Borsamızda Hasat Sezonu Açıldı

 Borsamızda  Hasat Sezonu Açıldı. Hasat sezonunun başlaması nedeniyle borsamızda hasat töreni düzenlendi.

Elektronik satış salonumuzdaki törene,  Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza,  Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Şube Müdürü İbrahim Ağmil, Tarım Müdürü Osman Sefa Uyar, Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez, Bandırma Müftüsü Süleyman Küçük katıldı.

Törende Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, Borsamızda  yapılan projeyle Güney Marmara kalkınma Ajansından alınan destek neticesinde elektronik satış sistemine geçildiğini ve çağ atlandığını belirterek, ‘’Elektronik sistem bile yetersiz kalacak,  onun için önümüzdeki yıllarda Online sisteme geçeceğiz’’ dedi.
Satışları modern bir sistemle gerçekleştirdiklerini vurgulayan Sezgin, ‘’Yeni hasat döneminin, çiftçimize, sanayicimize,  tüccarımıza kazanç ve bereket getirmesini diliyorum. Satış salonumuzdaki elektronik sistem Türkiye’de sadece bir kaç borsada var. Mahsuller laboratuvardan çıkan sonuca göre hak ettiği fiyatı buluyor. Siz çiftçiler, ürettiğinizin ve alın terinizin karşılığını burada kuruşuna kadar alıyorsunuz. Borsamız 1940 yılından bu tarafa faaliyetini devam ettiren ve her yılda kendini geliştiren, modern sisteme ayak uyduran ender borsalardan biridir. Borsamızda her dönemde hizmet gören görev yapan yöneticilerimize teşekkür etmek gerekir. Deyim yerindeyse Örülen Duvara her yönetim bir tuğla koymuş. Bizlerde elimizden geldiğince borsamıza katkı sağlamaya, geliştirmeye gayret ediyoruz. Bu kurumun değerinin bilinmesi gerekiyor ‘’dedi.

 Elektronik sisteminde zamanla yetersiz kalacağına işaret eden Başkan Halit Sezgin devamında önümüzdeki yıllarda Online sisteme geçme gibi bir hedefimiz var. İnternetin bulunduğu her alanda üyelerimiz, buraya gelen ürüne fiyat verme şansı yakalayacaklar. Hedefimiz üreticilerin ürünlerini en iyi şekilde değerlendirmek’’ dedi. 
Konuşmanın ardından Bandırma müftüsü Süleyman Küçük tarafından hasat sezonunun hayırlı ve bereketli olması için yaptırılan dualarla kurban kesildi.