Bandırma Sorunları Cek Cak'la Çözülmez

Bandırma sorunları ve trafik sorunları hakkında Ticaret Odası'nda toplantılar yapıldı.
Ben  bildiğim bileli hep toplantılar yapıldı durdu. Fotoğraflar verildi. Ya adam evinde işinde sokakta kahvede  Bandırma'nın trafik sorununu -kendince-şıp diye çözen bir sürü fikri düşüncesi var. Ama toplantılarda gelir oturur susar söylemez. Birileri çıkıp konuşur bildiğimiz sorunları tekrar eder. Saçma da olsa doğru da olsa çözüm konuşulmaz.Dertler konuşulur.

Bu yüzden bizde topantılar verimli olmmuyor.. İş olsun torba dolsun diye yapılmasın.

Tıpkı Bandırma Kent Konseyi Başkanımız Murat Ergöz gibi. Sosyal medyada yerel sitelerde boy boy tarz fotoğraflarını görüyorum hoşuma gidiyor, oraya gittim buraya gittim Büyükşehir Başkanıyla görüştüm Ukome toplantısına katıldım akıllı kentler toplantısına katıldım TOSUNLA GÖRÜŞTÜM YÜCEL'LE GÖRÜŞTÜM SİVİL TOPLUM DERNEKLERİYLE toplantı yaptım. Hah diyorsun işte yahu bi şey yapcak adam!

Boy boy fotoğraflar. Eeee.

İnsan hakkaten yakışıklı cüssesiyle gerçekten vay be bir şeyler olcak galiba diyor. Derken.

Sanat müziği dernekleriyle bilimsel projeler! , Kapıdağ'da doğa gezintisi . Ya birisi söylemiyormu başkan arkadaşımıza bunları zaten yapan dernekler var elleşme onlara bari de işlerini yapsınlar düzenlerini bozma bari. Hiç bi şey yapmıyosan yapanlara ilişme.

Ne acıdır ki ; Bandırma’nın her yeri aynı değişen bir şey yok sokakları hep aynı köstebek yolları gibi dar, iki araba birden geçemiyor yan yana, her yer silme araç  dolu Bandırma’nın en ücra köşesine git araba dolu ama sokaklar yollar aynı değişen  yok.

AMA BİNALAR DEĞİŞİYOR.! 

2 KATLI BAHÇE MİMARİSİ EVLER YERİNE 5 KATLI 7 KATLI BİNALAR ÇIKIVERİYOR. 600 Evler yüzüncü yıl,Çınarlı Paşamescit. Buralar eski mahalle 2 katlı ev verilmiş zamanlan. Hacıyusuf bahçeli evleri. Şimdi neden 5 kat verdin sayın geçmiş ve gelecek belediye encümenleri ? Rüşvet mi yiyorsun rant mı ediniyorsun . Deprem fayında şehre bu kadar kat verilmez.  Hadi, verdin kat çıktırdın!

Aldığın otopark paralarını ne yaptın! Yap o zaman otoparkı. Menderes meydanı Ordu caddesi eski Tekel binaları yap otopark bitsin çile . Yapmıyorsan başka bir şey yap.Dağ sana bakıyor sen dağa bakıyorsun. Sonra toplantılara gelip susuyorsun . Başkan Kılkışlı şunu dedi mi orda dediyse  helal olsun çıplak gerçek bu. Çek cakla meli malı ile mıy mıyla olmaz ..
Peki çare nedir ? Çare bende değil şehrin yüz trilyon eski parayı kullananda!.Orası çözüm yeri ağlama yeri beleşe vakit geçir işyeri değil. Çözeceksin arkadaş.
Bana göre çare şudur ki en basiti aslında katlı otopark yapmak, eski futbol sahası var yap oraya onkatlı yirmi  katlı otopark . Belediye diyecek para yok sende yap işlet devret olarak yaptır, becer.  Eeee ona da Balıkesir Belediyesi karışır der gibiyim iyi de hani hizmet için geldiniz yahu. Mazeret var tabi hep Balıkesir büyük şehir.  Bandırma Belediyesi senelerdir  birbirinin üstüne ata ata milleti uyuttular hep, iyide para lazımsa para yoksa  bunun böyle olacağını bilmediniz mi siz siyasetçiler hizmet etcez onu yapcaz bunu yapcaz hep taahüt ettiniz millete yalanmıydı sözleriniz halkımı uyuttunuz.

 Ben kendimi bildim bileli seçilmiş siyasi Bandırma’yı SOL  partiler yönetti sonuç sıfır. Demokrasiye de güvenim kalmadı. Burda benim kızdığım körü körüne sola saga  oy vermek . Bandırma’nın çıkarı ne ona oy vercen SAĞA, SOLA bakmadan Bandırma’nın çıkarına oy verirsen Bandırma gelişir büyürdü şimdiye kadar ama nerde ben çocukluğundan beri Bandırma aynı Bandırma binaları sokakları hep aynı . Bir gün bu ESKİ kapalı çarşı çökerse de kimse şaşırmasın asırlık bina  hep aynı ne bir güçlendirme var nede bir kolon ekleme  var. Üstelik bir sürü etkinlik merkezi  yapılmış varmı deprem  kontrolü sanmıyorum. Eski hal binasında birilerine rant olsun diye sadece boya badana benim gördüğüm sevgi yolu var insan seli ışık yok. Çokmu para lazım  üst geçit alt geçit ona da yokmu?
Boydan boya caddelerde bedava park olmaz. Niye olmaz bedava diye millet aracını bırakıp haftaya alıyor. Olmaz böyle orman kanunu.  Ana caddelerde park vatandaş işini görene kadar olur. Caddeler meydanlar vatandaşa ait yani kamuya ait ooo bakıyorsun her yer işgal kebap bu nasıl yöneticilik. Yok öyle yağma Hasanın böreği. Ana cadde meydan merkezlerde mutlaka park ücreti alınmalıdır alınan park ücretleriyle de otopark yapılmalıdır. Tabi yapmazlar parayı başka yerde yerler harcarlar yine . Diyceğim her işimiz  cıvık. Bakmayın bu lükse şafataya  aldanmayın bunca arabaya  hep bankalardan ATM lerden yaşıyor millet tüketim toplumuyuz para yok ama nasılsa kart var. Altı ay sonrasını yiyor milletin çoğu. Bende dahil herkez böyle hayatını devam ettiriyor ne zamana kadar gider bilmem ama bakalım.
İçimden gelenleri yazdım eksik yanlış vardır kusura bakmayın.

Hayrettin İldam/15-10-2019-Bandırma