Çalışkanlar Mahallesi Sakinleri Dr.Selim Panç'a "Asit Yağmuru"nu Şikayet Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanı Dr.Selim Panç ve Yönetim Kurulu Üyeleri  , Bandırma Çalışkanlar mahallesinde yaşayan vatandaşlardan gelen şikayet üzerine mahalleye giderek vatandaşların sorunlarını dinlediler.

Mahalle sakinleri meskün mahalin hemen yanı başında bulunan sülfürik asit fabrikasının özellikle son bir aydır bacasından asit yağmuru şeklinde havaya zehirli atık saldığını bunun da özellikle çocuk ve yaşlılarda , astımı olanlarda ciddi sağlık sorunu oluşturduğunu söylediler.

Vatandaşlar..Pandemi  dönemindeyiz , evi havalandırmamız gerekiyor fakat camları , kapıları açamıyoruz. Adeta siyah toz yağıyor, her yere yapışıyor kara toz tabakası  oluşturuyor.Maddi durumumuz iyi olsa, başka mahalleye göç edeceğiz, burası yaşanmaz oldu. Ağaçları ektiğimiz bitkileri çiçekleri dahi kurutuyor. Yetkililerden olaya ciddi bir şekilde  el atmalarını sorunu tespit edip çözmelerin bekliyoruz  dediler. Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanı Dr. Selim  Panç’ da ortada ciddi bir sağlık ve çevre sorunu var. Bu konu hakkında fabrika müdürü ile görüş sağlayacağız. Bu mağduriyetin giderilmesi için bizlerde gerekeni yapacağız, konuyu takip edeceğiz dedi..

CUMHURİYET HALK PARTİSİ
İLCE BAŞKANI 
SELİM PANÇ

05-10-2021/FOTO: MUSTAFA YAMANER