Banvit'in Basketbolden Desteğini Çekme Kararına Sporseverlerden Tepki

Özellikle Avrupada aldığı başarılı sonuçlarla Bandırma ,Balıkesir'de olduğu gibi Tüm ülkede sporseverlerin beğenisini kazanarak gönlünde taht kuran Banvit Basketbol kulübüne ana firma Banvit.A.Ş tarafından artık destek verilmeyeceği açıklaması sporseverlerce yoğun eleştirilere neden oldu.

Kurulduğu günden beri Görener Ailesinin özverili  emeği ve  fabrika sponsorluğunda en üst lige çıkma sürecinde binlerce sporcu yetiştiren ve her yıl yaklaşık 400 civarında genç sporcuya eğitim ve spor yapma olanağı sağlayan Banvit Basketbol kulübünün ana firma Banvit'in el değiştirmesinden sonra yeni sahiplerinin desteğini çekme kararının etik değerlere sığmayacağı ifade ediliyor.

Bandırma kentinin en büyük marka değerlerinden biri olan Banvit Basketbol'un ülke sporuna ve tanıtımına büyük katkılar sağlamasının yanısıra gençliğe sporu sevdiren sağlıklı spor yapmaya teşvik eden katma değerlerinin de göz ardı edilmeden soruna çözüm üretilmesi gerektiği ifade ediliyor.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin Balıkesir’deki tek temsilcisi olan Banvitspor’un kurulduğu günden bu yana sponsoru konumunda bulunan Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi A.Ş. gelecek sezon sponsorluk yenilemeyeceğini açıklaması üzerine yapılan eleştirilerde fabrikanın yeni sahipleri Brezilya - Katar ortaklığının aldığı bu kararı gözden geçirmeleri gerektiği ifade ediliyor.  
Merkezi Bandırma’da bulunan ve kurulduğu günden bu yana kulübe adını veren  Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi A.Ş. KAP’a (Kamuyu Aydınlatma Platformu) yaptığı açıklamada Banvitspor ve Bandırma Kırmızı takımlarına 2019-2020 sezonu itibarıyla sponsorluk la ilgili olarak açıklamasında , "Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi AŞ olarak, Banvit Basketbol Sportif A.Ş. ve Bandırma Kırmızı Basketbol Sportif A.Ş. ile olan Reklam, Tanıtım ve Lisans Sözleşmelerini (anılan sözleşmelerden doğan haklarımız kapsamında) 2019-2020 sezonu itibariyle yenilemeyeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi.

Gelişmeler Bandırma spor kamuoyunda merakla bekleniyor.

BANDIRMA GERÇEK - 17-04-2019 -