Bandırma Füze Kulübü Filmi Vizyona Giriyor

Günümüzden yıllar önce hayallerini gerçekleştirmek için tüm güçleriyle çalışırken Türkiye’nin ilk uzay programını da başlatan liseli gençlerin hayatlarından esinlenen “Bandırma Füze Kulübü” 21 Ekim’de vizyona giriyor.

 Türkiye’nin ilk uzay programını da başlatan liseli gençlerin hayatlarından esinlenen “Bandırma Füze Kulübü” vizyona giriyor. Filmde zeki, başarılı, duygusal ve kırılgan bir genç olan Umut’u genç oyunculardan Deniz Can Aktaş canlandırıyor. Gerçek olaylardan esinlenen, dramla mizahı harmanlayan Ömer Faruk Sorak’ın yönettiği filmde Deniz Can Aktaş’la birlikte Alina Boz, Atay Yıldız ve Erkan Kolçak Köstendil de rol alıyor.

Bandırmalı gençler, hem uzaya füze göndermeyi başaran ilk ülkeler arasına girmemizi sağlamış hem de katıldıkları uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil ederek önemli madalyalar, dereceler almışlardı. O yıllarda gazetelerde sıkça yer bulan bu başarılar ulusal ve uluslararası engellemelerle çok uzun sürmemiş Bandırma Füze Kulübü’nün göz kamaştıran uzay çalışmaları zamanla unutulmuş, Türkiye uzay yarışından kopmuştu.

 

16-10-2022- BANDIRMA GERCEK- HAYRETTİN İLDAM