Bandırmaspor 2018-2019 Sezon Açılışı Törenle Gerçekleştirildi.

 Bandırmaspor, 2018-2019 futbol sezonunu  törenle açtı. Bandırma 17 Eylül Stadı’nda düzenlenen açılış törenine  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesirspor Kulübü ve Baltok Yönetim Kurulu  Başkanı Mustafa Bahçeci, Bandırmaspor Kulüp Başkanı Göksel Karlahan, Bandırmaspor eski ve yeni  yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda  taraftar katıldı. Bandırmaspor Onursal Başkanı ve Bandırma Belediye Başklanı Dursun Mirza'nın izinli olduğu için kentte bulunmaması nedeniyle  kutlama mesajı gönderdiği  açılış töreninde  konuşan Bandırmaspor Kulüp Başkanı Göksel Karlahan, hedeflerinin 2018-2019 yılı futbol sezonunda öncelikle ligde kalıcı olmak olduğunu söyledi.

Önceki sezon açılışlarına göre düşük katılımlı gerçekleşen törende  yapılan konuşmalarda  alışılagelmiş sözlerin aksine  ilk kez şampiyonluk hedefinin olmayışından söz  edilmesi  bazı taraftarların tepkisine neden olurken Baltok ve Balıkesirspor Kulüp Başkanı Bahçeci'nin konuşması da bazı taraftarlarca  zaman zaman protesto edildi.

  Bandırmaspor Kulüp Başkanı Göksel Karlahan konuşmasında ".Başta taraftarlar olmak üzere davetimizi kırmayıp 2018-2019 sezonu açılışına geldiğiniz için kalben yürekten hepinize teşekkür ederim Söylediğim gibi ilk etapta kardeşlik barış huzur ve gençlerimize önem vereceğimizi söyledik aynı zamanda da mali disiplinden hiç bir şekilde ödün vermeden bu sezon amacımız ligde tutunmak. Tabii ki Bandırmaspor'un hedefleri büyüktür. Kırmızı grupta Beyaz gruba göre daha şanslıyız. Burada her takım küme düşmeye de şampiyonluğa da oynayacak .Bizim hedefimiz dediğimiz gibi ilk önce ligde tutunmak seneye de şampiyonluk yarışına devam etmektir. Dediğimiz gibi Balıkesirspor kulüp Başkanımızla da kardeşlik içinde geçeceğine söz vermiştik girişimlerimizi kırmayan Büyükşehir Başkanımızda Baltok Başkanımızda  sponsorluk anlaşması yaptık. Ancak  bazı arkadaşlar  bunu başka yerlere çekmek istiyor .Arkadaşlar günümüzde stad  isimleri değişiyor diğer isimler  değişiyor bunda bir şey yok .2 milyon değerinde sponsorluk anlaşması yaptık. Biz hiçbirşeyden vazgeçmedik 10 buçuk anlamı nedir il demektir. Biz Balıkesirspor'la kardeşlik içinde olmamız bizim menfaatimizdir onun için şu an aramızda bulunan Erhan Elmastaş ,eski kulüp başkanlarından Abdullah Alkay'a da teşekkür ediyorum .Bizim hiç kimseyle kırgınlığımız olmaz .Bizim kavgamız Bandırmaspor için. Bizi sistem gereği herkesle kavga ederiz . Herkesle tartışabiliriz .Ama sonra bizim arkadaşlığımız ömür boyu devam eder. Bizim anlayışımuız budur. 2018-2019 sezonu başta futbol olmak üzere hentbol ve voleybol takımımıza başarılar dilerim" dedi.

 Balıkesirspor Kulüp Başkanı ve Baltok Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bahçeci  desteklerimiz sürecek dedi.

Bahçeci " Kulüplerimizin değerli kulüp başkanları cefakar ve vefakar çok değerli taraftarlar hanımefendiler beyefendiler. Sizlere Bandırmaspor'un çok değerli şöleninde sizlere hitap etme şanısını bana veren çok değerli Göksel Başkanıma teşekkür ediyorum . Onun şahsında inşallah Bandırmaspor'umuza kazasız belasız çok güzel bir sezon temenni ediyorum. Allah yardımcıları olsun. Sizlerle paylaşmak istediğim çok özel bir durum söz konusu Bandırmaspor'un ana sponsoru Baltok Yönetim kurulu Başkanıyım ancak ikinci bir şapkam daha var Balıkesirspor'unda Başkanıyım. Benim için Balıkesirspor'un başarısıda bundan sonra Bandırmaspor'un başarısı da aynı değerdedir. Balıkesirspor'un açılışını Allah nasip etmedi burada sizlere hitap etmeyi nasip etti. Çok teşekkür ederim. Bandırmaspor'un başarılarında her zaman yanında olacağız. Sponsorluk anlaşmalarımızla önümüzdeki süreçte de her zaman arkasında olacağız. Bu hem benim hem Sayın Büyükşehir Başanımız Zekai Kafaoğlu'nun sözüdür Çok teşekkür ederim. "dedi.

Açılış töreninde son olarak  katılımcılara hitap eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’da konuşmasında Bandırmaspor ’unda, Balıkesirspor ’unda bu şehrin takımı olduğuna önemle dikkat çekti.

Kafaoğlu konuşmasında " Değerli kulüp Başkanımız Balıkesirspor kulüp Başkanımız çok  değerli kulüp yöneticileri spora gönül veren hanımefendiler beyefendiler hepinizi sevgiyle muhabbetle selamlıyorum inşallah başarılı bir sezon diliyorum sezon sonunda bir üst lige çıkacağına yürekten inanan  Belediye Başkanınız olarak Bandırmasporumuzun daima yanında ve arkasındayız. İmkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak desteğimiz sürecek.Balıkesirimizin iki tane profesyonel liglerde mücadele eden spor kulübü var. Bandırmaspor ve Balıkesirspor .İnşallah barış içinde hep beraber kazanacağız. Hayırlı olsun teknik heyetede futbolculara da başarılar diliyorum  sağolun var olun."ifadesini kullandı.

  Sezon açılış töreni ve konuşmalardan sonra  TFF  3.Lig Ekiplerinden  Gölcükspor ile yapılan hazırlık maçını Bandırmaspor ilk yarıda  Ömer F. Ermeç’in attığı golle 1-0 kazandı. Bandırmaspor Gölcükspor karşısında göz doldururken Teknik Direktör Hüseyin Yenikan ve teknik ekibinin hazırladığı çoğunluğu yeni futbolculardan  oluşan  takımın  uyumu ve ortaya koyduğu performans sporseverlerce  tatminkar  bulunurken takımın bir veya iki destekle sürpriz başarılara imza atabileceği dile getirildi.

BANDIRMA GERÇEK - MLEVENTOĞLU