Baski Skandal(lar)ı

BASKİ SKANDAL(LAR)I 


BASKİ YOLSUZLUKLARI..! Diye de girebilirdim konuya da, birikti yolsuzluklar elimde, skandallar diyeyim de... mahkemeler açıldıkça devam ederiz artık ! BASKİ Genel müdürü, şu günlerde kim ? Ben dahi takip edemiyorum, 8 yıldır Mustafa BAYRAM dı, Talat ÖZEN di, Cemil ŞAHİN’di, İzzet GÜNAL dı falan...

Balıkesir vilayetimiz, 6/12/2012 de B.Şehir olunca, AKP Genel Başkan Yardımcısı, Balıkesir’in AK KARTALI ama ağlayarak giden sayın Edip UĞUR da, Balıkesir B.Ş Belediye Başkanı olunca... İstanbul’daki, İSKİ nin benzeri bir kurum BASKİ de, bizde kurulmuştu. 
BASKİ : Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi...İsminde geçen kanalizasyondan, çıkardığı kokular bakımından hoş olmasa da, talibi en çok olan kurum...SU var ya su...Her türlü pisliği ve kokuyu yok ediyor ya, onun olduğu yerde kanalizasyon olması, çok önemli değil yani ! Ben de bürokrat olsam, İstanbulda isem İSKİ yi, Balıkesirde isem... BASKİ yi isterim ne yalan !

BASKİ bastırıyor !

Dün akşamki Balıkesir TV haberlerini izledim de, Balıkesir Adliyesinde yargılanan bazı BASKİ mensuplarının, BASKİ ye ait araçlardaki mazotların Susurluk ayağındaki 60.000 litrenin yasa dışı satıldığını ve yaklaşık 4 milyonu bulan bir yolsuzluğun oluşmuş olduğunu öğrenince, ağzım açık kalmadı...Çünkü ; eskiden Başbakanlık a bağlı özerk gibi çalışan ama şimdi sanırım Cumhurbaşkanına bağlı özerk olmayan Devlet Denetleme Kurulu Müfettişleri, denetmenleri BASKİ ye gelseler ve kuruluşundan bugüne denetleseler, İSKİ yi aratmayacak bir yolsuzluk zincirine ulaşabilirler. Bu aile şirketinin, sonsuz geliri ve sınırsız gideri var !
Şimdi buradaki 4 milyon tutarındaki (bilinen) BASKİ malının, bazı elemanlarca satılması şeklindeki yolsuzluk, bence çerez ! Yargılayan hakim bile şaşırmış. Yahu 80 litre mazot deposu bulunan bir araca 800 litre mazot faturasını nasıl kestirdiniz ? Bu mazotu, nereye koydunuz bile demiş ! Bkz. Balıkesir Haber Ajansı BASKİ Susurluk Skandalı ! https://www.balikesirhaberajansi.com/haber-44523-balikesir-baskide-mazot...
BASKİ ; Balıkesir’de atamayla gelen ve sık sık değiştirilen Genel Müdürleri ile, AKAİLE ŞİRKETİ gibi çalıştı. Her gelen Genel Müdür, referansı AK olan eş dost ve akrabalarını, kuruma kadrolu işçi memur olarak aldı mı aldı ! AKP lilerin 18 yıldır yarattığı bu AKDEVRİM, bir gün lanetlenecek neden mi ? Arkadaş AKAKRABANIZ yoksa, AKREFERANSINIZ yoksa... ne AKDEVLET kurumlarında, ne de AKBelediyelerde bir işe girebilirsiniz, ne de ticari ilişki kurabilirsiniz ! Türkiye’de ; varsa yoksa, AKREFERELER doyuruluyor her yerde...! Yiyin beyler yiyin, ıksırıncaya kadar yiyin, tıksırıncaya kadar yiyin ! 
Edip UĞUR da bilir, Mustafa BAYRAM da...BASKİ kadrolaşırken, kaç aile mensubu, kaç parti aile mensubu işe alındı ? Buna işe alım yolsuzluğu diyelim ve şimdilik geçelim...Alan razı, satan razı, oy verenler çoktan razı...!
BASKİ nin bütçesi, şeffaf olsaydı keşke de, şeffaf değil. Mesela ; kaç BASKİ Genel Müdürü Balıkesir’de basın mensuplarına, harcadığı kuruşların hesabını verdi ? Ben hatırlamıyorum da, Susurluk taki mazot yolsuzluğunu, acemi hırsızlara benzetiyorum. 4 milyonluk mazot çalıp, satmak nedir ki ? Satın alan kişi veya kişiler, 3.50 den almışlar mazotu da...bir de şartlı konuşmuşlar mahkemede, devletin zararı varsa falan,  aradaki farkı öderiz demişler beyler ! Öderler tabii, para onlarda gani !  Ey hırsızlık malı alan tüccar, devletin zararı yok merak etme... ama 82 milyon milletin, tüyü bitmemiş yetimin, dulun, garip gurabanın zararı var. Hırsızlara verdiğin parayı, mazot fiyatından nasıl düşersin de, zararı nasıl ödersin artık, bilemem. Hakim bey ödetir nasılsa !  Bunu da ; akaryakıt yolsuzluğu diyelim ve geçelim !https://www.balikesirhaberajansi.com/haber-44402-balikesirde-baskinin--k...

