Canberk Mirza'nın Mutlu Gününde Yerel Siyasetin Zirvesi Buluştu

 Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur  Dursun Mirza'nın oğlu Canberk Mirza'nın  Düğününde Nikah şahitliği yaptı.

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza'nın  doktor oğlu  Canberk Mirza ; Erdek'te bulunan ERDEKLAND ve Kral'ın Çiftliğinde gerçekleştirilen  muhteşem düğünle Gıda Mühendisi Meltem Selvi ile dünya evine girdi.

Çiftin nikahını Balıkesir Büyüşehir Belediye Başkanı Ahmet  Edip  Uğur kıydı.  1500 kişilik seçkin davetliye verilen yemekli düğün  esnasında zaman zaman şiddetli rüzgar yağmur atıştırmasına rağmen  neşe  ve coşkuyla devam eden düğünde seçkin misafirlerle birlikte  Bandırma ve Balıkesir'in  farklı partilerden oluşan önde gelen siyasileri ,sivil toplum örgütleri ,meclis üyeleri de yer alırken Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel, Denizli Vali Yardımcısı İsmail Kaygısız, Bandırma 6. Jet Hava Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk ve çok sayıda konuğun katıldığı düğünde yağmur zaman zaman etkili olunca misafirlere şemsiye dağıtıldı. 

Ünlü sunucu Tuncer Ertuğrul'un moderatörlüğünde  gerçekleştirilen organizasyonda sanatçi Deniz Seçkin'in  şarkıları  eşliğinde konuklar gecenin sürecine katılırken son günlerde cereyan eden  terör olayları hassasiyeti nedeniyle  düğünün eğlence kısmına  kısıtlamalar getirildi  . Geç saatlerde düğün sahipleri ve misafirlerden oluşan  ekipler  geleneksel kafkas oyunlarından  oluşan gösterileri ve perforanslarıyla  misafirlere büyüleyici anlar yaşattılar. 

Nikah şahitliklerini Erdek Belediye Başanı Hüseyin Sarı Manyas Belediye Başkanı Tuncay Barçın, ve Biga Belediye  Başkanı Hüseyin Işık'ınyaptığı düğünün bir diğer dikat çekici yanı Erdekland olarak adlandırılan ve içinde Kralın Çiftliği adıyla yer alan Hayvanat Bahçesi , Büyük kaydıraklı yüzme havuzu ve  sandallarla gezinti yapılabilen Venedik Kanallarını ihtiva eden turizme yönelik tesisin ilk kez  basının önüne çıkması  ve bir düğüne ilk kez kapılarını açması oldu.

Düğün Resimleri ve videolar  az sonra ..

Mehmet Leventoğlu .Bandırma Gerçek