Burhaniye Orcan Sitesi Cinayeti 9 Yıl Sonra

Balıkesrde  9.Yıldır Aranan Şahıs Yakalandı. Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, İstihbarat Şube Müdürlüğü, JASAT, Burhaniye İlçe Jandarma Komutanlığından oluşturulan özel ekip tarafından, 2014 yılında Burhaniye İlçesi Orjan Sitesinde meydana gelen "Kasten Adam Öldürme" olayının faili olarak aranan ve bu olaydan dolayı hakkında 9 yıl 4 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan E.K. isimli şahıs yapılan takip ve istihbari çalışmalar sonucunda 21 Ocak 2020 tarihinde saat 17.55 sıralarında Burhaniye İlçe Merkezinde yakalanmıştır. 

Şahsın yapılan üst aramasında (1) adet tabanca ve (14) adet 9 mm fişek ele geçirilmiştir. Ayrıca şahsın (3) ayrı Basit Yaralama ve (1) Hükümlü ve Tutuklunun Kaçması suçlarından da arandığı tespit edilmiştir.  Şahıs sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Burhaniye T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.

Balıkesir'de polis 15 aranan şahsı yakaladı.
Balıkesir polisi il genelinde aranan şahıslara yönelik yaptığı operasyonlarda 15 kişiyi yakaladı.
Çeşitli suçlardan aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda çoğunluğu uyuşturucu ticareti suçlarından olmak üzere haklarında yakalama ve çeşitli hapis cezası bulunan toplam 15 kişi (Erdek ilçesinde 1, Sındırgı ilçesinde 2, Burhaniye ilçesinde 1, Edremit ilçesinde 3, Gönen ilçesinde 2, Ayvalık ilçesinde 2, İl Merkezinde 4) gözaltına alındı. Gözaltına alınan 15 kişi polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adlî mercilere sevk edildi. 

22-01-2020