Bir inşaat işçisi daha ihmalin kurbanı oldu

İmam hatip ve hafızlık okulu inşaatında beton döküldüğü sırada göçük yaşandı, bir işçi öldü. Ülke genelinde süren inanılmaz denetimsizlik bir inşaat işçisinin daha hayatına mal oldu.
 
Konya'da yapımı devam eden bir vakfa ait imam hatip ve hafızlık okulu inşaatında beton döküldüğü sırada tahta kalıpların çökmesi sonucu Suriye uyruklu göçük altında kalan 26 yaşındaki Ali Muhammed, yaşamını yitirdi. Çökme sırasında binadan atlayan 21 yaşındaki Murat Ilgar da, yaralandı.
 
http://alinteri.org/konya-da-okul-insaatinda-gocuk.html  haberine göre olay bugün saat 15.00 sıralarında merkez Meram ilçesi Lalebahçe Mahallesi Hatıp Caddesi'nde Fatih Kültür Eğitim Vakfı Mustafa İlboğa Yatılı İmam Hatip ve Hafızlık Okulu inşaatında meydana geldi.
 
İnşaatın 1'inci katının betonu döküldüğü sırada, tahta kalıplar çöktü.
 
Bunun üzerine işçilerden bazıları çevreye kaçıp kurtuldu.
 
Durumun polise bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda, polis, itfaiye, ambulans, AFAD ve UMKE ekibi sevk edildi.
 
Çökme sırasında binadan atlayan Murat Ilgar, yaralandı. Ambulansla Meram Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Ilgar'ın, sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
 
Enkaz altında kalan Ali Muhammed de ekiplerin çalışması sonucu göçükten çıkartıldı. Sağlık görevlileri yaptığı kontrolde Ali Muhammed'in yaşamını yitirdiğini belirledi.
 
Olayla ilgili her zaman olduğu gibi soruşturma başlatıldı.

BGHABER -SOSYAL-HAYRETTİN İLDAM