Bandırma Üniversitesi Kampüs Projesinde Kazananlar Belli Oldu

Bandırma On yedi Eylül Üniversitesi, "Merkez Yerleşke Kentsel Tasarım Yarışması" sonuçlandı. Yarışmada kazananların projeleri 10 yıllık bir süre içinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Hilmi Serkan YÜZBAŞI, Mimar (Ekip Temsilcisi)
Mehmet Cemil AKTAŞ, Peyzaj Mimarı
Ceyhan YÜCEL, Şehir Plancısı

YARDIMCILAR
Süleyman YILDIZ, Mimar
Rıfat YILMAZ, Mimar
Burcu SEVİNÇ, Mimar dan oluşan  8 numaralı PROJE EKİBİ birinciliğe layık görülerek 100 bin liralık ödülün sahibi oldu.

Proje değerlendirme sürecinde yarışma jürisi tarafından, yarışmaya katılan toplamda 32 proje değerlendirmeye tabi tutuldu. Birincilik ödülünün 100.000 TL, ikincilik ödülünün 80.000 TL, üçüncülük ödülünün 60.000 TL ve beş projeye verilecek olan mansiyon ödülünün her proje için 40.000 TL olduğu "Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Kentsel Tasarım Yarışması"nda ödül sahipleri   belirlendi. Ödül alan projelerin tanıtıldığı"Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Kentsel Tasarım Yarışması" Kolokyum ve Ödül Töreni ise 6 Mayıs Cumartesi günü Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştiridi.

 Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın'ın da katıldığı törende konuşan Rektör Süleyman Özdemir, "İnşallah kısa zamanda burada çok hızlı bir şekilde Türkiye'nin en güzel yerleşkesinin inşaatı başlamış olacak. Maksadımız, zengin tarihi ve kültürel birikime sahip ve jeopolitik olarak önemli bir kavşak olma niteliği taşıyan bir şehirde kurulmuş olan üniversitemizi, uluslararası itibare sahip, bölgemizin kalkınmasında lokomotif görevi üstlenen, öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın mensubu ve mezunu olmaktan gurur duyduğu bir üniversite yapmaktır" dedi.

Yarışma süreci hakkında da bilgi veren Rektör Özdemir, "Yarışmaya büyük ilgi oldu. Bine yakın şartname üniversite web sitemizden indirildi. Yarışma alanını gören adaylardan 32 adet proje üniversitemize ulaştı. Kalkınma Bakanlığı'nın 2017 yılı yatırım planında yer alan 3 adet proje merkezi derslik, öğrenci yaşam merkezi ve kapalı spor salonudur. Bu 3 adet yatırım projesi, yarışmanın sonuçlanması ile 1.'lik ödülüne layık görülen müellife uygulama projesi olarak hazırlattırılacak, arkasından yapım süreci için ihale edilecek. Bu 3 binanın ihale sürecinin Eylül-Ekim gibi başlatılıp, önümüzdeki yıl sonunda hızlı bir şekilde bitirilerek hizmete açılması için çalışmalarımız sürmektedir. 2018 yılının ilk çeyreğinde de en az 3 yeni binamızın daha ihalelerinin yapılması planlanmaktadır. Böylece bir yıl içerisinde 6 binamızın ihaleleri yapılmış ve inşaatları başlamış olacak. Her yıl ortalama 3 yeni binanın ilave olmasıyla, yerleşkemizin 8-10 yıllık bir süre içerisinde büyük ölçüde tamamlanmasını ümit ediyoruz" dedi.

Yarışmada 2.liği kazanan PROJE EKİBİ
Doç. Dr. Deniz DOKGÖZ, Mimar
Doç. Dr. Ferhat HACIALİBEYOĞLU, Mimar
Orhan ERSAN, Mimar
Gülcan AFACAN, Mimar

DANIŞMANLAR
Bora ÖRGÜLÜ, Mimar

PEYZAJ MİMARLIĞI EKİBİ
Volkan BARBAROS, Peyzaj Mimarı
Hüseyin ÖZTÜRK, Peyzaj Mimarı

ŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMA  EKİBİ
İrem İNCE, Şehir Plancısı

Yarışmanın ödül kazanan ve mansiyon alan diğer projeleri ve yarışma bilgileri  için tıklayınız... http://bandirma.edu.tr/yarisma/****http://www.arkitera.com/proje/7669/ba... ***http://www.arkitera.com/proje/7646/1-mansiyon-bandirma-onyedi-eylul-univ...

BANDIRMA GERÇEK - HAYRETTİN İLDAM HABERİ