Erdek Arena.AKP - MHP ve CHP de MERAL Yorgunluğu

ERDEK-ARENA... AKP-MHP ve CHP de MERAL YORGUNLUĞU !
 

15 Eylül 2017... Erdek İlçemizin, bir zamanlar çok eleştiri alan yatırımı  Artake Kaya Rock Disco - Artake Taş Restaurant sahası ünlü tarihi tepesinde, Halk TV nin Uğur Dündar yapımı, HALK ARENASI programı icra edildi... Ben de, büyük bir heyecanla gittim. Çünkü, CHP Grup Başkan vekili Özgür ÖZEL, Halkın Avukatı diye takdim edilen hukukçu Murat ERGÜN... en önemlisi de ; Meral AKŞENER Yeni partisinin önemli isimlerinden Prof Dr. Ümit ÖZDAĞ da, bu programda konuşmacı konuktu. Özellikle ; Özdağ’ın vereceği mesajlar, benim için önemliydi..! 
Ve, sayın Ümit ÖZDAĞ geceye manşetini, şu cümleyle attı. ‘ AKP de METAL YORGUNLUĞU DEĞİL, MERAL YORGUNLUĞU VAR ! KORKUYORLAR ! ‘
Programın üç sahibi vardı bana göre ;  1- Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP TV si, CHP İl ve ilçe başkanları ile CHP li milletvekilleri) 2- Ev sahibi olarak, CHP li Belediye Başkanı Hüseyin SARI, 3- Programın yapımcısı ve yönetmeni gazeteci Uğur DÜNDAR...Varsa eleştirilerim, öncelikle bu üçünü bağlar.
Bu isimlerden, Uğur DÜNDAR ı biz ; BAGFAŞ (Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş) ‘ın, denizi ve havayı asit ile kirletmesi olaylarında, kanserojen atıklar yüzünden, halk sağlığını ön planda tutan, dikkat çekici TV Programlarından ve gazete yazılarından tanıyoruz.
Bu isimlerden Hüseyin SARI’yı biz ; sadece Erdek Belediye Başkanı olarak değil, mavi bayraklı Erdek körfezi ve Erdek in konuşlandığı Kapıdağ Yarımadasındaki doğal hayatı yok edecek, Avrupalıların Rotterdam’dan attığı AĞIR METAL ATIK KİMYA TESİSLERİNİN yer alacağı 1/100.000 Plana itiraz eden (o itiraz da galiba sadece birkısım detaylara imiş) tek Belediye ve Başkanı olarak tanıyoruz...Veya ben, bu vasıflarla onları hatırlıyorum. 
TV nin ve program sahiplerinin ve Belediyenin CHP li olmasına göre ;  ÜMİT ÖZDAĞ’ın programa davet edilmiş olmasını (Yeni Parti, her yerde konuşulurken, yeni parti kurucularına yandaş ve havuz ve merkez medyanın yer vermediğini bildiğimizden)  bile, bir lütuf sayarak... Heyecanla gittiğim bu TV Programında, program sona yaklaştıkça heyecanım, maalesef, kısmen hüsrana dönüştü. Aslında, bu konuda yazmayacaktım. Yazarsam, eleştireceğimi biliyordum. Ama, eve geldiğimde düşündüm ve yazmam gerektiğine karar verdim. İsaya da, Musaya da nasılsa yaranamayacağım...Eleştireceksem, eleştirmeliyim !
HALK ARENASI 
Eyyy, Başkan Hüseyin SARI ; Erdek’i tanıtacak çok güzel bir fırsat yakalamışsın, neden kullanmadın ? Bu programa harcağın paralar, Erdeklilerin parası... Oysa sen, CHP nin parti faaliyetine, Belediye imkanlarını ve kasasını kullandın.Veya bu program baştan sona, sadece bu izlenimi verdi. Verdi çünkü ; HALK TV Erdek in, hatta o taş diskonun o tepedeki konumunu bile çekmedi, resimlemedi, göstermedi. Bırak Erdek’i o güzelim mekanı bile tanıtamadın !
Hele, programın gündeminde, yerel hiçbir şeyin konuşulmaması da ayrı bir garabetti, hezimetti. Erdek in nesi, hangi sorunu konuşuldu o programda ? Konuşulmayacaksa o program niçin Erdek’te yapıldı ? Ve, o programda niçin Balıkesir siyasilerinden veya akademisyenlerinizden biri yoktu ? Milletvekiliniz Namık HAVUTÇA-Mehmet TÜM-Ahmet AKIN niçin sahne almadı mesela ? Erdekte yaşayan sanatçılar Ahmet MEKİN-Erol TEZEREN (varlıkları) anons edildi de, niçin onlara da birkaç dakika... yer verilmedi ?
En kötüsü ne biliyor musun sayın Hüseyin Başkan ; sen niçin konuşamadın ? Geçtik konuşmandan... Sen niçin, yapımcı yönetmen Uğur Dündar’ı,  BAGFAŞ ın saldığı gazlar ve atıkları konusunda, zeytin yasası konusunda, Bandırma ve Erdek i katledecek, Erdekteki Zeytinciliği ve turizmi bitirecek, denizindeki mavi bayrağı çıkaracak ve Erdek halkının ortalama ömrünü 40-50 yaşa düşürecek, kanserojen ağır metal sanayiinden, AKP Hükümetleri ve AKP B.Şehir sayesinde oluşturulan, KAPIDAĞ’ın ve ERDEK KÖRFEZİNİN yok edileceği, 1/100.000 Planları konusunda uyarmadın ? Çevre/cilik konusunda solcular daha çok duyarlı derken, senin solcu biri olarak, bunları es geçmen doğru muydu ?
