CHP ve LİONS Başkanlığı .. Başkan Beni de LİONS Yap!

CHP ve LİONS BAŞKANLIĞI_ BAŞKAN BENİ DE LİONS YAP !

Facebook ta ; bir SİTE YÖNETİMİ, değişik değişik yerleri ziyaret etmiş ve paylaşmışlar da...Fikrim geldi yazasım var arkadaş. Beni bu konuda en iyi anlayacak olanlar, okumayı ve yazmayı sevenlerdir, Dr. Sinan Beyhan gibi !

" Cumhur Sevim, Selim Panç ve Filiz Özmen Bingül ile birlikte. 5 Ağustos 2019

 KAYACIK TOKİ SİTE YÖNETİMİ.... olarak Lions kulübü başkanı Dr. Selim Panç beyi ziyaret ettik misafirperverliğinden dolayı kendisine teşekkür ederiz. " https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2615548828478470&set=a.917151564984880&type=3&theater

Demişler ve kapaktaki resimle... resimlemişler!

GARAB (ET) Mİ ? DEHŞ (ET) Mİ ?

( ET kelimesine dikkat çektim çünkü, insanlar da yırtıcı hayvanlar gibi, ETOBURDUR ve birbirini yemekte, üstlerine yoktur !)

Paylaşan arkadaşa sordum.

" Ramazan Narin :  LİONS KLÜBÜ nerde? Adresi verir misin?

Cumhur Sevim: Ramazan Narin bey bende bilmiyorum. Selim beyin muayene yerinde görüştüm Selim beyi arayın.

Ramazan Narin : Hımmm, yavvv işbu Ĺions ,Rotaryenlerin Başkanları var da, yerlerini bulamıyorum. “ dedim... paylaşan arkadaşı zorlamadım. Oysa o paylaşım, etiketlendiği için, S. PANÇın da sayfasında vardı, o da gördü, ama cevap verme gereksinimi hissetmedi !

Yani neymiş ? LİONS BAŞKANI, aynı zamanda bir DOKTOR/muş da..!

***

AMA BU DOKTORUMUZ... BANDIRMA CHP İLÇE BAŞKANI ARKADAŞ !

İMDİİİİ ; Bu ne demek ? Bandırma LİONS KLÜP ünün de Başkanı demek, aynı zamanda DOKTOR demek, aynı zamanda da... CHP İlçe Başkanı demek. Ama daha önceden, CHP Belediye Başkanlığına, milletvekilliğine aday-aday adayı idi. Önümüzdeki seçimlerde, gene hepsine sanırım ADAY ! (Başka başkanlıkları da olabilir.Onları da, lionslar eklesin !) Olabilir de neden olmasın herkes aday olabilir de!. Sorun CHP nin aday tercihlerinde ki seçicilik. Hani Halk Partisi ya?

Bir TUHAFLIK seziyor musunuz burada ? Durun... düşünün... ama beni de okumaya devam edin arkadaş !

BANDIRMA TOKİ EVLERİ ve HAÇ ?

Paylaşan arkadaşımız bir STK sayılmaz ama, KAYACIK TOKİ... Hani bazılarının tepelerinde HAÇ olan, hani FETÖ nün kocaman bir okul da inşa ettiği ve 15 Temmuzda devletin el koyduğu binanın semti ! Bayağı kalabalık bir siteler ve insanlar topluluğu yani ! Bu ziyaret grubu, Apartman yöneticisi gibi yani... Ama, azıcık daha büyük !

Sahi ; Devletin TOKİ si, içlerinde fetöcü çıktı mı bilmem de, inşaat zamanı, çaktırmadan, bu HAÇ ları niçin binaların tepelerine koymuş olabilirler ? Satın alanlara sordum da orda oturan arkadaşlarım da var, ama evleri alırken biz çatılara, gökyüzünden bakmadık ki dediler ! Orası, ileride HRİSTİYAN Semti mi olacak, subliminal bir mesaj mı yoksa ?

Site yöneticileri olarak..., ziyaretinizi facede paylaşırken... neden, Dr. Selim PANÇ'ı ziyaret ettik demediniz de, veya ; neden CHP İlçe Başkanını ziyaret ettik demediniz de, LİONS KLÜP BAŞKANINI ? ziyaret ettik dediniz ? Calib-i Dikkat bir husus ! Ve yönetimden açıklama bekliyorum. İzahtan vareste buluyorum ben bunu, veya izaha muhtaç !

Resimdeki orası; doktor muayenehanesi oysa ! Mesela Mehmet Leventoğlu’nu, sahibi olduğu Kristal Cafede, önlükle çalışırken ziyaret etseniz... biz ; BANDIRMA GERÇEK GAZETESİNİ ziyaret ettik ! Der misiniz ? Tersini de düşünün !

