İyi Parti'de Özlem Ural Depremi..

İYİ PARTİ BALIKESİR DE... ÖZLEM URAL DEPREMİ !

03/04/2023 Balıkesir İYİ PARTİ Teşkilat binasında, 35 Milletvekili Aday adayının basın açıklamaları sürüyor ve aday adayları... kendilerini basına tanıtıyorlar. (https://www.facebook.com/ozlemurall/videos/213213867967811 ) Bunlardan bir tanesi de, Aday adayı, Özlem URAL ! ( İYİ Parti eski il başkanı) Bu videoda, Özlem Hanımın DEPREM konusunda konuşmaları var da, asıl deprem yaratan konuşmaları yok. Onlar da ; https://www.facebook.com/ozlemurall/videos/207971011872864 bu videoda...

Özlem URAL, ( K.MARAŞ Repreminden etkilenmiş olmalı ki, kendi seçim çalışmalarında nasıl DEPREM YARATIRIM demiş ve yarattı da...) öncü deprem sarsıntısı olarak... Basın açıklamasına çıkmadan önce, seçim bürosunu tutmuş ve büro binasının dış cephesine, “ İYİ PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ADAYI “ diye yazdırdığı bir afiş pankartı, astırmış. Yani ; ben ADAYIM demiş ! Öncü deprem!

Seçim bürosu neyse de, afiş astırma saati, keşke aday adaylığının resmiyet kazandığı basın açıklamasından sonraki saatlere denk getirilseydi... Daha basına çıkıp ben İYİ PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYIYIM dememişsiniz, ama afişinizi üstelik ADAY OLARAK ASTIRIYORSUNUZ ! ? Siyaseten intihar ! 

Seçim bürosuna asılan pankart, bir öncü deprem... Pankart dikkat çekmiş tabii. Çünkü, siyasi partiler henüz kesin aday listelerini açıklamadılar. 9 NİSAN da verecekleri listelerde, kesin milletvekili adayları belli olacak. Balıkesir 9 milletvekili çıkaracağına göre ; İYİ Parti de kesin listesinde 35 aday adayından 9 tanesini YSK na verecek. Yani, kimin ADAY olacağı bu süreçte belli değil. Hani siyasette 24 saat uzun zamandır deniliyor ya ; bu listelerin verilmesi ve ilanına kadar geçecek saatler bile, önemli yani. Listeler, YSK önünde... son anda bile değiştirilebilinir yani. Ben Hatta, İngiltereden gelen AKP eski kurucu milletvekillerinden, şimdi İYİ PARTİ Genel Başkan Baş Danışmanı olan, hemşehrimiz Turhan ÇÖMEZ bile, ADAYLIĞINI henüz ilan etmedi ve edemez de..! Ama Özlem URAL, etmiş !

Sayın Özlem URAL’ın Genel Başkan Meral AKŞENER’den, böyle bir söz aldığını varsaysak bile, bu seçim bürosu ve ADAYI afişi... elbette ki kafa karıştırıcı ve dikkat çekici ! Diğer aday adaylarını demorilize edecek, Meral AKŞENER’i bile zor duruma düşürecek bir eylemsellik ! 

ADAY PANKARTI...

Doğal olarak, bu cesareti kendinde görmüş birine, gerçek bir gazeteci... bu soruyu sorar arkadaş. Bu pankart neyin nesi, kendinizi aday olarak mı görüyorsunuz der. Kaldı ki, gazeteci arkadaşımız da, çok nazik bir şekilde bu soruyu sormuş/sordu. Vayyy sen misin bu soruyu soran ! 

https://www.facebook.com/Tvbalikesir/videos/163883693259306 Sorulan soru da burda, cevapta!

AFİŞ ile ilgili, Özlem URAL cevap vermeye tenezzül etmemiş, afişi imal edip asan reklamcısının sosyal medyada yaptığı açıklamayı yeterli görmüş, ona bakmadan bana bu soruyu soramazsınız demek istiyor. Baktık...Rasim AYDEMİR diye bir isim...

