Bor'lara Fetö İddiası Davasından Beraat

Bandırma’da “FETÖ” operasyonu kapsamında gözaltına alınan Şeker Piliç’in sahiplerinden Osman Bor ve oğlu Hakan Bor bu gün Balıkesir 3.Ağır Ceza Mahkemesinde görülen yargılamasında mahkeme heyetinin oy birliğiyle beraat etti.

Hatırlanacağı üzere, 15 Ocak 2019 tarihinde Bandırma’da düzenlenen “FETÖ” operasyonu kapsamında Şeker Piliç’in sahiplerinden Osman Bor ve oğlu Hakan Bor,Bandırma Ecza Deposu Sahibi Ali Çolak ABD ziyaretleri esnasında  Fetö Elebaşısı Fethullah Gülen'le görüşmeleri ve RETÖ silahlı terörö örgütüne himmet iddialari üzerine  gözaltına alınmış ve emniyetteki ifadelerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Bandırma T Tipi Cezaevine konulmuştu.

Bugün Balıkesir  3. Ağır Ceza mahkemesi’nde devam eden Fetö duruşmalarında Fetö silahlı terör örgütüne  üye ve destek olma iddiasıyla yargılanan Osman Bor ve Hakan Bor Berat etmenin mutluluğunu yaşadı. Duruşmaya Hastanede twdavi altında bulunan Osman Bor katılamazken Bor Ailesinin savunma avukatı Erkut Gürsoy başarılı savunmasında "Biz gerekli savunmalarımızı yaptık bizim müvekkillerimiz Pensilvanya’ya Amerika’ya sadece şirketi satmaya gitti başka bir amaç yoktu, kötü amaçlı kişilerce medyaya farklı yansıtıldı "diyerek ifade verdi ve vekillerinin beraatine sağladı.  

Osman Bor ve oğlu Hakan Bor, Bandırma Ecza Deposu Sahibi Ali Çolak sağlık problemlerinden dolayı 29 gün sonra tutuklu bulunduğu cezaevinden tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Kanser tedavisi gören Bandırma Ecza Deposu Sahibi Ali Çolak ise tahliyesinin ardından kısa bir süre sonra ikamet ettiği İzmir’deki konutunda vefat etmişti.

13-10-2020/BANDIRMA GERÇEK