Sanırım ; işbu site yöneticileri de, benim gibi... LİONS'LARIN BANDIRMA'DAKİ DERNEK "KLÜP" BİNASINI bilmiyor, ama ; başkanını biliyorlar. LİONS Klüplerinin, KAYACIK TOKİ SİTE YÖNETİMİ ile, ne işi olabilir ? Ben bilmiyorum. LİONSLAR, site yönetimlerine ne veriyorlar ? Ne alıyorlar ? Onu da bilmiyorum ! Varsa ilişkiniz, bilelim değil mi ? ( Bandırma LİONS ve ROTARYEN KLÜP Binalarını, adreslerini ve üyelerini bilenler lütfen yorumlara yazarsanız sevinirim.)

Hatta, bir site yönetiminin LİONS KLÜPLE, ne işi olabilir ? LİONS KLÜBÜN bir site yönetimi ile ne işi olabilir ? Bilmiyorum. Bunları da, anlamlandırabilmiş değilim ! TOKİnin mi, ordaki ahalinin mi LİONSLARI çok yoksa ? Sitede, kaç lionsunuz var arkadaş ? LİON larınız varsa, bize de açıklayın yoksa, yönetimde mi LİON ?

Bu yazımdan sonra, LİON SELİM PANÇ ve site Yönetimi, isterlerse bir açıklama yapabilir de, benim gibi cahiller ve bilgisizler...hep birlikte öğreniriz LİONSLARLA SİTE ve APARTMANLARIN ne gibi bir işi olabileceğini ! Haaa, istemeseniz de, iki tarafta, bence ilişkinizi açıklayın derim ! Töhmet falan olur mazallah ! KARANLIKTA kalmayın arkadaş !

Parantez içinde, bende naçizane minik bir APARTMAN YÖNETİCİSİYİM de, LİONS'LARIN, LİONS KLÜPLERİNİN, bizim gibilere nasıl yardımcı olduklarını, veya olabileceklerini, ne alıp ne verdiklerini... ben de öğrenirim de, sayın LİONS BAŞKANINI bende yönetimimle ziyaret ederim. Bandırma'da, binlerce site ve apt yönetimi var değil mi ? Vallahi hepimiz sırayla randevu alarak-almayarak o doktor muayenehanesini hergün doldururuz arkadaş ! Doktorluk yapamazsın mazallah ! Demedi deme !

Bekle bizi LİONS KLÜP BAŞKANI ! Buradan, randevu talep ediyorum işbu klüpten !

Haaa, Bendeniz 1990 lı yıllarda masonlar, rotaryenler ve lionslarla ilgili, biraz araştırma yapıp gazetelerde yazılar yazmıştım da. Kesinlikle önyargım yok.  ( Bedelini trilyonlar kaybederek hala ödüyorum.) , Bu malum klüp ve dernek üyelerinin bir tanesine Vergi Denetmeni uğramazken, kaç para vergi verdiklerine bakmazken, Vergi Denetmenleri, benim şirketimde "oda sahibi" olmuşlar ve bana trilyonlarca ceza kesip, beni bitirmişlerdi de...( Artık, bitirdiğiniz ticari ve siyasi hayatımdan sonra, tekrar celallenmeyin tavcsiye etmem çünkü artık siyaset-ticaret yapmıyorum ve el koyacağınız malvarlığım falan kalmadı ! Tek şansınız  azdan az gider, çoktan çok diyerek karşılarım kaderimi, bilesiniz !

Hala merak eder dururum ? Arkadaş beni de MASON mu yapacaksınız...? ROTARYEN mi yapacaksınız ? LİONS mu yapacaksınız... ne yapacaksanız yapın da, bende sizin gibi, siyasette bir partiye girebileyim!..Bunun yolu anlaşılan sizden geçiyor.  ( Bandırma da nice LİONS-ROTARYEN ve BAŞKANLARI, nedense hep başkan, hep meclis, hep imar komisyonu üyesi ve milletvekili arkadaş... açıkça kıskanıyorum !) bende LİON veya ROTARYEN olayım da... akabinde ; vekil, akabinde başkan falan olabileyim ve maliyenin vergi denetmen zulmünden kurtulup, bir sarraf kadar, bir doktor kadar falan... minik vergiler verip, trilyonlarca vergi ceza ödemekten, mahkemelerde alacaklarımı zaman aşımından kaybetmekten falan kurtulayım yahu ! 

Bu arada, ilginçtir ! Bandırma da CHP nin Başkanları, Belediye Başkanları ve Milletvekilleri falan, nedense seçimlerden önce, seçimlerden sonra işbu LİONS ve ROTARYENLERE gidip icazet ve destek almadan, Başkan vekil falan da olmuyorlar ve başkan falan olunca da, organik olarak lions ve rotaryenlerle iyi  ilişkilerle iktidar sürdürüyorlar ! 5 yıldızlı otellerin lobilerinde birlerinizi iyi plaketlendiriyorsunuz, iyi yiyip içip, iyi de eğleniyorsunuz maşallah ! Vergi korkunuz yok, adliye kolluk korkunuz da yok, paranızda gırladır tabii harcamaktan da korkmuyorsunuz. Bu cesaretinize hayranım ne yalan ! Bkz. Bandırma LİONS ve ROTARY Başkanları ve üyelerine !

