Bandırmaspor Sakaryaspor'u Ağırlıyor

TFF 2.Lig Kırmızı grupta 8. haftanın en çok merak edilen kritik müsabakasında  Bandırmaspor ezeli rakibi Sakaryaspor'u kendi sahasında ağırlıyor.

Geçtiğimiz hafta ilk kez galibiyetle tanışan  yeşil-siyahlılar  3 puan sevincini yaşayamadan tahkim kurulundan gelen 3 puan silme cezası üzerine  Bandırmaspor maçının hazırlıklarını üzüntülü bir ortamda tamamlayarak kentimize geliyor. Kırmızı Grubun tek namağlup takımı olan Bandırmaspor kaybettiği puanlarla üst sıralardan uzak kalan ancak form durumunu giderek yükselten Sakaryaspor karşısında  zorlu bir sınav vererek namağlüp ünvanını koruyarak  üst sıralara tırmanışını da sürdürmek istiyor.

Bugüne kadar  29 kez karşılaşılan  ezeli  rekabette 13 galibiyetle Sakaryaspor üstünlüğü var. Bandırmaspor'un ise 8 galibiyeti bulunuyor.

Bordo beyazlı taraftarlarında yoğun ilgi göstereceği beklenen müsabakaya Sakarya'dan 600 kişilik bir taraftarın gelmesi beklenirken  Sakaryaspor maçı biletleri  Bandırma Store'da satışı devam ediyor .Kulüp yetkililerinden edinilen bilgiye göre  yoğun talebin devam etmesi durumunda yeni açık trübününde açılabileceği belirtilirken İki takımın taraftarları arasında geçmişte yaşanan olumsuzluklar  nedeniyle Sakaryaspor taraftar grubu Tatangalara yasak  gelebileceği iddiaları asılsız çıktı. Bandırmaspor taraftarlar dernekleri  sosyal medyada yapılan açıklamalarda futbolun barış dostluk ve kardeşliğin gelişmesine örnek katkı veren bir spor dalı olduğunu ifade ederek ,fair play ödüllü Bandırmaspor taraftarının  kenti ziyaret edecek olan Sakaryasporlu taraftarları da örnek misafirperverlik  anlayışıyla ağırlayacaklarına dair , hiç bir olumsuzluğa meydan verilmeyeceği  yönünde samimi açıklamalar yapıldı.

Bandırmaspor Sakaryaspor Karşılaşması Bandırma 17 Eylül Stadında 13-10-2019 Pazar Günü  oynanacak. Başlama saati.Saat 15.00 
12-10-2019/BANDIRMA GERÇEK/-SPOR SERVİSİ