Bandırma'da Scooter kiralama hizmeti başladı.

Bandırma'da Scooter kiralama hizmeti başladı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından bugün itibariyle sessiz sedasız  hizmete sokulan elektrikli "scooter"lar Bandırma'da hizmete girdi.

Bugün havanın açık ve güneşli olmasını fırsat bilerek sahil bandına inen vatandaşlar  Cumhuriyet meydanı ve çevresinde konuşlanan  elektrikli "scooter"ları kiralayarak denediler. Deneme safhasında olan "Scooter"lerın kullanımına  dair ilk izlenimlerin park sorununa dair sıkıntıların  çözülmesi durumunda kent içi  kısa mesafe kişisel ulaşıma alternatif  olma konusunda yararlı bir girişim olduğu ve kent estetiğine katkı yaptığına dair görüşle ifade edilerek desteklenmesi istendi..  "Scooter"ların telefon uygulaması üzerinden 0.39 /DAKİKA  saat kullanım ücreti üzerinden fiyatlandırılması  olumlu görüldüğü ve kullanımda sadece  kare kodunu okutulmasının kullanım kolaylığı sağladığı  bildirildi.

Martı şirketinin öncelikle İstanbul'da şehiriçi ulaşımın rahatlamasına alternatif olarak başlattığı  Elektrikli Scooter girişimi "Martı" Balıkesir sokaklarında da Bandırma ile birlikte  faaliyet göstermeye başladı. Pilot  olarak başlatılan  Elektrikli scooterlerın talebin artması ile tüm il geneline yayılması planlanıyor. Ücretsiz olarak uygulama ile kiralanabilir Martı Scooterler sonra ise her dakikası 0.39 kuruş olarak ücretlendirilecektir. Bandırma  ulaşımında ve elektrikli olduğu için çevreye de faydası olan araçları 18 yaşından küçükler kullanamayacak.

17-02-2023/ HABER FOTOĞRAF : FATİH ÖZCAN