, bu isimle (PANDERMA) kurulmuş. Şimdiki Bandırma Limanı da, işbu Pandermitin Avrupaya nakli için, o yıllarda kurulmuş ve halen çıkarılan BOR-BORAKS, PANDERMİT madenlerimizi ham olarak, Bandırma Limanından Avrupa’ya gönderiyoruz.. 
Yani diyebiliriz ki ; SULTANÇAYIR yüzünden BANDIRMA kuruldu, ( Bandırma, kuruluşta... EDİNCİK in mahallesi ve bir köyüdür.) SULTANÇAYIR yüzünden BANDIRMA LİMANI kuruldu, SULTANÇAYIR yüzünden... Balıkesir/Bandırma Demiryolu hattı kuruldu. Yani bu kuruluşlar, ilk kurulduklarında Fransızların sömürüsü içindi ve Türkiye’yi sömürmek için kuruldu ve yüzyıllarca da... sömürüldük ! https://www.gercekbandirma.com/milli-ders-susurluk-bandirma 
1935 te, yani ATATÜRK sağ iken de ; Başbuğ ATATÜRK’ün emriyle de, Türkiye'de ki maden arama ve işletme faaliyetlerini yapmak üzere, ETİBANK ve MTA kuruldu. BAŞBUĞ ATATÜRK ile Sömürüye SON demiştik ve kendi madenlerimizi, kendimiz işletecek ve üretip ve uç ürünlerini yapıp satacaktık. Cevherlerin ihracatına, 1959’da ancak başlayabildik ve bugünlere geldik te... 1960 Darbesi, müteakiben Sultançayır ın kapatılması yüzünden, ancak Bigadiç te, ancak M.Kemalpaşa da, EMET te, KOLEMANİT-BOR, Kırka’dan çıkarılan BORAKS ile, cevheri, bedavadan sayılacak bedellerle, sömürgecilerimize sözde satarak, bugünlere geldik. Halen BOR ve TORYUM Madenleri konusunda, Dünyanın en büyük rezervi bizde, 9 trilyon dolarlık BOR rezervi, SULTANÇAYIR ın altında, SUSURLUK ta kuzu kuzu yatıyor! BİLİYOR MUSUNUZ ? Yani Susurluk, Dünyanın gözdesi bir enerji üssü !
Fransızlar, ayrıca ;  1899’da – ‘Borax Consolidated Limited (BCL)’ şirketini kuruyorlar ve Sultançayır rezervinin ‘Charles Hanson & Co’ Şirketi ‘  tarafından işletmeye alınması ile de, sömürü başlatılıyor. Sömürü, Başbuğ ATATÜRK’ün 1926 yılında çıkardığı Kabotaj Kanunu ile, Limanları millileştirmesi, madenleri millileştirmesi ve kapitülasyondan doğan borçlarını Avrupalılara ödemesi, bütün masonik dernekleri kapatmasına rağmen ; SÖMÜRÜ ölümünden sonra da, maalesef devam etmiştir efendim. 1964 yılına kadar da Fansızlar, arkamızdan Türkler kullanamasın diye, #Sultançayır Boraks Madeni kapatmak için uğraştılar ve benim madencilerle bindiğim tren vagonlarını gömdüler, ocakları;  toprakla/molozla örterek... kapatarak, YIKIP gittiler. O tarihten beridir de, SULTANÇAYIR madenleri kapalı ve atıl ? Kalan Rezerv Susurluk ta ve bu rezerf önce Fransızların ve sömürgeci Avrupalıların ağzını sulandırıyor. Topla Tüfekle gelecek değiller ya, sanayi kuruyoruz diye, yine Susurluk a çökecekler !  https://gercekbandirma.com/sultancayir-1-ve-eti-maden 
 

İYİ PARTİYE ÇÖKENLER (3) ...ENİŞTEM BENİ NİYE ÖPTÜ..?
Büyük Kulüp ; tam adıyla Büyük Kulüp Derneği veya Fransızcası Cercle d'Orient. Büyük Kulüp Büyük Kulüp
2. NEDEN ?  2013 AKP Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, Balıkesir/Çanakkale 48.000.000 M2 ile çizdiği 1/100.000 Çevre Düzenleme Planı... Bu plan, önce Rotterdam dan kovulan, Gebze ve İzmit ten kovulacak kanserojen firmalara yer açmak iken, tepkilerden sonra ATIK KİMYA Sanayii, Ağır Metal Sanayii, Ana Metal Sanayi en sonunda da OSB adıyla Enerji üssü olarak seçilmiş olup, Susurluk ta bu planların içindedir. Susurluk havzasında, alt yapı uygun, ENERJİ için BOR kullanılabilir, Rüzgar Enerjisi kullanılabilir, BİYOGAZ uygulanabilir, GÜNEŞ Enerjisi uygulanabilir, TERMİK uygulanabilir değil mi ? Bu sektörlerin Avrupalı patronları, bu patronların yerli işbirlikçileri  SUSURLUK Havzasında fellik fellik geziyorlar efendim. Onlara yer açmak için bence, Susurluk un pancar ekimi kısıtlanmış ve Cumhuriyetin kurduğu ŞEKER Fabrikası, kapatılma durumuna getirilmiştir mesela ! Şimdi sormazlar mı (ben sormam mı) #BÜYÜK KULÜB ün patronlarına, SUSURLUK ta ne planlarınız var arkadaş, burayı ne üssü yapacaksınız ? Sakın, bu sömürüyü gerçekleştirmek için Susurluk Belediyesini ve Başkanını (anlayamadığımız bir kıytırık nedenle) ödüllendiriyor olmayasınız ? Öptüğümüz yere ot koyarız ve yatırım yaparız mı... diyorsunuz ?
