ENGİN ARICAN'ın ÇEVRE SEVGİSİ !

ENGİN ARICAN'ın ÇEVRE SEVGİSİ !

BAÇED (Bandırma Çevre ve Kültür Derneği) veya (Bandırma Çevre ve Kültür Derneği) kurulmuş.
O’na ; Eski sosyalist mi dersiniz, eski komünist mi dersiniz, eski DHKP-C li mi dersiniz, eski DEVRİMCİ mi dersiniz… bilemem de...
Benim bildiğim ENGİN ARICAN, GÜMÇED 'Güney Marmara Çevre Derneği’ i kurup... başkanlığını yaparken, ‘SU ÇÜRÜDÜ’ falan diyerek, BAGFAŞ ın deniz ve karasal atıkları ve saldığı ağır metal ve gazlar nedeniyle uyarı yazıları/kitapları yazarak bayağı çevrecilik ? kanserle ilgili ajitasyonlar yapmıştı da....
Arkasından, kendisi GÜMÇED de devre dışı kalmış, o da BAÇEP (Bandırma Çevre Platformu) i kurarak, çevresiz kalmamış, orada boy göstermişti diye de hatırlıyorum da...
Ama sonradan ne olduysa, yazdıklarından dolayı BAGFAŞ tarafından defalarca mahkemeye verilmiş, tazminatlara mahkum olmuş bir ENGİN ARICAN, BAGFAŞ a gidip, patron Y. KEMAL GENCER ile el sıkışmış ve bu resmin arkasından da, tövbe haşa diyerek BAGFAŞ aleyhine tek cümle yazı yazmamıştı. 
Sanırım BAGFAŞ, Engin ARICAN ın GÜMÇED teki uyarılarını dikkate almış (belki de korkmuş!) ve çevreye duyarlı, çevreye uyumlu olmak zorunda kalmış ki, Engin ARICAN da gidip, patron Kemal GENCER'i makamında kutlamıştı ! Ve sanırım bu el sıkışma yüzünden, artık Bandırma da kanser vakıalarına, rastlamıyoruzdur belki !
*Bu resmi, sakın hafızalarınızdan silmeyiniz derim ! 
Hatta bir Almanın, TRÖSTER’in kendi ülkesindeki kara paralarını aklamak veya orda vergi kaçırmak için, VELUTSAN isimli kurduğu fabrikaya da çok laf etmişti de sayın Arıcan, sonradan nedense onunla da kapalı kapılar arkasında el sıkışmış ve benim VELUTSAN ın gerçeklerini (geleceğinin karanlık olduğuna mütedair) yazdığım yazılardan dolayı bana bile cephe almış, VELUTSAN ÖMER ULUDAĞ’ın ne büyük bir patron olduğunu, yazıp çizmişti aylarca...Pardon ARICAN ;  şimdi VELUTSAN ne alemde ve Ö. ULUDAĞ denilen şahıs nerelerde ? Bence okuyucularını yine aydınlat bu konularda...
Akabinde ; GÜMÇED, yıllarca kağıt üstünde kaldıktan sonra, geçen sene CHP li emekli öğretmen GÜLTEKİN MUTLU ile tekrar açılmıştı da, Bandırma’ nın imhası planı olan 1/100.000 ÇDP için, onlarda nedense seyirci kalmışlardı ve hala seyirciler... Haaa haklarını yemeyelim, GÜMÇED eski dekanlık binamız Büyükşehre verildi diye, verilmesin diye (çevrecilikle ne alakaysa), bir basın açıklaması yapmıştı binanın önünde ! 
Solcu arkadaşların ÇEVRE ile ÇEVRE-Cİ-LİK ile show yapmaları, eski adetlerimizdendir. Bu renk olmazsa, inanın gökkuşağı bile olmaz, iyi ki varsınız çevreci solcu arkadaşlar, sevgili komünistlerimiz ! Beni aldatamasanız da, kendi kendinizi iyi avutuyor ve iyi aldatıyorsunuz !
Şimdi, bugün gördüm... Yine bir ÇEVRE Derneği adından (Bançed) söz ediliyor. Facebook ta bir sayfa açmışlar ama isimlerini bile doğru dürüst yazamamışlar ! 
Bandırma Çevre ve Kültür Derneği >>> Sivil Toplum Örgütü https://www.facebook.com/618520441633725/photos/a.618576211628148.107374...
Aksakal lı, CHP li İsmet KOÇYİĞİT… CHP de kendisine aktif bir görev bulamayınca, sanırım şimdi bu derneğin üstünden, siyaset yapmaya çalışıyor. Çalışmasına amenna ! Çalışıyor da, yanında, ENGİN ARICAN da var ! Hangisi başkan, hangisi dernekte daha etkili, bilemem... Ama AKP Balıkesir B.Şehir Belediye Başkanını ziyaret etmişlermiş te... Edip ağa ( Bşk Edip UĞUR) onların dediklerini not alırken, bir de resim çektirmişler yaa...  ŞAŞIRDIM !
Neden şaşırdım ?  Yahu BAGFAŞ a, çevreci kimya sanayisi sensin, kanserden insanlar senin yüzünden ölmedi ! Ben daha önce size çok laf ettim, özür dilerim ! (babında) diye tebrik eden veya BAGFAŞ ile barış çubuklarını tüttüren ENGİN ARICAN... ne olmuş ta şimdi, işbu ÇEVRE Derneğinde boy gösteriyor ? Anlamadım. Belki de, üyesi kalmayan platformunu DERNEK’e çevirmiş olabilir. 
