Eriklideki Güneş Enerji Santralinde Sona Gelindi

Bandırma Belediyesinin Erikli mahalesinde hizmete sokacağı güneş enerji santrelinde sona gelindi bu konuyla ilgili bir açıklama yapan başkan mirza:Hayatımızın her alanında ve yoğun bir şekilde kullanılan enerji kaynaklarında değişim yaşanmaktadır. Özellikle gelişmiş ülkelerde fosil yakıt yerine yenilenebilir enerji kullanılmaya başlamıştır. Biz de Bandırma Belediyesi olarak dünyada yaşanan bu değişimin ve gelişimi takip ederek örnek bir projeyi hayata geçiriyoruz. Güneş Enerjisi projemizle hem temiz enerji üretmiş olacağız hem de Belediyemizin elektrik giderlerini karşılayarak tasarruf sağlayacağız.
Erikli Mahallemizde Belediyemize ait olan ve verimli olmayan arazide projemizi geliştirdik. Gerekli izin ve belgeleri aldıktan sonra projemizin ihalesini yaptık. Güneş Enerjisinden Elektrik Üretecek Projemizin yapımı hızla devam ediyor. İnşallah yakın zamanda projemizi hayata geçireceğiz.
Yılda 660 bin liralık enerji bedeli ödeyen Belediyemiz, sistemin uygulamaya geçmesinin ardından yılda 550 bin lira tutarında enerji tasarrufu sağlayacak dedi.

BANDIRMA GERÇEK-SERHAT OZAR