Çağan Irmak’ın Nadide Hayat Vizyona Girdi

 

Romantik Filmlerin Baş Mimarı Çağan Irmak’tan Nadide Hayat Vizyona Girdi 

Usta oyuncu Demet Akbağ’ı ilk kez sevilen yönetmen Çağan Irmak ile buluşturan, sinema seyircisinin heyecanla beklediği TAFF yapımı Nadide Hayat filmi nihayet seyircileriyle buluşuyor! Merakla beklenen NAdide Hayat, vizyona girdi.Demet Akbağ’ı ilk kez Çağan Irmak ile buluşturan ve “Yeni ufuklara yelken açanlara” ithaf edilen filmin masaya yatırılacağı programda izleyenleri birçok süpriz bekliyor olacak!Usta oyuncu Demet Akbağ’ı ilk kez sevilen yönetmen Çağan Irmak ile buluşturan, sinema seyircisinin heyecanla beklediği TAFF yapımı Nadide Hayat filmi nihayet seyircileriyle buluşuyor! 

Bu hafta vizyona girecek olan filmlere bir göz atacak olursak, kesinlikle en dikkat çekici olanının BİR ÇAĞAN IRMAK FİLMİ “NADİDE HAYAT” olduğunu görebileceksiniz. HAftanın en iddialı filmi konusunda da karşımıza Star Wars çıkmakta. Nadide Hayat filmi konusu ve Nadide hayat filmi detayları

Yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı Nadide Hayat’ın başrolünde Demet Akbağ, Yetkin Dikinciler, Ümit Erlim, Sadi Celil Cengiz, Sevil Akı yer alıyor. Film, Çağan Irmak’ın 12. uzun metrajlı filmi olacak. Hayatının ikinci baharını yaşamak isteyen ve evlilik hayatını üniversite eğitimine tercih ederek 50 yaşına gelen Nadide’nin hikayesini izleyeceğiz. Eşini kaybettikten sonra gençlik hatalarını telafi etmek için kolları sıvayan Nadide, yalnız ve orta yaşlılar için öngörülen dikiş kursundan, koroya; gezilerden kabul günlerine hiçbir aktivitede aradığı mutluluğu bulamaz ta ki gazetede gördüğü bir haberle kendisini önce okul sıralarında, ardından mavi sulara kendini atar. Bir grup genç ve gizemli bir kaptan ile "yeni bir başlangıca" yelken açar!
 

Usta oyuncu Demet Akbağ’ı ilk kez sevilen yönetmen Çağan Irmak ile buluşturan, sinema seyircisinin heyecanla beklediği TAFF yapımı Nadide Hayat filmi nihayet seyircileriyle buluşuyor!

Çağan Irmak’ın “Yeni ufuklara yelken açanlara” ithaf ettiği film hakkında Demet Akbağ, "Yer yer karada, bolca suda biraz da suyun altında geçti çekimlerimiz. Çağan (Irmak), Yetkin (Dikinciler), Sevil (Akı), genç arkadaşlarım ve ben değişik bir deneyim yaşadık. Yeni yıla umutla gireceğimiz, seyircinin mutlulukla tebessüm edeceği güzel bir film yaptığımıza inanıyoruz" dedi. Canlandırdığı karakterin kendisi için çok özel bir karakter olduğunu söyleyen usta oyuncu "Kadın odaklı bir film ve benim yaşımda bir kadın oyuncu için gerçekten önüme konulmuş bir altın değerinde" diye konuştu. Çağan Irmak’ın "Sadece ve sadece moral vermek ve gülümsetmek gibi bir niyetim var" dediği filmin başrollerini Demet Akbağ ve Yetkin Dikinciler üstleniyor.

Bir ev hanımının, eşini kaybettikten sonra hayatını değiştirmesi ve gençlik hatalarını telafi etmek için çıktığı yolculuk hikayesini anlatan yapımın kadrosunda ise Sevil Akı, Yetkin Dikinciler, Batuhan Begimgil, Çisem Çancı, Efecan Şenolsun, Irmak Örnek ve Ümit Erlim gibi genç yüzler yer alıyor.

ANNEMİ RAHAT BIRAK!
“LOLO”

“Before Sunrise” ile başlayan üçlemeden yadigar Julie Delpy başrolde. Dahası kendisi filmin senaristlerinden biri, aynı zamanda yönetmeni. “Before..” üçlemesinden sonra kendi yolunu çizen Delpy’nin kariyerinde, oyunculuğun yanında yazar-yönetmen olarak imzasını attığı “Paris’te İki Gün”, “New York’ta İki Gün” ve “Skylab” gibi başarılı sayabileceğimiz işler mevcut. Fransız sinemacı yeni filminde orta yaşı geçkin insanların ilişkilerine odaklanmış. Ama hikayenin odağında ergen genç Lolo var. Lolo, annesine çok bağlı ve kimseyle paylaşmaya hazır değil. Ama Xavier Dolan’vari hastalıklı hatta şiddete meyilli bir bağlılık değil bu.

