Bandırmaspor Kulüp Başkanı Göçmez Basın Toplantısında Gündemdeki Soruları Açıkladı

Bandırmaspor Kulüp Başkanı Onur Göçmez, kulüp sosyal tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, Bandırmaspor'la ilgili olarak  gündemde yer alan konulara açıklık getirdi. 

Samsun maçı bizim için sonucu önemli olan bir maçtı nerde olduğumuza dair galip geldik bitti. Ayaklarımızın yere basıyor olması lazım. 3 puan bizi bir yere götürmüyor. Sakin olacağız mütevazi olacağız sürdürelebilir finansal yapımızı kollayacağız. Daha hiç bir şey başarmadık. Şu an için güzel gidiyor her şey. Bolu maçına da mutlak galibiyet amacıyla çıkacağız. Güzel bir futol tek hedefimiz. Bandırma şehrini güzel temsil eden bir takım olacağız. Yenilgilerde olacak. şehrin tüm dinamikleriyle el atması lazım kaynak yaratmamız için basına da iş düşüyor" dedi.

Şu anda futbolcularımıza hiç borcumuz yok maç başları olsun maaşları olsun biz görevlerimizi yerine getirelim onlarda yerine getirecekler hepimiz ayağımız yere basacak.Maç maç gideceğiz Bolu,Kocaeli..Kadroyla ilgili olarak kural gereği ayarlamalar gerekiyor kadromuz geniş . İdman sahamız çok iyi güzel bir seviyedeyiz. Ticaret Odası Başkanlığının kulübümüze verdiği yemekle başlayan  forma kampanyamız çok olumlu oldu yaklaşık  1000 adete yakın  forma  satıldı iş insanlarımız alıyor, bunun devam etmesi için beklentimiz Bandırmaspor için birlik olalım. Başarıda yöneticilerimizin payı çok büyük. Led reklamlarımızda boş var dolmasını bekliyoruz. 

 6.9 milyon TL alacağından dolayı kulübe haciz işlemi başlatan önceki başkanlardan Erhan Elmastaş ile alacağıyla ilgili olarak görüşmelere başladıklarını dile getiren Göçmez geçen hafta kendisiyle yüz yüze ilk defa görüştüm olumlu geçti ve gerçekten Bandırmaspor ile ilgili her şeyi yapacağını söyledi. Sonuçta Bandırmaspor'a parasını veren  alacaktır. dedi.

Göçmez konuşmasında " Burası dernek verdiğimiz mücadelede Bandırmayı sevenler derneği olarak her zaman yardım etmek lazım. Zamanında geçmişteki yanlış bilgilendirmelerden dolayı sıkıntı oldu, ama Erhan Elmastaş her türlü yardımı yapacağını söyledi. Amacımız hep beraber Bandırmaspor'u yaşatmak . Yavaş yavaş dışarda da dikkati çekmeye başladık. Biz mütevazi bir şekilde kendi sorunlarımızı kendimiz çözeceğiz. Erhan Başkan da Boluspor deplasman masraflarımızın da sponsoru oldu kendisine teşekkür ediyoruz. Bizim gizli bir ajandamız yok. Bize en temiz şekilde bizden sonrakilere teslim edeceğiz. sonra trübünbde ki yerimizi alacağız "dedi. 

Elmastaş ile yapılan ilk görüşmenin yaklaşık 4 saat sürdüğünü dile getiren Göçmez, “Elmastaş bu görüşmede Bandırmaspor ile ilgili her türlü fedakarlığı yapacağını ifade etti. Yöneticilerimiz para verdiyseler elbette paralarını alacaklar. Bazı başkanlarımız alacaklarını 1 yılda tahsil ederken bazı başkanlarımızda 10 yıl içerisinde tahsil etti. Biz veriyoruz ancak alamıyoruz. Bir gün bizde alacağız. Bandırmaspor şirket olsa bunun bir faizi olur, ödemesi ve icrası olur. Burası bir Dernek burası Bandırmanın çocukları yetişsin diye verilen bir mücadelenin yeridir. Doğal olarak Bandırma’yı sevenlerde bu konuda gerekli desteği vermeleri gerekiyor” dedi.

