Emre Bor'u Kaçıranlar Yakalandı.

Bandırma'nın  tanınmış genç iş adamlarından Emre Bor'u kaçırdığı iddia edilen  N.L(39) yakalandı.

Geçtiğimiz günlerde işine gitmek üzereyken silah zoruyla kaçırılan kayyumdaki Şekerpiliç Şirketinin eski Genel Müdürü iş adamı Emre Bor'u alacak-verecek meselesi yüzünden kaçırdığı iddia edilen N.L ve ona yardım eden M.K.A isimli şüpheliler Bandırma ve Bursa Emniyetinin yaptığı başarılı bir operasyonuyla saklandıkları yerde yakalandı. Şüpheli şahıslar Bursa emniyetindeki sorgusundan sonra adliyeye sevk edilirken olaya karışma ihtimali olduğundan şüphelenilen  diğer  şahısların aranmasına devam ediliyor.
Bandırma'da geçen perşembe günü, yaklaşık 4 yıl önce kapanarak tasfiyesini isteyen  Şeker Piliç ve Şeker Su fabrikalarının  eski Genel Müdürü 44 yaşındaki Emre Bor,  iddiaya göre kendine ait otelinin önünden adının Nazım L.olduğu belirlenen  tarafından silah tehditi ile kaçırıldı. Kendi aracına bindirilerek kaçırılan Emre Bor 'un aracı daha sonra Bandırma Bursa karayolunda boş olarak terk  edilmiş olarak bulunurken   Nazım L. ve Emre Bor  iddialara göre birlikte olduğu şahıslarca kendi aracıyla Bursa'ya götürüldü.
Olayın bildirilmesi  üzerine Bandırma Emniyet Müdürlüğü'nün oluşturduğu özel ekibin yaptığı takipte, Nazım L.'nin Bursa'da olduğu belirlendi. Yapılan başarılı operasyon sonucunda Nazım L.  Bursa'da Merkez Yıldırım İlçesi Şirinevler Mahallesi'nde saklandığı evde yakalandı.Yapılan soruşturmaya göre,  Emre Bor'u kaçırarak alacağına karşılık para istediği öne sürülen Nazım L. polisteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilerek tutuklandı. Olaya karışan diğer şahıuslar olabileceği  üzerine araştırmalar devam ediyor..
BANDIRMAGERÇEK  - SERHAT OZAR