Lolo sadece annesinin yeni sevgilisine bir türlü ısınamıyor, onu türlü durumlara sokup annesinin gözünden düşürmeyi amaçlıyor. Delpy anne rolünde. Lolo’da Vincent Lacoste hayli başarılı. İstenmeyen sevgili olarak ise Danny Boon üzerine düşeni yapıyor. Star Wars’ın salonlara ambargo koyduğu bir haftada daha sakin bir şeyler izlemek isteyenler için hoş bir seçenek. 
(3.5/5)

BİR DİLEĞİM VAR
“MA MA”

Aslında hikaye güzel. Anlatalım: İlkokul öğretmeni Magda, bir süre önce yendiğini sandığı meme kanserinin nüksettiğini öğrenir. Doktorlar 6 ay ömür biçer. Bir sorun daha vardır. Hamiledir. En azından bebeği içinde büyürken ölmemeyi diler. Hatta zaman geçtikçe iyileşmeyi. Bunun için çevresinde güçlü, pozitif insanlar görmek ister. Onların morali bozulduğunda bizzat moral vermeye çalışır. Onlar iyi olsunlar ki iyileşmesine yardımcı olsunlar. Ama kolay değildir. Magda’nın çevresindekilere gelince. 10 yaşında futbol sevdalısı bir oğul, şarkı söylemekte beceriksiz bir jinekolog ve hayatına aniden giriveren aşk. Sıcacık, hatta yılın en etkileyici dramalarından biri olabilecekken senaryodaki sıradanlık, ana hikayenin klişelere boğulması gibi etkenler filmi vasatlaştırmış. Başrolde Penelope Cruz yer alıyor. Filmin yazar-yönetmeni Julio Medem’i ise gayet başarılı “Sex and Lucia”dan tanıyoruz.

Dediğimiz gibi hikaye güzel, film de asla kötü değil, ama o vurucu anların yokluğuna, pozisyona girip gol atamamalara hayıflanabilirsiniz 
(3.0/5)

GELECEĞİ GÖRMEK LANETTİR
“KAHİN’İN KIZI”

Danimarka sinemasından gelen “Kahin’in Kızı”, doğaüstü güçlere sahip bir ailenin kızı olan Dina’nın başına gelenleri anlatıyor. Dina insanlara baktığında onların ruhunu görür. İçindeki kötülüğü veya iyiliği. Yaşadıkları krallığa ise kaos hakimdir. Annesi kurban seçilir. Dina gerçekleri ortaya çıkararak annesini kurtarmaya çalışır. Fantastik öğelerle bezeli bir roman uyarlaması olan filmin yönetmeni Kenneth Kainz. Bu tür filmlere ilgi duyanlar, beklediklerini bulabilirler. 
(3.0/5)

SOĞUK BİR NOEL AKŞAMIYDI
“MUTLU YILLAR”

Malum, yılbaşı yaklaşıyor. Bu, sinemalarımızda daha fazla noel filmi göreceğimiz anlamına geliyor. İşte onlardan biri: “Mutlu Yıllar”. Oyuncu kadrosunda heyecan verici isimler var:

John Goodman, Diane Keaton, Amanda Seyfried, Alan Arkin, Marisa Tomei ve Olivia Wilde gibi. Ama iyi oyuncuları sahaya dizmek yetmiyor, hikayesi olan bir de senaryo gerekiyor ki o bu filmde pek mevcut değil. Cooper ailesinin dört kuşaktan üyelerinin biraraya geleceği geleneksel yılbaşı yemeği öncesinde başlıyor hikaye. Ailenin genç üyelerinin farklı dilekleri var. Örneğin biri, noel yemeğine yalnız gitmemek için bir günlüğüne de olsa sevgili bulmaya çalışıyor. Bir diğeri ise en iyi hediyenin peşinde. Film noel havasını yansıtıyor yansıtmasına ama bu oyuncu kadrosundan çok daha fazlasını bekliyor insan. Hele ki yönetmen Jessie Nelson geçmişte Sean Penn’li “I Am Sam”i çekmiş, Bruce Willis ve Michelle Pfeiffer’li gayet hoş “The Story Of Us”u yazmış bir isim olunca. Yüksek beklentileri karşılayamasa da “Mutlu Yıllar” ailecek izlenecek hoş bir Noel filmi. Tek sorun filmdeki herkes gereğinden fazla mutlu ve mutlu insanların pek hikayesi yoktur.  
(2.5/5)

HAFTANIN ANİMASYONU
“ÇILGIN DOSTLAR 4: KORKAK KAHRAMAN”

Sevilen animasyon serisinin dördüncü filminde ana hikayeyi kurtadam’dan korkan boz ayı Boog oluşturuyor. Arkadaşları gayet evcil yetiştirilen Boog’u ikna edip ormanda yapacakları kampa gelmesini ister. Ama içgüdülerine güvenir Boog. Vahşi doğa, bir boz ayının doğasında vardır belki ama içgüdüler de öyle. David Feiss’in yönettiği film, sorunsuz görünüyor. Sadece; hitap ettiği küçük çocukların elinden tutup sinema salonunda uyumamayı başaracak ebeveynler aranıyor. 
(3.0/5)

HAFTANIN GERGİNİ
“GASSAL”

Gelelim, haftanın tek gerilim filmine. Gassal Abbas, ücra bir köyde ölü yıkayıcıdır. Evinin en alt katını gasilhane olarak kullanmaktadır. Zaman zaman köyden geçen uzun yol şoförlerinin uğrak yeri olur evi. Gelen, bir gece orada kalır. Köye Akay gelir sonra. Genç kız da o evde kalmak zorunda kalır ama ayrılamaz. Gassal’ın karanlık yüzünü keşfetmesi gerekecektir.

Filmin yazar-yönetmeni Alper Kıvılcım. Başrollerde ise Ayhan Eroğlu, Nilay Olcay, Hatice Yıldız ve Mustafa Çelik var. Bir ölü yıkayıcının psikolojini merak edenlere. (2.0/5)

Kaynak:Biyografi.info 
Editör: Hayrettin ildam