Başkan Tosun Sokak Hayvanlarına Yeni Yaşam Alanı Yapacak

BAŞKAN SOKAK HAYVANLARI GEÇİCİ BAKIMEVİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Çevre il ,kasaba,ve köylerden sahipsiz gretirilip bırakılan yüzlerce sokak hayvanının bakımı ve barınması için yoğun mücadele  veren Fiziki koşulları giderek yetersiz hale gelen ve ihtiyacı karşılamaya yetersiz kalan geçici bakımevi için yeni çözümler düşünülüyor.

Belediye Başkanı Tolga Tosun  Bandırma Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.  Ziyaretle ilgili açıklama yapan Belediye BaşkanıTolga Tosun: “Kimsesiz canların daha iyi koşullarda yaşayabilmesi için gereken özeni gösteriyoruz. Ayrıca kentimizin çeşitli noktalarındaki mamamatiklerle hayvanlarımızı doyuruyoruz.

Sokak hayvanları konusunda Bandırma’mızın hassasiyetini biliyorum. Bir taraftan sokaklardaki hayvan popülasyonundan rahatsız olan vatandaşlarımız varken diğer taraftan hayvanların barınağa kapatılmasına karşı çıkan yasa ve hayvanseverlerimiz var.

Mevcut barınağımızın şartlarını daha da iyileştirdik. Ayrıca yeni doğal yaşam alanı yaparak hayvanlarımızın doğal bir şekilde yaşamalarını sağlayacağız.

Bugünkü ziyaretimizde Ahbap Topluluğu’da bizi eşlik ettiler. Hayvanlarımıza verebilecekleri katkıları sordular. Kendilerine teşekkür ediyorum. Hep birlikte en iyisi için çalışacağız” dedi.

BANDIRMA GERÇEK/24-09-2019