Bansiad 'ın Yemeğinde Yücel Yılmaz ve Tolga Tosun'dan Birlik Beraberlik Mesajı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Bandırma Belediye Başkanı Av.Tolga Tosun  Bandırma Sanayici İş Adamları BANSİAD tarafından  Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED) yeniden diazyn edilerek hizmete açılan Bandırma Port Otel de düzenlenen yemekli etkinlikte bir araya geldi. Etkinlik öncesi Başkan Tolga Tosun'u makamında nezaket ziyaretinde bulunan  Başkan Yücel Yılmaz  "Şehrimize değer katan, istihdam imkanı oluşturan kıymetli iş insanlarımızın yatırımlarını destekleyerek hep birlikte güçlü yarınlara yürüyeceğiz." mesajını paylaştı.

ÜST GEÇİT NEDEN GECİKTİ?

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz yemekte yaptığı konuşmada "“Yeni çıkan hızlı trenlerle ilgili kaygıdan dolayı üst geçitlerin yapım çalışmaları uzadı. Bütün trenlerin geçtiği yerlerde üst ve alt yapı arasındaki mesafenin 7.60 metre olacağına yönelik bir kural çıkmış. Bundan dolayı bütün sanat yapılarının rayıyla en üst noktasının 7.60 metre olması gerekiyor. Ahmet Edip Uğur döneminde hazırlanan projede ise yükseklik 5.90 olarak belirlenmiş. Bundan dolayı TCDD Genel Müdürlüğünde 7.60 olan yüksekliğin 5.90 olarak kabul edilmesi için ciddi zaman ayırdık.  Ancak bu süre içerisinde TCDD Genel Müdürlüğünde yaşanan değişiklikler de projenin aksamasına neden oldu. Ancak şu anda projenin yapımı Bandırma’nın lehinde devam ediyor. Hastane kavşağına yapılacak üst geçitle ilgili her hangi bir problem yok. Yatırım programında var” dedi. Konuşmasında Bandırma ile ilgili 1/5000’lik planlarının gecikmesinin nedenlerine de değinen Yılmaz “Tarım Bakanlığı planlarla ilgili parsel bazlı zemin etüdü ve toprak analizi istiyor. Büyükşehir olarak toprak analizleri konusunun Bandırma’yı zorlamayacak hale dönüştürmek için çalışıyoruz. Çünkü imarlı yerler tarım arazisi çıkarsa tekrar tarla vasfına dönüştürmemiz söz konusu olacak. Büyükşehir olarak bunu kurtarmak için uğraşıyoruz. Bu konuda bayağı mesafe kat ettik” ifadesini kullandı. 

Toplantı sonrasında Bansiad Başkanı Funda Dedeoğlu tarafından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a plaket takdim edildi.

15-11-2021/