Neredeler ?

AKP den Belediyeyi alan CHP nin bütün başkanları, SEDAT PEKEL, DURSUN MİRZA, TOLGA TOSUN...Lions ve Rotaryenlerle, nedense hep ilişkili. Ziyaretler, ödüller, plaketler ?

 

CHP SEDAT PEKEL ÖDÜL ALIYOR !

 

Haaa, imar ve rant komisyonlarında işbu lions ve rotaryen garibanları hep kazanıyor arkadaş, Ramazan Narin de, hep kaybediyor anasını satayım ! Sakın korkmayın benden artık. Belediye Başkan Adayı Milletvekili adayı falan olmayacam. Ticarette yapmayacam, siyasette yapmayacam. Hepsi sizin ! Beni engelleyecek veya sürecek, yeriniz de kalmadı !

Haaaaaa, bir de işbu masonlardan, rotaryenlerden, lionslardan, ucu dışarda yurtdışında olan ama hayırsever gözükme takkiyesi yapan kapitalistlerden ricamdır. Yavvv ben azıcık gazeteciyim de, bunca yıldır sizin dernek binalarınızı, tabelalarınızı falan göremedim Bandırma da ! Öyle ya, bunca zengin, kariyerli, kaliteli, etik ve dokunulmaz topluluklarsınız, çayınız vardır ! Gelip bir çayınızı, neden içemiyorum 35 yıldır ?

1994 te MHP Belediye Başkan Adayı olup yerel seçimlere girmiştim de, beni otellere ve lobilere çağırmıştınız bize BRİFİNG ver, yapacaklarını anlat diye ! Gelmedim değil mi ? O tarihte de sokak sokak binalarınızı aradım da bulamamaşıtım. Ama doğru ! Bunca darbeler ihtilaller oldu, hiç bir ihtilal, sizin adreslerinizi bulamadı arkadaş !

Sadece, Tanrım gani gani rahmet eylesin, Başbuğ Mustafa Kemal ATATÜRK, Osmanlıdan Cumhuriyete geçen sizleri ve bütün mason derneklerini kapatmıştı sağlığında da, dua edin İSMET İNÖNÜ CHP sinden açtırdınız oraları yine ve sanırım ondan, CHP nin de içinden çıkmıyorsunuz !

Beni sevdiğinizden değil de, def-i beladan... dernek binanızda, başkanlık makamınızda bir kere ağırlayında, sizin bir çayınızı içeyim arkadaş ! Masraf derseniz o çayın parasını da veririm size bağış olarak, merak etmeyin ! Bir kere çayınızı içsem, ulan yerleri yurtları varmış falan derim ve bir daha da gelmem, istemezseniz !

Ben 64 yaşındayım da, bunca darbe gördüm. Hiç bir darbede, İHTİLALDE, MUHTIRADA V.S... ROTARYEN ve LİONSLARA da dokunulduğunu görmedim ! Binaları varsa, oralara ASKER VE POLİS girdiğini, oralara operasyon falan yapıldığını hiç görmedim ! Binalarınıza, evlerinize, işyelerinize falan girilmiyor da, ben de bu muafiyeti kazansam, fena mı olur arkadaş ? Benim sizden neyim eksik ? Diplomaysa diploma, vergi şampiyonluğu ise vergi şampiyonluğu, işadamlığı ise en kralından, siyaset ise geçmişte hepinizden fazla, haa bir tek paralarımı yediler yaa, sizdeki dolarlar, bende yok ! 12 Eylülde, bırak evimizi, partimizi, derneğimizi... donumuzu bile çıkartmışlardı, makatımıza kadar bakılmıştı da, bizi ararlarken ! XRAY de öten dişimin dolgusundan, neredeyse dişlerimi sökeceklerdi beee !

Darbelerde bi tane yargılananız veya arananız var mı ? Polisin, ERGENEKON-BALYOS-BALİNA gibi bi ton operasyonlarını duydum da LİONS veya ROTARYEN OPERASYONU sanırım 10 Kasım 1938 den sonra hiç olmadı veya ben hiç duymadım !

Bu nedenlerle ; artık sizi eleştirip, görünmeyen binalarınıza laf atıp, yine devletin baskı gücüne muhatap olup, tekrar müflis olup, tekrar hapislerde sürünmek... istemiyorum arkadaş !