BANDIRMA  B A S K İ ye gelelim bakalım !


Bandırma Belediyesi, bir yolla benim karşımdaki eski garaja, yeni Belediye Binaları yaptırdı ya, bir bölümüne B.Ş el koymuştu zaten de...işler çoğalınca, Belediyenin tam karşısındaki (benim alt katım) bir şahsın, asma katıyla 400 m2 olan dükkanı kiralandı ve BASKİ, buraya taşındı.  Haaa işbu BASKİ ne iş yapar diye düşünmeyin, içeride biton çalışanı var, vatandaştan SU paralarını tahsil ediyorlar sadece...ve boru döşüyorlar bol bol !
BASKİ, benim altımdaki yerine kaç para kira ödüyordu ? Bilemem. Daha ucuza mı gittiler, onu da bilemem ! Ama BASKİ BANDIRMA, aniden taşındı benim altımdan ve eski stadyumun yanına gidiverdi...
AKP lilerin AKREFERELERİ bir yolla doyurması ve beslemesi dedik ya, gidilen yerin CHP li mi ? AKP li mi? bir vatandaşa ait olduğunu bilmiyorum da, çok yüksek bir kira ödenildiği falan söyleniyor da, biraz araştırdım, AKP Hükümetinin TAPU Dairesi de, aynı kişinin başka bir yerdeki dükkanına taşınmış da, ucuza diye mi gittiler acaba ?

Bandırma da, ençok yer değiştiren Nüfus Müdürlüğü için de, aynı şeyler söyleniyor da, Nüfusun son taşındığı yerin sahibi AKP li mi, CHP li mi, onu da çözemedim... Kiracısı devlet kurumu olanın, ev ve mal sahipliği de, mükemmel oluyor ne yalan ! Akmasa da damlıyor, mübarek iktidar ! Baski Genel Müdürü veya Bandırma Baski Müdürü, BASKİ BİNA MACERASINI isterse... anlatsın bize !  Bizde aynı puntolarla yayınlarız ve memnun da oluruz arkadaş. Benim memurum, işini bilir !
BANDIRMA, yıllardır Balıkesir’in değil Türkiye’nin en pahalı su bedelini ödeyen bir kent. Yıllardır, SU parası ile Bandırmalılar boğazlanıyorlar el mecbur ! Her gelen siyasi, su bedelini düşüreceğiz dese de, başka hesaplar araya girince, su bedelleri yükseliyor da yükseliyor kentimizde...

