Genç Parti Bandırma İlçe Kongresine Genel Başkan Uzan On - Line Katıldı

Genç Parti Bandırma İlçe kongresine Genel Başkan Cem Uzan yurt dışından On-line katılarak partililerine seslendi.  Uzan konuşmasında Türkiye'de acilen genel affa ihtiyacı olduğunu belirten konuşmasında "Bugün ülkemizde ekonominin tükendiğini, 18 yıllık iktidarın, işsizlik, enflasyon ve hayat pahalılığı sorunlarını çözemediğini belirtti.  Halen parlamentonun yetkileri çok kısıtlı. Seçime 21 ay var ama bu hükümet, erken seçim kararı almaz. Çünkü Cumhurbaşkanı seçilmek için yüzde 51’lik oy oranı gerekli. Şu anda ‘Cumhur İttifakı’nın yüzde 51 oy alma ihtimali yok. Seçimin normal tarihi Mayıs 2023. Belki bu tarihten birkaç hafta önce olabilir. Cumhurbaşkanlığı seçiminde kimse yüzde 51’i bulamaz ve seçim, ikinci tura kalır. 2. turda ise muhalefetten kim aday olursa olsun, seçimi kazanır. , Cumhurbaşkanlığı adaylığı için 100 bin oyla adaylık oluyor bu konuda sizlerin de bir aksiyon planı içinde bulunmanız gerektiğini düşünüyorum.”.dedi.

Bandırma Kristal Kafe'de gerçekleştirilen  Genç Parti ilçe kongresine Ankara İl Başkanı Enver Bayraktar , Bursa İl Başkanı Tuncer Mutlu, Balıkesir İl Başkanı Mustafa Özulus,Genç Parti Genel Sekreteri  Melek Dingaz  katılırken Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Metin Ok , Memleket Partisi İlçe Başkanı Münür Atar ,Gelecek Partisi Bandırma İlçe Başkanı  Burhan Deniz,DEVA Bandırma İlçe Başkanı Ayşegül Özdemir, ile birlikte siyasi parti temsilcileri de kongreyi misafir olarak  izleyenler arasında yer aldı. Yoğun katılımlı gerçekleştirilen kongrenin Divan Başkanlığını   Ankara Teşkilatlanma Başkanı Mehmet Emin Ayanoğlu yaparken Balıkesir'de 6 İlçesinde örgütlenmesini tamamlamış bulunan ve çalışmalarına Hakan Uzan denetiminde devam eden  Genç Parti'nin Genel Başkanı Cem Uzan ; yurt dışından genel kurul salonuna online bağlanarak partililere seslendi.

Kongrede tek aday olarak kürsüde konuşmasını yapan  Bandırma ilçe başkanı Ali Karaaslan Genç parti ilçe teşkilatını tanıttı ve katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür etti.  Bursa il başkanı Tuncer Mutlu'nun ülkenin genel siyasi ekonomik durumuyla ilgili iktidarı  eleştiren  konuşmasında seçimlere Genç Parti olarak iyi hazırlandıklarını iktidarın yanlışlarını ve yapamadıklarını sıraladı. Konuşmaların ardından geçilen seçimlerde  Ali Karaaslan Başkan seçilirken  ilçe yönetimi  şu isimlerden oluştu:  İsmail Turanlı , Nebiye Erol. İsmail Yılmaz, Murat Usta, Burak Sanver, Ali Aşık ,Murat Saban , Ali Osman ATA

13-09-2021/ İSMAİL YILMAZ