Bandırma'da Büyükşehir Belediyesi Çocuk Bakım ve Emzirme Evi Polemiği

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin Bandırma Cumhuriyet Meydanında kurduğu ÇOCUK BAKIM VE EMZİRME EVİ 'nden hizmet alınamaması şikayet konusu oldu..

Bandırma sahil bandında yürüyüş yapan çocuklu bayanlara yönelik Büyükşehir Belediyesince 2 yıl önce  açılan "Çocuk bakım ve Emzirme Evi'"ne girmek için elektronik kart ve şifre girmek gerektiği nedeniyle  kullanım dışı olarak kapalı bekliyor.

Kabinden yararlanmak  isteyen çocuklu bayanların şimdiye kadar kabine girmeyi başaramadığı iddia edilirken  Kabinin kullanılması için önce Meydandakı masa sandalyelerden kurtulup Büyükşehir Belediyesi birimlerinden kart çıkarılması , kartın kabine girişte yer alan kart okuyucuya gösterilmesi ve kapının açılması için şifre girilmesi ile gerçekleşebilen hizmet önerisi yanıt alamadı.. Yüksek teknoloji ile yapılan kabinin halkın kullanımına uygun olması için gereken bilgi ve eğitimin verilemediği modern emzirme kabininin işlevsizliğine tepki gösteren vatandaşlar "Büyükşehir'in gereksiz israflarından biri olarak değerlendirirken  Ahmet Danışmaz adlı vatandaş " Büyükşehir'in işgüzarlıklarından biri  de bu..Bandırma Belediyesine nispet olsun diye yaptırıldığı aşikar çünkü az ilerde Bandırma Belediyesinin daha önce hizmete açtığı ve Bandırma Belediyesine bağlı zabıtaların nöbetleşe kontrol ettiği  Çocuk emzirme kabini var.  Büyükşehir bunı nispet olsun diye yaptı ama kullanılmıyor,  kabin hiç olmazsa İDO önü gibi başka uygun bir yere yapılabilirdi. Bu kadar formaliteyle hizmet mi verilir? Sonrasında burada görevli olmadığı için içeriye kimse giremiyor. Gelenler kızıp  geri dönüyor.Göstermelik yapılan bu kabin kimbilir kaça mal oldu Büyükşehir'in neden bu kadar borcu olduğu belli" diye konuştu.

ÇOCUK BAKIM VE EMZİRME KABİNİ 'nin girişinde yer alan kullanım talimatnamesini bilgilerinize sunuyoruz.

1- Kart Okuyucuya kartınızı takınız.

2- Şifre ekranına şifrenizi giriniz

3- Kapı otomatik olarak açılacaktır.

4- Kapı Sensörlü olduğu için kabine tam olarak girmeden kapanmayacaktır

5- Çocuk arabasını dikkatli şekilde rampadan geçirin.

6- Bebek bezi almak için kartınızı bezmatiğe okutun ( Bezmatik olduğunu da böylece öğrendik)

7- Bezamatik 12 saatte bir adet bez verir

Talimatnameyi not aldığımız gören bir diğer vatandaş "Nasıl buldunuz talimatnamemizi?Siz bu işlemleri yerine getirinceye kadar ,çocuğunuz ağlamaktan çatlar mı?Sütünüzü emmekten vaz mı geçer? Onun cevabını da yetkililere sorun bir zahmet "dedi.

BANDIRMA GERÇEK - HABER : YAŞAR KIRBIYIK  - FOTOĞRAFLAR : ÖMÜR ŞEN 30-06-2019