GÜVERCİNLERİ severim ve yıllardır, teraslarımda güvercinleri beslerim...Şimdi ; Bandırma ya halefim 1994 Durgut ERGİN döneminde getirilen  su hattının borcunu, 25 yıldır ödeyemedik veya bitiremedik arkadaş. Suyun pahalılığını, hep o borca bağladık değil mi ? Oysa güvercinlerim, su hattında da uçuyorlar, dediler ki ; Bandırma Belediyesi’nin BASKİ ye devredilen su borcu çoktan bitti ve Bandırma Belediyesi BASKİ den 9-10 milyon liracık alacaklı ! Yani 10 trilyon paramızı, hala BASKİ kullanıyor ve Bandırmalılar hala yüksek bedelli su faturalarını, takır takır ödüyorlar ! Siyasetçilerimiz ve çanak basın, sessiz tabii ! 

B.Ş Başkanı Yücel YILMAZ, K.Ş Başkanı Tolga TOSUN veya BASKİ Genel Müdürü cevap vermeli mesela...Arkadaş, Bandırma olarak biz mi borçluyuz Balıkesir’e, yoksa Balıkesir mi... Bandırma ya borçlu ?  Borçluları ve alacaklıları, bilelim yahu !
Geçtiğimiz günlerde Bandırma da yapılan TURİZM konulu toplantı vardı ya...hani biz Bandırmalılara, rüşvet ve gaz alma olarak BALIKESİR totemini kaldırmışlardı o toplantı da alınan kararla yaaa... Ben de yazımda, Balıkesir Büyük Şehir ile, Bandırma arasında başka bir gizli ajanda olduğundan falan bahsetmiştim yaaa... O ajandadan başlayalım da, yolsuzları ADALET halletsin, biz skandallara bakalım. Kim, kime borçlu ?
Bandırma Limanın arkasında, Marmara Mahallesinin önünde, eski Askeriyeden Bandırma Belediyesine kalan bir çamlık var, biliyorsunuz... Manzarası şahane !
Edip UĞUR, bizim Osman YURDUSEV e ; “ YÜRÜ BE ENSE TRAŞINI GÖRELİM !” diye bir toplantısından kovmuştu ya, bu kovma ona yaramadı, daha sonra FETÖ Operasyonları çerçevesinde birçok Belediye Başkanı görevden alınırken veya istifa ettirilirken, bu yakar top Edip ağaya da çarptı ve o da ağlayarak istifa ettiydi ya, arkasından AKP liler, o’nun yerine ZEKAİ KAFAOĞLU’nu, B.Ş Belediye başkanı yapmışlardı...

AKVİZYON MASALLARI...NİNNİ BANDIRMA NİNNİ !

EDİP UĞUR ve ZEKAİ KAFAOĞLU, Bandırma Belediyesine ait bu ASKERİ ÇAMLIK TEPESİNE önce TOKİ vasıtasıyla el koydurmuş, olmamış bir iki milyon lira da harcayarak bu tepeye TEMATİK PARK Projesini çizdirmiştiler ve bunu görkemli bir şekilde, çanak basına yemek vererek tepede tanıtmışlardı. O projenin hayal ve aldatmaca olduğunu, aynı gece yazan ve bu masala inanmayan tek kişiydim belki...Benim, TEMATİK PARK Masalları ile ilgili yazılarımı, 28/11/2016 hatırlayanlar vardır.  BANDIRMAYA TEMATİK PARK YAPILACAKMIŞ ! Yazım....https://www.gercekbandirma.com/bandirmaya-tematik-park-yapilacakmis

YALAN OLAN TEMATİK PARK TA BASIN YEMEK YİYOR !
AKP VİZYONUNU GÖRELİM Mİ ?

PARK (ingilizce) > Halka düzenlenen gezinti alanı demek,
DESİGN (İngilizce) > Tasarlamak, modelini çizmek demek,
COMPETİTION (ingilizce) > Yarışma demek,
TEMATİK (Fransızca bir sıfat) > Belli konuda çalışma demek,

Bandırma'ya "TEMATİK PARK" Yapılacakmış mış mış mış mış mış ! Yalan dolan olduğu, projenin adından, o görkemli sunumdan bile, belliydi.

