Hırsızlar Tren Raylarını Çaldı.

Kepsut İlçe Jandarma Komutanlığı unsurlarınca "Hırsızlık" olaylarını önlemek amacıyla icra edilen "Önleyici Kolluk Faaliyetleri" esnasında; 
Kepsut ilçesi Ovacık mahallesi kırsal kesiminde bulunan demiryolu hattı yakınlarında seyir halinde olan 43 … …. plakalı Ford Transit marka bir araçtan şüphelenilen araç durdurularak
Yapılan kontrolde araç içerisinde A.S. ve T.D isimli şahısların olduğu görülmüş olup, adı geçen şahısların çelişkili beyanlarda bulunmaları üzerine haklarında yapılan araştırma sonucunda A.S. isimli şahsın "Güveni Kötüye Kullanma" suçundan arama kaydı olduğu tespit edilmiştir. 
Mevcut durum üzerine Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden 43 … …. plakalı araçta yapılan arama sonucunda; 3.000 kilogram ağırlığında Devlet Demir Yollarına ait tren ray demiri, bu demirleri kesmekte kullanılan sanayi tüpü ve başlığı, oksijen tüpü ile demir kesme makası ele geçirilerek muhafaza altına alınmıştır.
Ayrıca 43 … …. plakalı araç sürücüsü T.D.'ye 1.110 TL para cezası uygulanarak araç 15 gün süreyle trafikten men edilmiştir. 
Adli makamların talimatıyla bu olayla ilgili olarak A.S. ve T.D. isimli şüpheliler gözaltına alınarak haklarında "Kamu Kurum ve Kuruluşlarından Hırsızlık" suçundan yasal işlem başlatılmıştır.

BALIKESİR VALİLİĞİ