Rasim AYDEMİR, mevcut İl Başkanı H.Fehmi YÖRÜK e özetle diyor ki : “ Bu pankart afişin resmini çeken ( İYİ Parti eski Karesi İlçe Başkanı) Semih TUNÇ. Bu brandanın imalatını da montajını da yapan benim. Afişi asarken vinç arıza yaptı ve 1 saat arızaya gidip geldi, Semih Tunç da bu arada resmi çekti. LEVENT Özenç tarafından da bu desim algı amaçlı servis edildi...Asıldığı yerde, bir 10 dakika daha desim çekmeden bekleseydiniz dedi ki sanırsanız binanın üzerinde sallanan afişe, ADAY ADAYI yazacakmış ? ”

Rasim Aydemir reklamcı esnaf diyelim. Afişi bitirince, sahibine göstermezmisin ? Çek resmini gönder Özlem hanıma, olmuş mu diye bir sor, ASILSIN talimatını al arkadaş ! Burada, verilen siparişte yazılan önemli, Özlem Hanımın görmediği bir afişi astırması ise ilginç ! Gerçi, Özlem hanım R.Aydemir in açıklamasına dayanıyor ve ben görmedim etmedim ben öyle istemedim falan da demiyor. Sükut ikrar etmektir efendim. Bu öncü depremin de, geçmişi bu...

Gelelim, basın açıklamasına...

Sayın Özlem URAL, yanına il başkanı H.Fehmi YÖRÜK’ü de alarak, basın açıklamasını yaptı. Siyasetteki bütün geçmişinin, İYİ Partinin kuruluşundan itibaren bu partiye dahil olmakla başladığını söyledi. Balıkesir le olan ilgisinin de, sahibi olduğu fabrikanın Balıkesir’de olmasına ve kendisinin burda yaşamasına bağladı. Yani, aslen Balıkesirli değil. Turhan ÇÖMEZ’in deprem bölgesinde açtığı sahra hastanesine ve bir okula yardımcı olduğunu belirtti. Amenna ve sadakna ! 

Ve DEPREM yaratan konuşmasını da yaptı.

Nedir deprem yaratan konuşması ? Gazetecinin seçim bürosuna asılan AFİŞ ile ilgili, giydirilmiş arabasındaki ‘ADAYI’ yazısı ile ilgili sorusu, moralini bozmuş olmalı ki, ismini vermediği bir siyasetçiden atıf yaparak ; AYIDAN POST, GAZETECİDEN DOST OLMAZ ! örneğini verdi. Muhtemelen, LEVENT ÖZENÇ’in İYİ PARTİLİ bir gazeteci olmasına rağmen, elemanının böyle bir soru sorması garibine gitti veya bunu ihanet gibi algıladı.

Yetti mi ?

Konuşmasını sonlandırırken de, yarın iktidara geldiklerinde ; .....tüm meslekler için ahlak ve etik kurallarını işleteceğiz, yapmayan arkadaşlarla da ayrı GÖRÜŞÜRÜZ ! Tehdidini savurmaktan geri kalmadı. Ayıdan post, gazeteciden dost olmaz derken... depremin derecesi 7,5 tu...ama GÖRÜŞÜRÜZ ! ile bu deprem, 8 derecesinde yıkıcı oldu. Bu bir TEHDİT idi ve yakışmadı. GAZETECİLERİ ETİK KURALLARINA uydurmak gibi söylem, İYİ Partinin söylemi değildir.

Ben, bugün ama bugün... 34 aday adayının toplanıp, bu bakış açısının İYİ PARTİ nin bakış olmadığını, deklare etmelerini ve genel merkeze gidip, bu konuda bir ÜLTİMATOM vermelerini beklerim. Yapmıyorsanız, sizde bu açıklamaya ve tehdide ortaksınız ! 

DEPREM 1- Aday adayının seçim bürosuna astırdığı ADAYI afişi,

DEPREM 2- Aday adayının GAZETECİDEN DOST OLMAZ söylemi,

DEPREM 3- İktidara gelince GAZETECİLERE etik ayan verileceğini söylemesi...

Siyasete, Balıkesirlilerin hizmetine soyunmuş ve üstelik te, ümid vaad eden bir partinin aday adayı, bu şekilde konuşamaz, bu şekilde gazetecileri tehdit edemez. Derhal, özür dilemelidir. 

İSMAİL OK un İYİ Parti üzerindeki ve AKP ne yarayacak etkileri-irtibatları bu olayla ortaya çıkmıştır. İYİ Parti Genel Merkezi, Balıkesir İl Teşkilatı, derhal bu konuda gerekenleri yapmalı, gerekirse... Özlem URAL ın aday adaylığı, geri çektirilmelidir. İYİ Partiye ve Meral AKŞENER’e zarar verecek eylemlere müsaade edilmemelidir.

04/04/2023 Ramazan Narin/NOGAYTÜRK