Bandırma'da Tatil Sevinci.Kaymakam Günhan Yazar Yarıyıl Karne Törenine Katıldı

2018-2019 Eğitim  döneminde yarıyıl bitti ve karne dağıtımıyla  tatil başladı.. Bandırma'da yaklaşık 24 bin öğrenci karne aldı. 

Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar Ali Fahri İşeri Okulunda düzenlenen törende  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mahir Mavi ve İlçe Emniyet Müdürü Soner Turan, ile birlikte yarıyıl tatiline giren ilkokul öğrencilerine karne dağıttı.

Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, karne dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, "  2018-2019 eğitim-öğretim yılının birinci döneminin tamamlanırken  İlçede bin 600 öğretmenin görevli olduğunu, 24 bin öğrencinin de karne aldığını belirttti. Kaymakam  Yazar sözlerinin devamında , "2018-2019 eğitim öğretim yılını kazasız belasız bitirdik. Çocuklarımız akademik açıdan değil, spor alanında, sanat alanında ve kültür alanında yetişmiş bir şekilde eğitmeye başladık. Diğer taraftan da değerler eğitimi almalarını hedefledik. Çok okumalarını istedik. Velilerimizle, vatandaşlarımızla hep beraber yapmayı amaçladık. Çocuklarımızın eğitimi çok önemli ama can güvenliği, sağlığı da onun kadar önemli. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencileri, bugün itibariyle 15 günlük yarıyıl tatiline giriyor. Öğrencilerin güzel bir dinlenme süresi geçirmelerini istiyoruz" dedi

BANDIRMA GERÇEK - fotoğraf : AHMET PESEN