Bandırma'da Hırsızlık: Önce Çaldı Sonra Sattı!

Bandırma-Edincik Jandarma Karakol Komutanlığına müracaat eden E.D. isimli şahıs, Bandırma ilçesi Misakça mahallesinde tavuk haneler bölgesinde bahçesinin olduğunu, evine götüremediği tarım aletlerini bahçesinin içerisine bıraktığını, bahçeye kontrol amaçlı gittiğinde bir adet tarım aletinin (goble) çalınmış olduğunu gördüğünü beyan ederek bahçesinden tarım aletini çalan kimliği belirsiz şahıs/şahıslardan şikâyetçi olmuştur. 
Bu durum üzerine Bandırma İlçe Jandarma Komutanlığından görevlendirilen devriyeler ve sivil ekipler tarafından olay yeri ve çevresinde yapılan çalışmalar ve  istihbarî araştırmalar sonucunda; çalınan tarım aletinin Gönen-Balya ilçeleri yolu kenarında bulunan ……. Çiftliğinde olduğu tespit edilmiştir.
Çiftlik sahibi ile yapılan görüşmede bahse konu tarım aletini B.F. isimli şahıstan iki ay önce 12.500 TL karşılığında satın aldığını ve tarım aletinin çalıntı olduğunu bilmediğini beyan etmiştir.
Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda suça konu tarım aleti ……… Çiftlik sahibine yedi emin olarak teslim edilmiştir.
Bu olayla ilgili olarak şüpheli B.F. hakkında yasal işlem başlatılmıştır.
Balıkesir Valiliği BANDIRMA GERÇEK