Elektrik , Doğalgaz ve Su, Bütün Abonelere Bedava Olsa..

İNSAN ın, insanca yaşamı için;

-Elektrik ve Enerji...
- Su ve yiyecek, giyecek...
- Barınma ve ikâmet...
- Eğitim ve Sağlık hizmeti...
- Can ve mal güvenliği ve adalet...
-Ölünce mezarlık hizmeti...

Vazgeçilmez ihtiyacıdır, değil mi !

Peki, bunların karşılanmasından kim sorumludur? Elbette, DEVLET !

DEVLETİ kim kurar? İnsanlar...

Peki niçin kurar? Bu ihtiyaçlarının karşılanması için kurar, değil mi?

DEVLET, bu durumda ne yapar?

İnsanlarına (bunlara vatandaş da denir.) Çalışma, üretme imkanlarını yaratır ve bu üretime devlet olarak ortak olup, insanlara vermesi gereken hizmetleri, buradan (vergi alarak) karşılar değil mi?

Buraya kadar Devlet ve ; insan-vatandaş veya buna millet de diyebilirsiniz... aralarındaki ilişkiyi, kavradık değil mi?

İmdiii; DEVLET i kendisi için kuran insan milleti, devletinin yapması gerekenleri, bedelsiz bekler değil mi?

Yani, Elektrik, Su, Telefon, Ev, İlaç-hastane, okul hatta yol-köprü demeden, ulaşım da Bedava olmalı değil mi?

Biraz komünistçe oldu ama, o vatandaş denilen insanlar, Benim gibi; BEN VARSAM (DÜNYA) DEVLET VARDIR! ' DEVLET BENİM!' diyebilmeli değil mi?

Hatta, BEN DEVLETİM diyerek, sizi o ihtiyaçlarinizdan mahrum bırakan, kendilerini DEVLET gören yöneticilere, memurlara...-SİZ DEĞİL, DEVLET BENİM ! Diyebilmeli değil mi?

Birey olup bunları demiyorsanız... Kusura bakmayın, DEVLET olamamışsınız, kusura bakmayın İNSAN da olamamışsınız demektir ki, kaderinize razı olacaksınız ve başınıza gelen bütün olumsuzlukları da, ALLAH 'tan diyerek, aslında yaratıcınızı suçlayarak, alçak sürünmeye devam edeceksiniz demektir. Maalesef!

DEVLET BAŞA, KUZGUN LEŞE diyoruz ya, içeriği şu; Devleti başınıza koyan sizsiniz, lütfen... devlet değil AKIL BAŞA efendim. Aklınızı başınıza alın ki, Elk-Su-v.d, size bedava olarak dönsün. Hakkınız var bunu istemeye!

Toplam 45.968.466 adet elektrik abonesi varmış. Elektrik abonesi sıralamasında konutlar ilk sırada, ticarethaneler 2. sırada ve tarımsal sulama, 3. sırada yer alıyor.

Türkiye'nin günlük ENERJİ tüketimi ise : Resmi verilere göre (15 Nisan 2021 Cuma, günlük tüketimler), Türkiye günlük 848,5 milyon kwh (Kilowatsaat) elektrik tüketmiş. Türkiye'nin günlük doğal gaz tüketimi ise ; 137,6 milyon milyon metreküp (m3). Çarpın, fiyatlayın !

DEVLET BİZİZ diyoruz ya.... Devletin, sadece parababalarına KUR KORUMALI HESAP diyerek ödediği faiz paraları 40 milyar ! Basında 5'li çete diye anılanların affedilen vergilerini saymıyorum, ya da 17/25 ve Sedat PEKER in sadece bahsettiği milyar dolar yolsuzlukların miktarından da bahsetmiyorum. Sadece Kur Koruma, yıllık 100 milyarı geçer değil mi ? Peki, elektrik ve doğalgaz bütün abonelere bedava olsa, devlet ne ödemiş olur ? Bu paralar kimin ?

Allah aşkına bir düşünün arkadaş ! KOMÜNİST olmazsınız hemen, merak etmeyin. Ama düşünün lütfen. DEVLET bu hizmetlerden para almasa veya sadece geliri yükseklerden alsa, kıyamet mi kopar ?

Bunları deyince, en fazla benim gibi biraz komünist olursunuz, korkmayın... Benim gibi, 'Ülkücü Komünist' oluverin mesela, ilkeleri, ülküleri olan komünist olmak, pek fena sayılmaz hani!

24/04/2022 RAMAZAN NARİN-NOGAYTÜRK

NOT: Geçende Turan Çömez İngiltere'deki elektrik abonman ve ödeme sistemini anlatmıştı da. Faturasını ödemeyen vatandaşın elektriği, orda kesilmiyor mesela. Belediye çağırıyor ve soruyor. Niye ödeyemiyorsun? Vatandaş sıkıntısını anlatıyor. Belediye doğruluğunu araştırıyor ve faturaları, belediye ödüyor. Belediye, ödeyemeyenlerin sıkıntısı büyürse, bunu merkezi hükümete aktarıyor ve hükümet ödüyor. Yani, Ingiltere kapitalist değil, baya baya komünist-miş arkadaş !  Türkiye de böyle olmalı.