Görüşmede Erhan Elmastaş’ın geçmişte yaşanan yanlış iletişimden şikayetçi olduğunu açıklayan Göçmez “Biz geçmişe bakmıyoruz. Tek hedefimiz Bandırmaspor’un yaşamasıdır. Elmastaş’ta aynı noktada, bu konuda kendisiyle mutabık kaldık. Önümüzdeki sezonla ilgili Bandırmaspor’un önünün açılması konusunda elinden gelen her şeyi yapacak. Taraftarımıza da buradan bir mesaj vermek istiyorum. Masada Bandırmaspor varsa her şey unutulacak. Amacımız Bandırmaspor’u yaşatmaktır. Her beraber olacağız. Kendisi takımımızın Boluspor deplasmanının masraflarını karşılayacak. Buradan kendisine teşekkür ederiz.  Bu konuda şeffaf olacağız, gelişmeleri kamuoyuyla zaman zaman paylaşacağız” ifadesini kullandı.

Bandırmaspor hakkında yasal takip başlatan iş insanı Zafer Timurodaman ın  dolar olarak talep edilen alacağı konusuna açıklık getiren Göçmez “ Bu para Erhan Elmastaş döneminde 50 bin doların TL  karşılığıolarak kulübe 143 bin 870 TL olarak girişi yapılıyor. Bu borçlanma dolar bazında değil TL bazındadır. Bandırmaspor muhasebe kayıtlarında bahse konu kişiye karşı dolar borçlanması yoktur. 2019 yılında ise kulüp muhasebe kayıtlarına TL bazında girilen bu borç Başkan Göksel Karlahan ve Yönetim Kurulu Üyesi Soner Koçoğlu tarafından alacaklı kişiye 50 bin dolar tutarında senet olarak veriliyor.  Bu senedin dolar bazında verilmesinde yönetim kurulunun kararı onayı yok. Bilgisi vardır bu farklı bir şey. Bilgi ayrı şey karar ayrı şeydir. Nitekim bu konu bir sonraki yönetim kurulu toplantısında borcun kendisi değil dolar tartışma konusu olmuştur” dedi.

Eski yönetimi ibra ederek devraldıklarını hatırlatarak almayacakmıydık diyerek Zafer Timurodaman’ı haciz konusunda eleştiren Göçmez “ İnsan kendi evlatlarının sevinçlerini yaşadığı o takıma kuruma icra gönderir mi? Burası bir firma değil. Burası sosyal sorumluluk faaliyetleri içerisinde bulunan 1965 yılından beri faaliyetlerini sürdüren devam eden bir yapıdır. İlerleyen günlerde Zafer Timurodaman ile de görüşeceğiz. Anlaşacağımızı düşünüyoruz. Burada eski başkan Göksel Karlahan ve Soner Koçoğlu’na da görev düşüyor. Erhan Elmastaş’ın alacağı konusunda nasıl bir güzel noktaya gelindiyse bununda iyi niyet çerçevesinde çözüleceğini güzel bir noktada kapatılacağını düşünüyorum. Bakın bir mücadele veriyoruz. Bunun kimseye faydası yok. Baskın bir mücadele savaş veriyoruz lütfen bu emeği boşa çıkarmayın. Ben Bandırmalıyım Bandırmaspor'un daha iyi bir yere gelmesi için çabalıyorum. Karaçalılık'ta yaşıyorum. Görevfimi devrettiğimde de orda yaşayacağım. Beni övmeyin . Benimle beraber mücadele eden bu yönetime destek verin. Engel olanlara da tepkinizi verin. Biz iyi niyet çerçevesinde masaya otururuz her türlü sorunu çözeriz. Burası dernek. Beş yıl sonra gençlerimiz bordo beyaz forması giyecek.” dedi. Biz dolarla borçlandırma yetkisi vermedik, ama diyoruz ki uzamasın bunu çözelim Odaman grup çok önemli bir grup bence olumlu yaklaşacaklardır biz uzlaşmaya açığız."

Bandırmaspor çok güçlü bir ekip. Marka değeri çok yükseliyor. Başkanlık dönemimde şu anda Göksel Karlahan'ın tüm parasını ödemişiz hiç alacağı yok parasını en hızlı alan başkan sıkıntı yok . Bandırmaspor'a hizmet veren herkese saygımız var. Ben Karlahanı seviyorum Bandırmaspor için elini taşın altına koymuştur.

