Bandırma'nın Günceli-Epeyce Eğlenceli

BANDIRMA’NIN GÜNCELİ- EPEYCE EĞLENCELİ.

Değerli okurlar, malumunuz Seçim atmosferine girilince Belediye başkanlığına ve Meclis üyeliklerine talep çok oluyor, bu durum, aday adaylarının ve Aday belirlenmesinden sonra da Adayların arasında proje yarışmasına dönüşüyor ve Memlekete hizmet aşkıyla Yerel basına bol bol bilgi veriliyor bizler de bu arada Bandırma’nın sorunlarını öğrenmiş oluyoruz ne güzel değil mi?.

Örneğin bir siyasi partinin Belediye Başkanı Aday adayı AK Gençlerle buluşmuş, gençlerin bir kısmı AK bir kısmı siyah, yaşasın Beşiktaş Şampiyon(!).

Bir diğer Belediye Başkan Aday Adayı kardeşimiz de, kazandığı takdirde ilk icraatı, Genel evi şehir dışına çıkarıp, şehri fuhşiyattan arındıracak mış, (Desenize Şehrin namusu(!) temizlenecek) başarılar.

Bandırma Engelliler derneği Başkanı kardeşimiz de Engelliler çadırını (ÇADIR KAFE) yi ruhsatsız olduğu gerekçesiyle kapatan Balıkesir BÜYÜKŞEHİR Belediyesine sitayişte bulunuyor.

On yıldan beri her 3 Aralıkta Dünya Engelliler günü nedeniyle Cumhuriyet meydanında yapılan törenlerde çelenk koyardık, bundan sora böyle törenlere katılmayacak ve meydana çelenk koymayacağız diyor.

Başkanın bu beyanı, “Tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış deyimini anımsatıyor.

Sayın Başkan, meydanın çiçeğe çelenge ihtiyacı yoktur, o çelenk oraya bir saygı ifadesi olarak konulur ve ayrıca sizin varlığınızı temsil eder, Dostlar bizi hatırlasın diyeceğiniz yerde bizi unutun demek mi istiyorsunuz?.

Çadırınızın bulunduğu yer deniz dolgu sahasıdır, Denizin yer kazanmak için doldurulması yasaktır, gayri kanunidir, ama o sahanın doldurulması güzel olmuştur, Sahil boyunda sıkışıp kalan Bandırma’ya bir nefes alma imkanı doğmuştur, ancak bilindiği gibi dolgu yasal değildir, yasal olmayan yere kim nasıl ruhsat verebilecekti, bunu Büyükşehir Belediyesine soracağınız yerde Meydana küsüp çelenk koymayacağız diyorsun.

Olmaz Başkan “Gel gitme kalmasın gözüm yollarda”.

Yine basından eğlenceli bir haber.

Bandırma’nın ufak tefek(!) sorunlarından sayılan OTOPARK sorunu için bir toplantı düzenlenmiş, umarım bu sorunun önemli bir bölümü hallolmuştur, ikinci bir toplantıda OTOPARK sorununun tamamen hallolacağına garanti gözüyle bakabilirsiniz.

Bandırma halkı ikinci toplantıyı dört ya da sekiz gözle beklemekte ve bu uğurda ter dökenlere teşekkür edip saygılarını sunmaktadırlar, hayırlı olsun yine bekleriz efendim… Esen kalınız. Fikret ÇAĞIN.