Bandırma Çiftçisinin Aleyhine Açılan Dava Reddedildi

 

 

BANDIRMA ÇİFTÇİSİNİN ALEYHİNE AÇILAN DAVA REDDEDİLDi

Bandırma Kaymakamlığı Murakabe Heyeti tarafından çiftçilerin lehine yönelik alınan karara yapılan itirazı Bursa Bölge İdare Mahkemesi de reddetti.

Çiftçilerin, Bandırma Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı’nın sağladığı koruma taleplerinden faydalanmak istemedikleri yolundaki başvurularını kabul eden Murakabe Heyeti, üreticilerden koruma bedeli talep edilmemesine ve koruma sandığından tazminat ödenmemesine, çiftçilerden kesilen cezaların hukuksal temelden yoksun olduğunu öne sürerek 1026 çiftçi lehine karar almıştı.

Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı yürütmenin durdurulması istemiyle konuyu idare mahkemeye taşımış ve Balıkesir İdare Mahkemesi istemi reddetmişti. Koruma Başkanlığı, mahkemenin almış olduğu kararın iptal edilmesi istemiyle konuyu bir üst mahkeme olan Bursa Bölge İdare Mahkemesine taşımıştı.

Bandırma Kaymakamlığı Murakabe Heyeti Başkanı Tuncay Sonel: “ Bursa Bölge İdare Mahkemesinin 16.02.2016 tarihli ve 2577 sayılı idari yargılama usulü kanununun 27. Maddesinin 7. Fıkrası uyarınca, Balıkesir İdare Mahkemesinin almış olduğu karara yapılan itirazın REDDİNE, karar vermiştir. Bizim için önemli olan hukuka uygunluk ve çiftçilerimizdir. Murakabe heyeti olarak çiftçilerimizin lehine aldığımız karar ortada olup hukuki süreç devam etmektedir” dedi.

 

 

BG HABER MERKEZİ - BUSE EROL