Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı Nur Demir Hancıoğlu Ramazan'ın Örnek Muhtarı Oldu

Bandırma'da Ramazan Ayı boyunca göstermiş olduğu aktif görev anlayışıyla kısıtlama ve yasaklara rağmen  ihtiyaç sahiplerine yönelik aktif çalışmasıyla dikkati çeken  Bandırma Haydarçavuş Mahallesi Muhtarı ve Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı Nur Demir Hancıoğlu göstermiş olduğu performnsla tüm muhtarlara örnek oldu.

Türkiye Muhtarlar Derneği'ne alternatif olarak kurduğu Bandırma Muhtarlar Derneği çatısı altında toplayarak muhtarlık kurumuna farklı bir bakış açısı getiren ve geçmişte de  çok sayıda örnek çalışma yapan  Hancıoğlu son olarak Ramazan ayı sürecinde de ismini açıklamak istemeyen hayırseverlerle ihtiyaç sahiplerini aracısız buluşturarak ihtiyaç sahiplerine   yardıma koştu. Hancıoğlu ve arkadaşları koronavirüs pandemisi başlangıcından  bayramın son gününe kadar , 15 bin TL fidye , 9 bin TL fitre 85 bin TL zekat ,500 adet 100 TL lik alışveriş çeki ,27 ailenin birikmiş ev kiraları ,25 ailenin birikmiş faturaları ,100 adet yardım kolisi ,5 bin TL’lik kırmızı et ,2.500 adet ekmek ve pide ,150 çocuk kıyafeti  80 çift ayakkabı yardımını kendisine destek veren ekibiyle  ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Hancıoğlu sosyal medyada yaptığı açıklamada:

"Bugüne kadar yaptığımız tüm yardımlarda ne kadar ön planda biz olsakta arkamızda bize destek veren koca yürekli bir şehir, yurt içi ve yurt dışından güzel dostlar, arkadaşlar vardı.
Bizler ben ve aza arkadaşlarım , derneğimizin üyesi kıymetli muhtarlarımız sizlerin bu hayırlarına aracılık etmekten onur duyduk, severek, isteyerek işlerimize daha çok sarıldık.

Güzel insanlar dostlarımız iyi ki varsınız. Hepinizin yüreğine, kesenize bereket dualara hepiniz adına amin dedim.” ifadelerini kullandı.

25-05-2020/AHMET DANIŞMAZ