Gönen'deki Yeni Sanayi Sitesinin 2. Etabın İhalesi Yapıldı

 

Gönen'in Yeni Sanayi Sitesinin 2. Etabın İhalesi Yapıldı

19 bloktan 324 dükkandan oluşan Yeni Sanayi Sitesinin 2. etabın ihalesi yapıldı, 19 Ocak’ta Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur’un katılımıyla temeli atılıyor. İlk etabın yetersiz kaldığını kaydeden Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “İlk etabın yolları ve altyapısı Gönen Belediyemiz tarafından atılmıştı. 2. etabın yolları, altyapısı Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılacak. esnafımıza ve Gönenimize hayırlı olsun” dedi.

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, sanayi esnafına “Yeni Sanayi Sitemizin 2. etabının temeli 19 Ocak’ta atılıyor” diye müjdeli haberi verdi. 19 bloktan oluşacak 2. etapta 324 dükkanın yer alacağını kaydeden Başkan Yakar, temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un da katılacağını söyledi.

Mevcut sanayi sitesinin dolduğunu hatırlatan Yakar, “Sanayi sitemizin 1. kısmında doluluk tam kapasite oldu. esnafımızdan, 2. kısım için yoğun talep geldi, 1. kısmın ihtiyaca cevap vermekte yetersiz kalmasından dolayı, 324 dükkanı kapsayan 2. etabın inşaatına başlanıyor. Gönen için önemli bir olay. Sanayimiz gelişiyor ve büyüyor. Sanayinin büyümesi kentimizin ekonomisinin de hareketlenmesidir” derken, ilk etabın altyapısının ve yollarının Gönen Belediyesi tarafından yapıldığını, 2. etabın  suyunun, yollarının ve altyapısının ise Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını bildirdi.