Eyy Siyasetçi Geçinenler ! Suyumuzu Verin !

EYYY SİYASET ! ve SİYASETÇİ GEÇİNENLER !.. SUYUMUZU VERİN !

Bandırma Tatlısu Çeşmesi, neden akmıyor ? 

Kırsal mahallelerimizdeki, Arıtma sulu çeşmelerimiz... neden akmıyor ?

SİYASET yapmak, oy alıncaya kadar mı ? Oyları aldınız ve hepiniz kartvizitlerinize ÜNVANLARI yazdırdınız değil mi ? Peki o ünvanları hak etmek için ne yapıyorsunuz ? Halkınızın, seçmen milletinizin çok basit işbu SU sorunlarını bile çözmek-çözdürmek size zor mu geliyor ? ÜNVANLARINIZ sadece kendi işlerinizle ilgili gittiğiniz yerlerde kartvizitlerinizi masaya koyup, kendinizi dinletmek mi ?Halkın sorunlarını çözmek konusunda köprü görevini neden üstlendiniz o zaman ? Hepiniz bulunmaz Bursa kumaşı mısınız arkadaş ? 

Köy yerinde olsun şehir içinde olsun bir ÇEŞME Kültürümüz vardı bir zamanlar. Bandırma'da şimdi kurutulmuş yok edilmiş 9 tane çeşme den söz ediliyor hala.. Ama tatlı kaynak  suyu almak için, ama arıtılmış sıhhi su almak için bu çeşmelerin görevi devam ediyor. Herkesin damacanalara dünya para verecek mecali mi var?  Tuzu kuruların derdi olmayabilir ama halk çeşmeleri  dar gelirli çoğunluğun derdi. ! Bu çeşmeler neden akmıyor arkadaş ? Tatlısu neden kupkuru!

Mapushane çeşmeleriniz, yandan akıyor yandan ve bize bu türküleri dinleterek, FAZLA KONUŞANLARI DA HAPSE ATARAK, keyfinizi kebap yapıyorsunuz da, neden ? Bu halkı cahil, hakkını arayamaz, arasa da bize ne diyerek sallamıyor musunuz yoksa ! Ama az kaldı, iktidarı için de, uydu muhalefeti için de... 20 yıllık iktidar serüveninizin sonuna geldiniz ! Sandık önümüzde ve seçildiğiniz görevleri yapmamak konusunda direndiğiniz için, layık olmadığınız o görevlerden hepiniz atılacaksınız ve yapmayanlar-yapamayanlar gidecek ve YAPANLAR gelecek ! Bunu bilin de...

Bu çeşmelerin akmamalarının sebebi ile ilgili iddialar ne biliyor musunuz ? 

BASKİ, UEDAŞ a olan elektrik paralarını ödemiyor-ödemedi ve ceza olarak çeşmelerin pompalarına verilen elektrikler kesildi. Çeşmelerin suyu kesildi. Bu çeşmeleri akıtmak sizin kamu göreviniz. ELEKTRİK kesme cezasının bedelini de biz halk ve biz seçmen milleti neden ödüyoruz ! FATURA her zamanki gibi neden bize kesildi !

AKP li Balıkesir Büyükşehir Belediyesine bağlı BASKİ'nin işbu elektrik faturaları 9 milyon TL den, 23 milyon TL ye çıkmışmış da, biriken borcu 89 milyonmuş da...Rakamlar havada uçuşuyor.  BASKİ bu faturaları ödeyemiyormuş...Bir de BASKİ'nin bu elektrik faturalarına karşı birçok yerde KAÇAK ELEKTRİK kullandığı iddiaları var ki, ayıp ötesi ! Umarım ve temennim iftiradır. Değilse eyvahlar olsun.Daha da ayıbı, bizlerden zamlı , Bandırma'ya özel fahiş su paralarını çatır çatır tahsil eden BASKİ nin kullandığı elektrik saatleri ama kaçaktan ama borç ödememekten dolayı MÜHÜRLÜ ! 

Özelleştirilen elektrik patronları, yüzde 125 zam ile hükümetten istediklerini alıyorlar. Yakında bir yüzde 125 lik daha kapıda. Şimdi, 70 yaşını geçmiş CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU zamlı elektrik faturalarını ödemeyeceğim dedi ya, kesme memurlarınız onun kapısında bekliyorlar gösteri yaparak. Oysa 70 yaşındaki kişilerin elektriklerinin 3 ay kesilemeyeceğini biliyorsunuz değil mi ? Bize siyasi show yapmayı bırakında, çeşmelerimizdeki SU yu akıtın arkadaş !

Haaa, elektrik, su, doğalgaz ve enerjiyi bedava veren KOMÜNİST rejimlere bizi özendirmeyin. Gerekirse, ben nasıl ülkücü komünist olmuşsam, halk da komünist olur ! Kapitalizmi adam gibi uygulayın ve hırsızlıklara yolsuzluklara göz yummayın da, bu kadar fahiş zamlarla ve bu kadar gereksiz uygulamalarla bizi sınamayın, aklımızı sınamayın ! Başta Bandırma Merkez ve kırsal mahallelerimizdeki çeşmelerin SUYU AKSIN ! Siyaset yapıyoruz diyen ağalar beyler de, salonlarda otel lobilerinde yemek resimlerini paylaşmayı  bıraksın da, halkın bu sorununu acil çözsün arkadaş ! ÇEŞMELERİMİZİN SULARI AKSIN !  

26/02/2022 - RAMAZAN ANRİN  NOGAYTÜRK