AKVİZYONLARIN TEMATİK PARK MASAL PROJESİYDİ...
Şimdi aradan yıllar geçti, AKP lilerin bu vizyon ve misyon hovardalıklarıyla, hala o tepede oynuyoruz anasını satayım ! Oradaki, 220 dönüm üzerinde, yeniden planlar projeler yapılıyor da, plancıların kimliğini, o 220 dönüm yanındaki AVM-BENZİNLİK rantlarını, plan kopyalarını, sonra gerekirse açıklayacağım. Orda da şaşıracaksınız ! 

BANDIRMAYA TEMATİK PARK YAPÇEZZZZZZZZZ!

Çanakçı basın mensuplarına 5 yıldızlı yemeklerle asıl amaçlarınızı gizletemeyeceksiniz... Hesap kitap yapanlar, siz de gizlenemeyeceksiniz ! Bilin de...!

Şimdi, Bandırma nın Askeriyeden kalan bu en güzel yeri üzerinde, bir takım pazarlıklar var. Bir, BALIKESİR AVLU faciası da, Bandırma da yaşanabilir... Aslında bu konuya, önceki Belediye Başkanımız DURSUN MİRZA ve rant a karşı olmakla tanınan İmar Komisyonu Başkanımız, Mimar Şerafettin ENGÜDAR, açıklık getirebilir...
Ve, Bandırma Belediyesine “-GEL, SEN DE BİZDEN ALACAKLI OLDUĞUN O PARAYA KARŞILIK, buraya ortak ol deniliyor. 10 milyona, 250 milyon değerindeki bir yere ortaklık  ! Teklif... Bandırma için çok güzel de, fevkaladenin fevki bir teklif bile denebilir !... Oranın sahibi, Balıkesir B.Şehir mi ? Oraya tam el koyduysa ortağa ne hacet var ? Orası, Mahkeme kararıyla Bandırma Belediyesine tekrar geçmedi mi ? Bandırmanınsa, Balıkesir ortaklığı ne demek ?
Nasılsa, E.UĞUR ve Z. KAFAOĞLU orası Balıkesir Büyük Şehrin diyerek 2 milyoncuk para da harcamıştı yahu ? (Haaa devleti zarara sokanlardan hesap sorma devri henüz gelmedi, gelirse bu 2 milyon çöpe atılan parayı da belki öder sayın E.UĞUR ve Z. KAFAOĞLU ! Ben, yarın B.Ş Başkanı olsam ertesi günü çökerim onlara mesela ! )

Eyy AKP liler ve CHP liler ; Ne yapmak istediğinizi TÜRKÇE ve sesli anlatın da, bizde düşünüp, fikrimizi  söyleyelim ! Şeffaf olun arkadaş, şeffaf !
Nedir yapmak istediğiniz?
Hayal satmak mı? Peşkeş odaklarına rant sağlamak mı?  Ortak olmak mı ?

BELEDİYELER, halkındır ve Devlet kurumudurlar ve şeffaf olmak zorundadırlar. Yukarıda saydıklarıma yolsuzluk mu dersiniz, hırsızlık mı dersiniz bilemem de, bizim paracıklarımızla sürdürdüğünüz şatafat saltanatınızda ;  toplananları, harcananları ve yerlerini... kuruşuna kadar bilmek hakkımız ! Haaa o ortaklık pazarlıklarını da, öyle uluorta her yerde yapmayın, yerin kulağı var be arkadaş ! Nasılsa bir gün, ortak olduğunuz herşey ortaya çıkacak ! Cesaretiniz olsaydı keşke, bir gün önce yanyana bütün bürokratlarınıza ve çanak basına 5 yıldızlı yemek verip oturmuştunuz ! Hırsızsınız, yolsuzsunuz,  demeyeceğiz merak etmeyin ama... SAKANDAL üstüne SKANDAL yaratıyorsunuz arkadaş ! İSKİ hakkında biton kitap yazılmıştı biliyorsunuz, yarın bana da BASKİ baskılarını, kitaplaştırtmayın bence! Demedi demeyin !

Bilin, oyunlarınızı ona göre oynayın !  

20/06/2020  NOGAYTÜRK