Arkadaş... Ben Bandırma lions ve rotaryenleri kimlerdir ve kaç kişidirler bilmiyorum da, 50 yıldır ben Ramazan NARİN, hepinizin ödediği vergilerin tamamını, tek başıma ödedim arkadaş ! 

Sizin yemediğiniz sopaları, ben yedim, 40 yaşımda protez diş taktım arkadaş... işkenceleri çektim, sizin hiç girmediğiniz nezarethanelerde, hücrelerde, hapishanelerde yattım. Hepinizin yerine yattım anasını satayım ! Ulan işbu pandemi döneminde bile 30.000 yeni milyonerimiz olmuş. Kim bunlar ? Hangi lions veya rotaryen klübüne üyeler acaba ? Hangisinin defterlerini, maliye incelemiş mesela ?

Şimdi düşünüyorum da ; ben sizler, pandemide milyoner olacaklar için, sizler para, mevkii kazanın diye hapis yatmışım ! Şimdi borçlusunuz bana ! Beni de LİONS yapın, ROTARYEN yapın, mason muson yapacaksanız... onu da yapın arkadaş ! Üye olma şartlarınızı, basına verin ! Kökünüz dışarda, Türkiye’de ne işiniz var onları da açıklayın !

MASONLAR, ROTARYENLER, LİONSLAR...Benim için, nedense karanlıksınız da, beni içinize alın... ha vallahi, ha billahi... aydınlanırsınız arkadaş ! Dernek binalarınızın ampülleri yanar anasını satayım. Elektrik faturalarınız, benden olsun !

Yeter ki ; ömrümün son deminde, sizlerdeki gibi dokunulmazlıklarım, ayrıcalıklarım falan olsun da, Apartman ve Sitelerin yöneticileri, mesela bana da gelsin. Esirgemeyin bunu benden !

Adresleriniz, nasılsa belli değil. Bayrak ve flamalarınızla, 5 yıldızlı otellerin lobilerinde, önce basına açık, sonra basına kapalı, ama seçtiğiniz gazetecileri çağırarak sadece... toplantılar yapıyorsunuz izlediğim kadarı ile... Bir tek orda görüyorum o ROTARYEN-LİONS flamalarınızı !

Haaa ; birde uyduruktan minicik yardım yaptığınız yerlere, paranızdan büyük pirinç levhalar ( Burası rotaryenler tarafından düzenlenmiştir) asıyorsunuz flamaları ve çakıyorsunuz pirinç levhalarınızı ! ( Bandırma R.Gencer EML de öğretmendim de, gazete promosyonlarından hanımlarının ve çocuklarının aldığı kitapları Okul Kütüphanemize getirmiştiniz de, Bu kütüphane Bandırma Rotaryenleri tarafından düzenlenmiş diye pirihç levha çıkmıştınız duvara ! )

Vallahi sizi, gözlerim yaşararak, içim burkularak, BANDIRMA YARDIM SEVENLER DERNEĞİ ne falan rakip görmeye başladım da, azıcık kesenin ağzını açın yahuuu !

Siz verirken gözlerim yaşarıyor, bravo adamlara be, Bandırma'nın sırtından milyonları kazanıyorlar, vergi vermeseler de, çalsalar da çalışıyorlar falan diyerek, iyi ki böylesi işadamları5 yetiştirmişiz ve iyi ki lions amca, rotary amca var falan diyorum...! Ama ne verdiğinizi öğrenince, kusura bakmayın ağzımı bozuyorum sizin yüzünüzden !

Sahi ; BANDIRMA lions, BANDIRMA rotaryenleri...2019 YILINDA mesela ; KAÇ LİRA YARDIMLARI, NERELERE YAPTINIZ AÇIKLAYINDA, LÜTFEN DUYALIM ! Siz reklamı seversiniz...VALLAHİ, yardımlarınızı tek tek dökümanterik... GAZETELERİME VERİP BEDAVADAN YAPACAM REKLAMINIZI...! Bakarsınız, beni de üye yaparsınız !

Ortada dehşetli bir garabet var ise de ; Elektrik faturalarınız benden, hadi çay kahve masraflarınızı da ben karşılayayım...Ama üyelik formumu dernek binanızda, başkanlık makamınızda ve basın önünde imzalayacağım ve bende evdeki bütün poromosyanları, eski elbiselerimi falan... sizin gibi vereceğim, sizin gibi YARDIMSEVER PATAGONYALILAR gibi gözükeceğim söz ! Hatta, hepiniz toplam ne verdiyseniz, ben de onu da vereceğim anasını satayım. Battı balık yan gider ! Vergi denetmenlerinden mahkemelerden falan, trilyonlarca ceza yiyip, hapishanelerde sürünmekten iyidir LİONS olmak, iyidir ROTARYEN olmak ! Var mısınız beni üye yapmaya ?

11/08/2020/ NOGAYTÜRK