BENGİ Projesi Başarıyla Devam Ediyor..

Balıkesir Valisi Ersin  Yazıcı, bir süre önce uygulamaya konan BENGİ kitap okuma seferberliği  projesine destek ziyaretlerini sürdürüyor.

 Okul ziyaretlerine Karesi Karahallılar Ortaokulu ile devam eden Vali Yazıcı  ziyaret ettiği okulda öğretmenlerle bir araya gelerek, BENGİ Projesi ile okulun eğitim durumunu değerlendirdi.
EĞİTİM TOPLUMLARIN EN ÖNEMLİ GÖSTERGESİDİR
Düzenli olarak okulları ziyaret ettiğini belirten Vali Yazıcı, "Bugün de siz değerli öğretmen arkadaşlarla bir araya gelmekten dolayı mutluyum. Sizlerin gayretlerinizi biliyorum. Eğitim konusunda her zaman elimizden gelen tüm çaba ve gayreti göstermeye çalışıyoruz. Eğitim toplumların en önemli konusudur. İlimizin eğitim durumunu en üst seviyeye çıkarmak için hep birlikte çalışıyoruz. Öncelikli konularımın başında eğitim geliyor, eğitimi çok önemsiyorum. Çocuklarımızın becerilerini tespit ederek aileler ile işbirliği içinde, öğrencilerimizi iyiye, doğruya, güzele yönlendirmek için elimizden gelen gayreti göstermemiz gerekiyor." dedi.
HAYALLERİ BÜYÜK OLANIN GELECEĞİ DE BÜYÜK OLUR
Geleceğin Türkiye'sini öğretmenlerin şekillendireceğini ifade eden Vali Yazıcı, "Öğrencilerinizle ne kadar ilgilenirseniz, hayalleri o kadar büyük olur ve başarılı olurlar. Unutmayalım ki, hayalleri büyük olanın geleceği de büyük olur.  Bizim istediğimiz mesleklerden ziyade çocuklarımızın severek yapabilecekleri, kendilerine ve memleketine faydalı olabilecekleri işleri yapmalarıdır. Çocuklarımızın sınavlarda başarılı olması elbette önemli ama bunu spor ile kültürel faaliyetlerle desteklemezsek başarıları yarım kalır. Çocuklarımızın spor yapmasına, sosyal faaliyet yapmasına imkân verin. Genç nüfusumuz ne kadar iyi yetişirse, ne kadar iyi eğitim alırsa ülkemizin geleceği de o kadar güçlü olacaktır. Bu konuda eğitimcilerimize büyük görev düşüyor.  Gurur duyacağımız bir nesil yetiştirmek öğretmenlerimizin elindedir." şeklinde konuştu.
KİTAP OKUMA SAATİ
Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi İlçe Milli Müdürü Ramazan Konakbay öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.
Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.
ELİNİZDE Kİ İMKÂNLARI ÇOK İYİ DEĞERLENDİRİN
Sıcak ve samimi bir ortamda geçen sohbette Vali Yazıcı, " Biz çocukları çok seviyoruz, sizler bizim geleceğimiz ve eğitiminize destek olmak için elimizden geldiğince öğretmenlerinizle, ailenizle birlikte yapabileceğimiz çoğu imkânı sunuyoruz. Hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız, kendinize ve topluma faydalı birer birey olmak istiyorsanız çok çalışmalısınız. Elinizde ki imkânları iyi kullanarak, başarıya doğru koşmalısınız. Ben de sizler gibi bu okullardan geçerek bu göreve geldim. Gireceğiniz sınavlarda şimdiden sizlere başarılar diliyorum." diye konuştu.
KİTAP OKUMAYA ÖZEL BİR ZAMAN AYRILMASI GEREKİR
Kitap okumak için özel bir zamanın ayrılması gerektiğini belirten Vali Yazıcı, "Kitap okumak çok kıymetli bir iştir, öyle boş zamanla olmaz. Kitap okumaya özel bir zaman ayrılması gerekir. Başarı ve bilgiye giden yol kitap okumaktan geçiyor."dedi.
AKTİF OKUR
Öğrencilerden 'aktif okur' olmalarını da isteyen Vali Yazıcı, "Okuduğunuz kitapta bilmediğiniz kelime ya da benzeri durumları merak edip araştırarak bulup öğrenmek etkili ve doğru okumanın sonucudur. "dedi.

BANDIRMA GERÇEK - M.LEVENTOĞLU - http://www.balikesir.gov.tr/basarili-sonuclar-buyuk-hayaller-ile-baslar