Bandırma CHP Belediye Başkanını da (Tolga TOSUN), OSB Mütevelli Heyet içine almanızın nedeni, GÜMÇED Çevre Derneği Başkanı (Gültekin MUTLU) ile neden yemekler yediğiniz, şimdi Nurettin GÜNEY’e ödül vermenizin nedeni  daha iyi anlaşıldı da, Balıkesir-Manyas-Gönen-Erdek-Biga-Çanakkale Belediyelerine, Başkanlarına... önden ne verdiniz ve onları da öpecek misiniz bilmiyorum. Öyle ya ; Türkiye/Marmara Çöplüğüne çevireceğiniz Güney Marmara bölgesindeki eşraf, ekabir, siyaset ve önde gelenler, sizden olmalı değil mi ? Halk bizler cahiliz, bizden endişe etmeyin değil mi ? “ Gayrimenkul ve İnşaatta Riskler & Fırsatlar Zirvesi “ Bu isimli bir BÜYÜK KULÜP etkinliğinde, SUSURLUK ne alaka ? Susurluk ta inşaat projeleriniz mi var da, risklerini araştırıyorsunuz ? Sahi, OSB Başkanı Sadettin ÇAY da, Büyük Kulüp üyesi mi acaba ? 
BÜYÜK KULÜP hakkında olumlu referasyon verenler ;  İBB Başkanı Ekrem İMAMOĞLU imiş, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra KAVUNCU imiş, İbrahim ÖZKAN mış, Canan KAFTANCIOĞLU imiş... gibi birçok isimler kulislerde konuşulsa bile, ben kökü dışarıda olan bu derneği ve işbirlikçisi TC Nüfus kağıdı taşıyanları, RED ediyorum arkadaş! Düşmanım beni methediyor ve öpüyorsa,  kendimden şüphe ederim !
BÜYÜK KULÜP Yöneticilerinin 2012 yılında, cezaevinde yatan Mehmet AĞAR’a yaptıkları ziyaret gibi ilginç nice tarihsel etkinlikleri de var ! https://www.haberekspres.com.tr/ege/kulup-yoneticilerinden-agara-ziyaret...
1882 Yılının, İstanbul'da ki Fransız milliyetçisi Alfred Sandison, mezarında çok rahat yatıyordur bence!
Neymiş ? Önümüzdeki dönemlerde İKTİDARA hazırlanan ve yükselişi devam eden İYİ PARTİ ye, çökme hareketleri sadece içerden değilmiş, dışarıdan da yapılabiliyormuş ! https://www.gercekbandirma.com/iyi-partiye-cokenler-1 
BÜYÜK KULÜP Ödülünü alan Başkanımız gururlu ve mutlu ! Susurluk'ta, yeni arayışlar yapan girişim ve BÜYÜK KULÜP te mutlu ! Fransızlar da mutludur da, ben olaya fİdansız kalamadığım için mutsuzum!   “Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği'nin (YAPDER) koordinasyonunda gerçekleştirilen ve Türkiye'nin en köklü  kuruluşlarından Büyük Kulüp'ün ev sahipliğinde yapılan "Hayatımızı kolaylaştıran, yaşam kalitemize değer katan" kurum ve kişilere teşekkür plaketini Susurluk Belediye Başkanı olarak almanın onurunu yaşıyorum. Yaptığımız tüm projeler Jüri üyelerinden tam not alarak bu ödüle layık görüldük. Başta Susurluk Belediyesi personeline, bizlere destek vererek iş birliği yapan kamu kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına, ömür üreten kadınlara ve siz değerli hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bu ödül hepimizin, bu gurur hepimizin. Nurettin GÜNEY ”
Umarım iyi Parti Genel Başkanı sayın Meral AKŞENER, partisinin ve partisindekilerin bu ilişkilerini, BÜYÜK KULÜP gibi Rotary gibi Lions gibi masonik kurumlarla olan gurur irtibatlarını yasaklar ve milli davranır. Yakışan odur. Aksi... konjoktürel olarak İYİ Partinin işine yarar gibi gözükse de, gelecekte İYİ Partinin de, mezarlık partisi olmasına hizmet edecektir bu ödüller... bu isimler.

TTK 13/09/2022 NOGAYTÜRK