Hızlandırılmış Adalet Geliyor ! SATÜRN ADALET !

SATÜRN ADALET GELİYOR !
ADALETİN KAZ AYAĞINA HIZLANDIRILMIŞ ADALET..!_____

ADALET denilen (bana nazlı) gelinin kaz ayağındakilere mühür olsun ki ;
Artık, dava açanlar (davalılar) davalarının ne zaman biteceğini, açarken öğreneceklermiş ! (Bkz. Satürn Adalet) Hızlandırılmış adalet !
Davacı/Davalı denilenler KAZ AYAĞINDA ( HAKİMLER, SAVCILAR, AVUKATLAR) yoklar haaaa, onlar kazın ayaklarının altındaki çimenler...Filler tepişince ezilecek olanlar davacılardır, davalılardır ADALET karşısında...
SATÜRN ü getiriyormuş hükümet...(ne hikmeti varsa bu galaksinin)
Ve sanırım benim gibi, ZAMAN AŞIMI MAĞDURU da artık olmayacak...
Zaman aşımına uğrattıklarına TC Devleti artık (bana ödediği 4-5 bin lira gb) tazminatlar da ödemeyecek. Ehhh AİHM deki 4-5 adil yargılama mağduru vatandaşının dosyalarını da TÜRKİYEYE geri aldı nasıl olsa...AİHM bundan sonra ADİL YARGILAMADIN Kararları da veremez nasıl olsa...Keyf kebap!

Öyle ya, benim açtığım alacak davalarında zamanı hovardaca kullanan kaz ayakları, davamdaki zaman aşımı süre 5 yılda doluyor diye davayı 7-10-15 sene sürdürdüler ve sonunda da, alacağın var var olmasına da, sen şimdi onu unut ve KAZ AYAĞINDAKİ KARŞI AVUKATIN KUTSAL VEKALET ÜCRETİNİ öde de, aklın başına gelsin !
Zaman aşımından benim 2,5 trilyonum (eski para) HÜP olsun, bana 2500 liracık (kısmi) artan alacağı öde, ama karşı tarafın avukatına ödenmek üzere de beni 50.000.00 TL (yeni para) ödemeye mahkum et...Oldu da bitti maşallah, al sana adalet, oldun mu sünnet !

PARDON, sen haklısın alacağın var/vardı ama zaman aşımına uğradı şimdi maden suyu iç ! O zaman SATÜRN yoktu, haliyle ADALET te yoktu ! değil mi ?
SATÜRN ne mi  ? Avrupa Adaletin Etkililiği Komisyonu (CEPEJ) tarafından 2007 yılında oluşturulan SATURN merkezine ilişkin bir uygulama, sanırım AB Uyum yasaları ve AB i ler böyle istiyor..
SATURN projesi çalışmalarını yürütmek üzere Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından Ankara Bölge İdare Mahkemesi ile Amasya Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı ile Erzurum Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı pilot adliyeler olarak tespit edilmiştir.

Ama HIZLANDIRILMIŞ ADALET olmalı mı ? Elbette olmalı. Çünkü madem ki lafa geldi mi GECİKEN ADALET ADALET DEĞİLDİR diyoruz, olmalı...Fakat dün aldığım bir ceza temyizime dair Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının, temyizimi inceleyen aynı binadaki Ceza Dairesine yazdığı TEBLİĞNAME nin Karar tarihine baktım ; 13-mart-2015 ? Bana tebliğ tarihi ise ; 18-ARALIK-2015....?  Haa, aynı binadaki dairesine bu karar kaç aydı gitmiştir bilemem. Çünkü, Bandırma Adliyesinde 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin aynı katındaki icra hukuk mahkemesinden getirteceği dosyayı 6 ay getirtemediğini de görmüştüm de...!

ADALET kızımız sanırım yavşamış, yumuşamış, makyajı dökülüyor, estetikten ona AYAR verecekler şimdi...Öyle ya, ADALET kızımız kocasız kalmıştı ve talibi kalmamıştı...Hızlandırılmış eğitimi ECEVİT döneminde görmüştük ve 45 günde öğretmen yetiştirmiştik te, şimdi bakalım ne yetiştireceğiz ?
Elimi verdiğim adalet, kolumu bedenimi götürdü 15 yıldır da, ben de namert olayım ki, değil satürn, marsı da getirseniz, güneşi de getirseniz işbu ADALET in yakasından düşmeyeceğim. Getirin GÜNEŞİ, birlikte yanalım isterseniz !...

RAMAZAN NARİN·19 ARALIK 2015 CUMARTESİ- TTK 19.12.2015 NOGAYTÜRK