Büyükşehir'den Skandal Karar! Bandırmaspor Otoparkları Artık Balıkesir'in

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNİN ALDIĞI KARARLA BANDIRMASPOR OTOPARK'I  BALPARK'A  VERİLDİ

Bandırmaspor'un işlettiği otoparklar Balıkesir Büyükşehir Belediyesine ait olan BAL-PARK a verildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclis oturumunda CHP li üyelerin muhalafetine rağmen karar oy çokluğuyla geçmesi üzerine Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.  

Dursun Mirza meclis konuşmasında " Bandırmaspora gelir sağlamak amacıyla düzenli gelir elde ettiği tek yer burası ayrılarak BAL-PARK a verilecekmiş sonra da Bandırmaspora verilecek Ne gerek var bu haliyle veriilsin o zaman ..Şimdi ben burasını aslında yasal engelde var şirkete verilmesi doğru olmuyor burada bir tartışma olabilir olumsuz yaklaşımlar olabilir ana caddelere Bal Park geldiğinde bize denmişti ki Balpark ne gelir elde ederse tamamı Bandırmaspor'a verilecek . 1 kuruş verilmedi arkadaşlar. Bu sözler de tutulmadı. Bandırmaspor da Balıkesir'in takımı. Eğer Balıkesirspor'a Büyükşehir Belediyesi reklam milyonlar aktarıyorsa. Bandırmaspor'a da söz verdiğ Bandırma kentinden elde ettiği paradan bir kuruş vermiyorsa geçmişten gelen sözler tutulmadıysdsa Bandırma'da tartışma yaratacaktır gelin bu nu bu toplantıdan çekelim bir daha ki mecliste tekrar görüşleim".  şeklinde açıklama yapmasına rağmen yapılan oylamada  Başkanın önerisi kabul edilmedi Ak Parti'li meclis üyelerinin oy çokluğuyla madde kabul edildi. Bu sonuçla Bandırmaspor'un bugüne kadar işlettiği ve tek gelir kaynağı olan otoparklar Bal Park bünyesine devir edildi.

Bandırma Belediye Başkanı Dursun  Mirza  alınan karardan sonra  sosyal medya da konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında "Şu anda Bandırmaspor'un işletmesinde olan sahilde ki otoparkın dolgu sahasında kalan kısmı Büyükşehir Belediyesinin bu günkü toplantısında Bal-Parka verildi. Daha sonra Bal-Park Bandırmaspor'a verecekmiş. Bize öyle söylendi. Bende yaptığım konuşmada direk Bandırmaspor'a verilmesini istedim. Endişelerimizi dile getirdim daha önce verilen sözler yerine getirilmedi dedim. Bildiğiniz gibi Bandırma'nın ana caddelerinde otopark işletmesi yapan Bal-Parkın topladığı tüm paralar Bandırmaspor'a verilecekti. Bu güne kadar bir kuruş verilmedi. CHP Gurubu olarak biz ret oyu kullandık."

Bandırma kamuoyunda ses getiren ve  özellikle sporseverlerin tepkisini çeken karar sonucunda gelişmelerin seyri merakla bekleniyor. Dursun Mirza'nın meclis konuşması için videoya tıklayınız. 

BANDIRMA GERÇEK - SERHAT OZAR