Biz göreve geldiğimizden sonra kulüp Mehmet Kılkışlı'nın 8 yıl sonra alacağını ödemiştir. Ahmet Abi de alacak. Zamanı gelecek . SSK ve otopark borçları borçlarını yapılandırdık. UÇK'ları ödedik .Ramazan Kurşunlu Taşkın Güngör'un alacağını biz ödedik.  Asbaşkan olduğum dönemde ödemiş olduğum borçlar 14,7 milyon TL.  Birhan Vatansever, Yunus Özdemir, Berat Jonathan Ustabaşı, Ramazan Evren Üstündağ,Halük Türkeri ,David Deniz Kılınç, Hakan Olkan , Timur Karagülmez, Deniz Ataç, Fatih Kıran, Üstün Bilfi, Yusuf Akyel, Ali Kuçik, Rıza Efendioğlu, Hüseyin Bak, Emre Aygün  Benim dönemimde alınmadı. Biz ödüyoruz. 1,3 milyon TL prim ödemişiz . Bunu yöneticiler yapıyor. Bu yöneticiler kahraman insanlar gecesini gündüzüne katıyorlar bu insanların hakkını vereceğiz. Bugün itibariyle 11 Milyon TL futbolcuların alacaklarını ödemişiz. Serdar Bozkurt'a çalışmadığı halde 600 bin TL ödemişiz. Emre Aygün'e 1,2 Milyon TL ödememize rağmen senetlerin başka ellerden gelmesi nedeniyle icra avukatlara bir kez daha ödüyoruz. Hep sorunu çözmek için yapılan işler . Geçen seneden kalan maç başları yabancı futbolculara 3,4 milyon ödemişiz. Erkan Taşkıran la ilgili olarak yorum yapmıyorum Allah'a havale ediyorum.  Bandırmaspor'un PİAR değeri çok yükseliyor. Öte yandan Bandırma Belediyesi toplamda 6 milyona yakın para Tolga Tosun Başkan tarafından tesislerimize idman sahamız için harcadı. Büyükşehir de ikinci idman sahamıza yardımcı olacak. Üniversitedeki stadla bizim ilgimiz yok niyetimizi açıkladı paylaşmak ama standartlartın uygun olması lazım. Işıklandırma konusunda 18 den sonra rüzgar kesiliyor, yapmak zorundayız. Yardım istiyoruz. Biz gelip geçiciyiz. Bizden sonraya güçlü bir Bandırmaspor bırakmak istiyoruz. 

Göçmez gazetecilerin "Bandırmaspor süper bir kadroya sahip hedefimiz ne? sorusuna yanıt olarak biz kolej havasında bir takımız, Şampiyon olmak için çok paraya ihtiyaç var, her maç kazandığınızda kaynağa ihtiyaç var, maç maç en iyi futbolu oynamaya ve mücadele etmeye çalışan  mütevazi bir ekibiz  şehrine yakışan bir şekilde kısa vadeli bakıyoruz Bolu maçına bakıyoruz."dedi. Namık Havutça nın benim ne borçtan nede 50 bin Dolarlık senetten haberım var, parasal konularla ilgim yok ben basın sözcüsüydüm şeklindeki gazetelerde yer alan açıklamasına yönelik kendisi aynı zamanda hukuk işlerimizle ilgiliydi dedi.Göçmez  devre arası transfer olacak mı sorusuna " hiç bir transfer düşünmüyoruz  Hocamız müthiş bir insan transfer yapmayın tavsiyesinde bulundu önümüzdeki sezon planlamamızı yapıyoruz zaten  Erkan Taşkıran'ın başvurusu var tahtamız muhtemelen kapalı olabilir " dedi.

Bandırma çocuğu olan 3 sportif direktörle çalıştıklarını ifade eden Göçmez bunlardan biri olan ve Yabancı oyuncuların transferlerinde olumlu katkısı konuşulan Doğukan Karakoyun'la ilgili olarak  "  Doğukan katkı yapmak istiyorum dedi  geldi  ve çok işimizi çözüyor, inanılmaz araştırmacı, bu özellikle daha önce menejerlerle olan sorunları  biliyorsunuz " dedi.

12-10-2021/  EDİTÖR/ İSMAİL YILMAZ/ FOT. TANER ERSÖZ

02-11-2021