CHP'de Mehmet Sevigen'de İhraç Edildi.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu, parti genel merkezine yönelik  eleştirileri nedeniyle partinin bir dönem önemli isimlerinden CHP eski Genel Sekreteri  Mehmet Sevigen'i ihraç etti.  
CHP nin önceki dönemler eski milletvekili  olan ve uzun süre Genel Sekreterlik görevini yürüten Mehmet Sevigen, CHP Yüksek Disiplin Kurulu kararıyla  partisinden ihraç edildi. Sevigen'in ihraç nedeni, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirmesi olarak gösterilirken ;

PARTİ'YE ÇÖKEN 4-5 KİŞİ VAR

Biz bu partiye yıllarca her kademede hizmet ettik. Bizi ayağa düşürmelerine izin vermem. Gerekçeli karar sonrası bakacağım sözleriyle  medyaya açıklama  yapan  Mehmet Sevigen, "Gerekçeli kararı bekliyorum. Kemal Bey ve etrafında partiye çöken 4-5 kişi var. Bu partiye çökenlerden bu partiyi temizleyeceğiz.. Mücadelemiz sürecek. Hukuki ve siyasi mücadeleye devam edeceğiz. Atatürk'ün emanetini, Atatürk'e 'kefere' diyenlere, PKK'ya PYD'ye 'terör örgütü' diyemeyenlere, FETÖ'den bu partiyi temizleyemeyenlere teslim etmeyeceğiz." dedi.

Sevigen, gerekçeli karar sonrası harekete geçeceğini, haksızlık tespit etmesi durumunda ise çok daha sert bir mücadele yürüteceğini söyledi.

30-11-2021/ÖMÜR ŞEN HABERİ