Ben, bu eksiklerin olabileceğini hissetmiş olmalıyım ki, programın başlamasından 3-4 saat önce oraya geldim ve bizzat bendeki Hüseyin SARI telefonuna telefon açtım ama cevap vermeyince de, misafirlerinizi ağırlayabileceğinizi düşündüğüm bazı tesisleri gezdim ve ola ki sizi/leri bulabilseydim, sizlere ulaşabilseydim, bu yazdıklarım konusunda sizleri uyaracaktım. Ulaşılmazlık konusundaki başkanlığınızı, kabul ediyorum ! Haa sizleri bulmam da belki birşeyi değiştirmeyecekti ama, en azından ben vicdanen rahatlayacaktım. Şimdi, bu programa katılan siyasilerle öncesinde görüşebilenler adam, bizim gibi vatandaşlar da, dış kapının mandalı manasında, galiba madam olduk ! Etkinlik sizin...Amenna !
Bu ve benzeri olayları, özellikle CHP lilerde ( CHP lilerin bir çoğunun, nedense halktan kopuk bir halkçılıkla, elitizm hastalığına yakalandıklarını biliyorum.) çok yaşadığımdan, yadırgamadım bu durumu ve programınızı izledim... TV de de, tam olarak tekrarını izledim...ve üzüldüm sadece ! Sayın Hüseyin SARI.  
Ümit ÖZDAĞ’ın yeni parti ile ilgili verdiği mesajları, yeni partiyi başından beri desteklememe rağmen, yazmayacağım. Hatta, sayın ÖZDAĞ buralara kadar gelip, kendince... yeni parti ile ilgili gizli görüşmeler yapmışsa, birilerinin... ben yeni partiyle, yeni partinin amiralleriyle görüşüyorum falan diye ön plana çıkmasına sebebiyet vermişse... onu da eleştireceğim için, yazmayacağım arkadaş...Ümit hocama bunu sorsam, diyecek ki ; ben oraya parti faaliyeti için gitmedim. TV nin davetlisi konuşmacı olarak gittim ! Amenna !
CHP nin parti içi meselelerinin ve parti politikalarının ve parti söylemlerinin (Tutuklanan milletvekilleri hakkında, fetöcülük iddiasıyla gözaltına alınan parti avukatından, istifa eden, aslında istifa etmeyip sine-i millete dönen Şafak Pavey’den, HDP lilerin cenazesinden...fetöcü suçlamasının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdarolu’na kadar gelebileceğinden, fetöcülükten v.s v.s çoğunu bildiğimiz genel siyasi konuların tekrar tekrar dillendirildiği bu programda, sayın Ümit ÖZDAĞ, geceye manşetini çaktı mı... çaktı !
AKP METAL YORGUNU DEĞİL, MERAL YORGUNUDUR ! Yani, M.Akşener hareketinden ve kurulan yeni partiden, korkuyorlar ! Eksik söyledi. Ben o MERAL YORGUNLUĞUNUN, AKP-MHP-CHPde de olduğunu iddia ediyorum...  
Programın yapımındaki yönetmen Uğur DÜNDAR a da bir iki çift lafım var. Arkadaş;  sen ki televizyonculuğun ve gazeteciliğin, duayeni bir isimsin !  Nasıl olurda kendi yapımını, salt CHP PROGRAMI olarak dizayn edersin ? ARENA adı dahil, içeriği de... öncelikle benim tanıdığım Uğur DÜNDAR’a yakışmadı, yakışmıyor arkadaş. Haaa, Erdek e kadar gelmişsin, hoş geldin, safa geldin. Halktan da kaçtın amenna...Peki yıllar öncesinden birton yazıp-çizip programlarınla kamuoyunu uyardığın fabrika BAGFAŞ, Erdek’in sınırları içinde ama adı BANDIRMA olan bir fabrikadır ki, sen nasıl onu hatırlamazsın ? O yazdıkların, aklına hiç mi gelmedi ? Sormadın mı bir vatandaşa arkadaş ! BAGFAŞ tan yine şikayetiniz var mı ? Yine hava ve deniz kirliliği yaratıyor mu bu fabrika falan... Erdek i, yereli, yerel sorunları gündeme almamanı, eskiden konuştuğunu şimdi konuşmamanı...susmanı yadırgıyor ve kınıyorum Uğur DÜNDAR !
Haaa, bu program CHP nin... ve bu programda Türkiye siyaseti ve siyasi konuları, genel mevzuular konuşulur bizde... falan da diyebilirsin. Ama, program genele mütedair ise, ARENA  adını değiştir, başındaki HALK ı çıkar ve git İstanbul da, Ankara da bir stüdyoda yap programlarını arkadaş... Madem zahmet edip gelmişsin şehrimize, kusura bakma şehrimin ana sorunlarına ve simalarına falan yer vereceksin...!  Vermen gerekir. Usül, adap budur. Yani bu program doyurucu değildi, yani bu program... hiçbirşey değildi sayın DÜNDAR !
Programın esas sahibi CHP ve CHP lilere, bişey demem galiba yanlış olur. Çünkü TV sizin TV niz, mekan sizin mekanınız ! Keşke ayırımcılık yapmadan, yerel siyasetçilerinizi de ön plana çıkarabilseydiniz... Ama, hedef ortaklığı konusunda MHP li, eski MHP li, ülkücü bilinenleri, programlarınıza davet etmenizden dolayı size müteşekkirim ve bu sayede ben de HALK TV izleyicisi oldum ki, bu konuda takdir ediyorum sizi...

RAMAZAN NARİN·16 EYLÜL 2017 CUMARTESİ---16.09.2017  NOGAYTÜRK