Tezatlar ve soru işaretleriyle dolu bir resim bu. Çünkü E.ARICAN, eski beynamaz sosyalistte olsa, şimdi nedamet göstererek, belki 5 vakit namazını da kılmaya başlamıştır, bilemem. Ama AKP li ve ama AKP B.Şehir Belediyesindeki BÜYÜK Başkanın, 3.500 TL maaşlı (baş)DANIŞMANI olmuş diye biliyorum onu...!
Edip Ağamız, Belediyenin BASIN İŞLERİNİ belki de basından sorumlu devlet bakanlığı gibi yetki verdiği, Engin ARICAN la birlikte yürütüyordur. O’na sormadan yapamıyordur veya Edip Ağanın basın beyanatlarını, sayın E.ARICAN yazıveriyordur... Bilemem !
İnsan danışmanlığını yaptığı ve maaş aldığı bir adama, bir masaya... ÇEVREYİ KORUYUN ! diyen bir dernek adına gidebilir mi ? Gidemez çünkü, bırakın Bandırma’yı, Güney Marmara'nın ekolojik dengesini değiştirecek ve canlı hayatının türlerini değiştirecek, KAPIDAĞI, MANYAS KUŞ CENNETİNİ, ERDEK TURİZMİNİ yok edecek bir planın uygulayıcısı olacaksınız, ama danışmanınız ; sizin karşınıza DERNEK kurup, diklenecek öyle mi ? Külahıma anlatın siz onu ! 
Bence gidemez veya gitmişse bile, burda AKP ye bir koz, bir satış, bir avans verilmiştir. Gizli bir anlaşma, söz konusudur. Eşyanın tabiatına aykırı olmak, burada DEVRİMCİLİK, burada İSLAMCILIK olmuş veya öyle gösteriliyor gibi geliyor bana... 
AKP, Edip Ağa yarın çıkıp derse ; arkadaş ben 1/100000 plan çerçevesinde, Şirinçavuş’a liman, Şirinçavuş’a termik santral, ve o havaliye komple ağır metal kimya sanayii, demir-çelik sanayii yapacam ve çevre derneği olan BAÇED ile birlikte yürütecem bu planı......... !  Ne diyeceğiz ?
Doğru ya, nasıl GÜMÇED ile BAGFAŞ, bazı şeylerde uzlaşıp el sıkıştıysa, yarın da EDİP UĞUR ile BAÇED ile el sıkışır ve olay biter ve oldu da bitti maşallah ! ile çevre sorunumuzu, yine bir iki solcu arkadaşımızla, islami usulde, helalinden halletmiş oluruz...Şak şak şak !
1/100.000 Bandırma’nın imha planı askı süresindeyken, İPTALİ için dava açma hakkı sadece Belediyeler de, sadece ilgili STK larda vardı, hiç biri (Erdek Belediyesi Hüseyin SARI açtım diyor, dosyalarını henüz incelemediğimden şimdilik onları tenzih ediyorum.) iptal davası açmadı. Şimdi ÇEVRECİLİK yapmak, balon uçurmak, çayır çimende piknik yapmak demek değildir beyler ! Dava açmamış Bandırma Belediyesi, GÜMÇED gibi kurumların hiçbiri, benim nazarımda... kusura bakmasınlar, ÇEVRECİLİK iddiasında bulunamazlar !
İşbu vahşi kapitalizm ve napolyonun PARASI çok etkili beyler, inanın narkoz için kullanılan ETER den de daha etkili ! Ne öldürüyor, ne baygın bırakıyor, hepimizi uyutuyor vallahi ! Hem de iyi uyutuyor ! 
Uyurken katillerimizi seviyormuşuz, solcular bizi çevrecilikle, milliyetçiler bizi bayrakla, dinciler bizi ezanla uyutuyormuş ne gam ! 
MUHATAP OLMAK…Dikkat edin, imha planındaki sanayiiler buraya gelecek ya, geyikten de olsa onlara karşı çıkıyormuş gibi yapacak 3-5 dernek kurum da olacak tabii. Ama o sanayiii kurulacak beyler ve o karşı çıkan sektör de o sanayii ile birlikte zenginleşecek. O sanayicilerle muhatap olmanız için, adında ÇEVRE bulunan bir dernek kurmak çok iyi bir fikir bence. Nasılsa birileri destekler, gürültü de olur. Ama tıpkı E.ARICAN-K.GENCER el sıkışmasındaki gibi, kapalı kapılar arkasında yine birileri el sıkışacak ve olan yine garip gurabaya safiyane düşünen VATANDAŞ titirli insanlarımıza olacak…(Bkz. Hoppediks diye ün salan biri vardı SİYANÜRLÜ ALTIN çıkarılmasına karşı gösteri yapan birisi, şimdi o nerede ? Bakınız lütfen !) 07.03.2016 NOGAYTÜRK  

FACE SAYFAMDA ; https://www.facebook.com/nogayyturk...