Çan Danapınar Karpuz Üreticileri Hırsızlardan Şikayetçi

DANAPINAR KARPUZU" HIRSIZLARIN GÖZDESİ OLDU!

Hırsızlar karpuz tarlalarına dadandı. 
Çan'ın Sesi Haber sitesinde yer alan haberde geniş ve bereketli topraklara sahip olan Danapınar’a karpuz hırsızları dadandı.

Yaz döneminde en çok tüketilen ürünlerin başında gelen karpuzun anavatanı sayılan ve bölgede ‘Danapınar Karpuzu’ adıyla kalitesi ve lezzetiyle nam salan karpuz hırsızlar  tarafından gecenin bir yarısı çalınmaya başladı. 
Karpuz hasadına başlayan üreticiler tarlalarındaki karpuzların çalındığını görünce soluğu muhtarlıkta aldılar.  Konuyla ilgili araştırmalar devam ettiğini belirten çiftçiler hırsızların karpuz tarlalarına büyük zarar verdiklerini de ifade etti. 
Yaklaşık olarak 3 dönüm arazide karpuz ekimi yapan bir çiftçi hasat zamanında eli boş kaldı. Bütün ürettiği karpuzlarını çaldıklarını söyleyen çiftçi ‘Zararımız çok büyük. Bütün tarlayı çalıp götürmüşler’ diyerek sitem etti.
Karpuzlarının çalındığını ifade eden başka bir karpuz üreticisi de aynı şikayetlerden müzdarip olduğunu belirtti. Çiftçiler karpuzlarının aynı kişi ya da kişiler tarafından çalınmış olabileceğinden şüphelendiklerini iddia ediyorlar. 
Sadece Çan’da değil çevre ilçelerde de lezzetiyle nam salan Danapınar karpuzu, hırsızların gözdesi oldu. Köydeki karpuz tarlalarında bir bir hırsızlık şikayetleri geliyor. Başka bir karpuz üreticisi ise tarlasındaki en iri boy karpuzların hırsızlar tarafından çalındığını vurguladı.

25-07-2022/ FOTHABER : ÇAN'IN SESİ